Bydgoszcz

Najnowsze artykuły z Bydgoszcz

Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
Lider w branży tworzyw sztucznych nowym najemcą Multiparku Bydgoszcz
Spółka Tuplex, lider w branży tworzyw sztucznych, to nowy najemca Multiparku Bydgoszcz, należącego do LCP Properties. W obiekcie przedsiębiorstwo wynajęło 1450 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę podczas negocjacji warunków umowy wsparli specjaliści z firmy doradczej Newmark Polska.
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz II wchodzi w ostatni etap
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w bydgoskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo zero i niskoemisyjne. 25 czerwca br. miała miejsce ceremonia zawieszenia wiechy, a tym samym rozpoczął się ostatni etap inwestycji.
Duży dostawca usług i produktów weterynaryjnych inwestuje w Bydgoszczy
Kolejna duża firma stawia na Bydgoszcz. Polska firma MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. Powstaną nowe miejsca pracy.
W Bydgoszczy powstanie duży, nowoczesny park handlowy
Centrum handlowe Bydgoszcz Glinki zostanie przebudowane przez Redkom Development, w efekcie czego powstanie najnowocześniejszy w okolicy park handlowy z Carrefour jako najemcą spożywczym.
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 kwietnia br., na plac budowy dostarczony został gazowy kocioł wodny o mocy 38 MWt. Jest to jeden z najważniejszych elementów budowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców. Wpłynie także na poprawę jakości powietrza w regionie.
Lepszy dostęp do kolei na przystanku Bydgoszcz Zachód
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów na przystanku Bydgoszcz Zachód. Inwestycja zrealizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiła dostęp do kolei na trasie w kierunku Nakła nad Notecią, Piły oraz do centrum miasta. Zadanie o wartości 4,5 mln zł netto zostało sfinansowane ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
W Polsce powstanie centrum NATO-Ukraina
W Polsce powstanie bardzo ważna inwestycja NATO. W czwartek 15 lutego na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów obrony w Brukseli sekretarz generalny tego sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział utworzenie w naszym kraju nowego, wspólnego centrum szkoleniowo-edukacyjnego NATO-Ukraina.
Primark otworzy kolejny nowy sklep w Polsce. 150 nowych miejsc pracy!
Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, ogłosił plany otwarcia siódmego sklepu w Polsce, w centrum handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz. Będzie to pierwsza lokalizacja Primark na północy kraju, a jej otwarcie zaplanowano w kolejnym roku finansowym (między wrześniem 2024 r. a wrześniem 2025 r.).
Wiecha zawisła nad Kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [FILMY+WIZUALIZACJE]
Po niespełna 24 miesiącach budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, inwestycja osiągnęła swoją docelową wysokość – prawie 30 metrów. Zawieszenie tradycyjnej wiechy to symboliczny znak, że zakończono prace konstrukcyjne. I choć budowa obiektu zbliża się ku końcowi, to przed Kadrą Budowy Unibep jeszcze wiele wyzwań zarówno od strony technicznej, wizualnej, jak i akustycznej. Nowy gmach bydgoskiej Akademii Muzycznej to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.
REKLAMA