Ciepła zima sprzyja pracom na placu Centralnym, gdzie trwa nie tylko układanie nawierzchni, ale sadzone są także kolejne drzewa. Na wiosnę, kiedy plac zostanie oddany do użytku, mieszkańcy zyskają kolejne zielone miejsce spotkań i wypoczynku w Nowym Centrum Warszawy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Balzola.
Przy ul. Korotyńskiego 13 na Ochocie powstało wyjątkowe miejsce – Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Będzie to przestrzeń spotkań, wsparcia i rozwoju zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych warszawianek i warszawiaków.
Zaglądamy na budowę nowego wieżowca firmy Karimpol, która buduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu. Zakończenie budowy Skylinera II planowane jest na końcówkę 2026 roku.
Budowa zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już jesienią tego roku – w zautomatyzowanym, ekologicznym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce i regionie serwisowanych będzie ponad 150 niskopodłogowych tramwajów.
Nowe Centrum Warszawy to nie tylko Śródmieście. Nowy most pieszo-rowerowy jest impulsem do dalszej rewitalizacji Pragi. Warszawa ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy ulic, placów i zieleńców w centralnej części obszaru Starej Pragi.
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
W stolicy zostanie otwarty nowy aparthotel. W inwestycji Oval Sky, realizowanej przy ulicy Prądzyńskiego 21, przy kompleksie targowym EXPO XXI na warszawskiej Woli przez Dekpol Deweloper Sp. z o.o., 88 z 369 apartamentów, zostanie przeznaczonych pod aparthotel.
Pod koniec 2024 roku zakończył się trwający od kilku miesięcy remont elewacji frontowej synagogi Nożyków przy ul. Twardej 6. Jest ona jedyną w stolicy, działającą przedwojenną bożnicą. Prace remontowe przy elewacji, dekoracjach blacharskich oraz remont schodów wejściowych były prowadzone przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy w wysokości niemal 370 tys. zł.
W zarządzanym przez fundusz HIH Invest Real Estate warszawskim biurowcu PRIME, umowy najmu przedłużyło łącznie pięć spółek z grupy BNP Paribas. Obiekt przechodzi modernizację, której efektem będą nie tylko nowe wnętrza, ale także wprowadzenie najnowszych rozwiązań technologicznych i ekologicznych.
Budowa Muzeum Getta Warszawskiego to przykład innowacyjnego podejścia do projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, które łączą nowoczesne technologie, poszanowanie historii oraz troskę o środowisko. Studenci inżynierii wodnej z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odwiedzili plac budowy by zobaczyć, jak teoria przeplata się z praktyką, a także, jak w rzeczywistości wygląda rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynieryjnych.