DODAJ

Miasto Chorzów wyremontuje stadion Ruchu

śląskie
Miasto Chorzów wyremontuje stadion
graviteo
2012-06-05 15:30:05

Miasto przygotowuje się do remontu stadionu Ruchu Chorzów. Obecnie trwa inwentaryzacja i określenie zakresu prac niezbędnych do uzyskania licencji PZPN. Już wiadomo, że na niektórych sektorach wymieniona zostanie nawierzchnia.

Zmienione najprawdopodobniej zostanie też ogrodzenie na koronie obiektu - płot zostanie podwyższony do 2,2 metra. Zakres prac remontowych przewiduje też wymianę drewnianych elementów trybuny.
 
 


Harmonogram działań opracowany zostanie w przyszłym tygodniu. Obecnie na stadionie trwają prace przy modernizacji systemu monitoringu. Tradycyjne kamery zastąpione zostaną urządzeniami, które oprócz transmisji obrazu pozwolą na przekaz i rejestrację dźwięku. Ich montaż zakończy się w lipcu. Zanim jednak na stadionie pojawią się robotnicy, chorzowscy radni muszą zdecydować o przekazaniu z budżetu dodatkowych pieniędzy na remont. Zaraz potem ogłoszone zostaną przetargi. Prace naprawcze rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia. Po ich zakończeniu stadion już po ,,liftingu" zobaczą przedstawiciele PZPN. Jest szansa, że ostatnie mecze rundy jesiennej piłkarze zagrają znów w Chorzowie.Na negatywną opinię przedstawicieli PZPN wpływ miały niestety wydarzenia na stadionie podczas kwietniowych derbów. Ocena obiektu na początku tego roku, przed rundą wiosenną, była zupełnie inna. Po awanturze wywołanej przez pseudokibiców Związek Piłki Nożnej zdecydowanie podniósł poprzeczkę, radykalnie wydłużając listę zastrzeżeń.


 


źródło: UM Chorzów