Gdańsk

Najnowsze artykuły z Gdańsk

W centrum Gdańska powstanie nowy, wielki, 5-gwiazdkowy hotel [WIZUALIZACJE]
W centrum Gdańska powstanie nowy, duży, pięciogwiazdkowy hotel. Przy ulicy Chmielnej 37 ruszyła budowa hotelu Renaissance Gdańsk, międzynarodowej sieci Marriott. Zlokalizowany na Wyspie Spichrzów obiekt powstanie w nieużywanych od lat spichlerzach Wielki i Mały Groddeck i dwóch dobudowanych z obu stron nowych budynkach.
W Gdańsku powstanie nowy Lidl. Znamy lokalizację
W Gdańsku planowana jest budowa kolejnego nowego marketu Lidl Polska. Tym razem sklep tej popularnej sieci handlowej powstanie na osiedlu Jasień, przy ulicy Kartuskiej.
W Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni [ZDJĘCIA]
Jeszcze w tym miesiącu w Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Budowa rozpoczęta została w 2021 roku, a pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało uzyskane w listopadzie 2023 roku. Otwarcie obiektu odbędzie się 29 lutego.
W Gdańsku może ruszać budowa strategicznego projektu energetycznego Polski [FILM]
Może ruszać realizacja kolejnej dużej inwestycji na terenie Portu Morskiego w Gdańsku. W środę 14 lutego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku poinformował na swojej stronie internetowej, że na wniosek inwestora: Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA, wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Realizacja terminalu FSRU z gazociągiem podmorskim w obrębie akwenu Portu w Gdańsku". Inwestycja ta jest strategicznym projektem energetycznym Polski.
Dekpol Budownictwo zakończył realizację hali magazynowo-usługowej w Gdańsku
Około 10 tysięcy metrów kwadratowych ma nowa hala z antresolą, która powstała przy ulicy Geodetów w Gdańsku. Jej inwestorem jest Korporacja Logistyczna Jocek Wawryczuk Sp. K., użytkownikiem i operatorem MAG Dystrybucja Sp. z o.o. Sp. K., a Dekpol Budownictwo był jej generalnym wykonawcą w ramach kompleksowej oferty „Zaprojektuj i Wybuduj”.
Most Siennicki w Gdańsku czeka duża modernizacja
Stan mostu Siennickiego się pogarsza – specjaliści zrobili obliczenia, gdy zauważono zakleszczone dylatacje i spękania jezdni dla samochodów. Okazało się, że liczące sobie ponad 110 lat dębowe pale pod fundamentami przyczółków już nie wytrzymują obciążenia. To skutki długiej i burzliwej historii tego obiektu. Miasto szykuje się do modernizacji mostu. Niestety trzeba było zerwać umowę na prace projektowe i rozpisać nowy przetarg. Kiedy będą mogły ruszyć roboty budowlane?
Budowa Morskiego Terminala Przeładunkowego przy Rafinerii Gdańskiej na półmetku [FILM]
Realizacja Morskiego Terminala Przeładunkowego przy Rafinerii Gdańskiej przebiega zgodnie z planem. Prace prowadzone są równolegle zarówno przy części rafineryjnej, jak i przy samym terminalu. W ostatnim czasie wykonano m.in. roboty żelbetowe związane z nadbudową nabrzeża oraz nadbudową pomostów przeładunkowych czy montaż konstrukcji stalowej pomostów komunikacyjnych. Tym samym zrealizowano już 50% inwestycji.
LVT zwiększa wynajmowaną powierzchnię w Parku Logistycznym Gdańsk Airport
Firma LVT, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją designerskich lamp, zwiększyła do 6,5 tys. mkw. wynajmowaną powierzchnię magazynową w Parku Logistycznym Gdańsk Airport. Dzięki transakcji marka zabezpieczyła swoje potrzeby lokalowe na najbliższe lata. W procesie najmu powierzchni w Parku Logistycznym Gdańsk Airport, firmę LVT wspierała agencja Querco Property.
Deepwater – atrakcyjny teren pod inwestycję w Porcie Gdańsk wystawiony do przetargu
Unikatowa na skalę europejską nieruchomość, zlokalizowana w głębokowodnej części Portu Gdańsk, bezpośrednio przy Pirsie Rudowym, to dla potencjalnych inwestorów wyjątkowa okazja. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. właśnie ogłosił przetarg na oddanie jej w najem długoterminowy. Teren liczy blisko 24 ha i częściowo ma zostać zagospodarowany pod przeładunek zbóż. Obszar jest objęty aktywnym pozwoleniem na budowę terminala przeznaczonego do przeładunku towarów pochodzenia rolniczego. ZMPG oczekuje na oferty zakładające dywersyfikację obsługiwanych grup ładunkowych.
Northvolt poszerza działalność w Gdańsku o centrum badawczo - rozwojowe i biznesowe
Northvolt, producent ogniw i systemów bateryjnych, którego fabryka działa na gdańskich Stogach, otworzy w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo - Rozwojowym w dziedzinie usług IT. To odpowiedź na szybkie tempo wzrostu i potrzebę poszukiwania zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy.
REKLAMA