REKLAMA

Opinie o Droga S69 Bielsko-Biała - Żywiec (7)

Napisz komentarz
mmllmm
Wie ktoś może czy koło hutchinsona w Żywcu będzie robiony zjazd do miasta?
Krypton
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz kolejny zgodziła się na wydłużenie czasu potrzebnego do ukończenia drogi ekspresowej S69. Nowy termin dla wykonawców to 14 październik.

pokaz-artykul.png
Lukander
Trwa budowa drogi ekspresowej S-69 na odcinku Bielsko-Biała (węzeł Mikuszowice) do Żywca. Dwujezdniowa droga o długości 15,5 km przebiega przez gminy: Wilkowice, Łodygowice, Buczkowice oraz miasta: Bielsko-Biała i Żywiec.

pokaz-artykul.png
Lukander
Budowa drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Żywca może się opóźnić nawet o pół roku - takie wieści krążą wśród samorządowców na Żywiecczyźnie. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że termin oddania trasy nie uległ zmianie.

pokaz-artykul.png
Lukander
Przebieg całej trasy jak i poszczególnych węzłów :)

37668_1000x.jpg37669_1000x.jpg37670_1000x.jpg37671_1000x.jpg37672_1000x.jpg
Lukander
Budowana droga będzie drogą ekspresową dwujezdniową o długości 15,5 km zlokalizowana na terenie gmin Wilkowice, Łodygowice, Buczkowice oraz miast Bielsko-Biała i Żywiec. Na odcinku tym zlokalizowano 4 węzły drogowe zapewniające dostęp do trasy wszystkim gminom przez które przebiega droga oraz gminom sąsiednim: „Wilkowice”, „Buczkowice”, „Łodygowice” i „Żywiec” (rozbudowany i dostosowany zostanie istniejący węzeł wybudowany w ramach odcinka S-69 „Żywiec” – „Browar”). Kontrakt obejmuje również budowę 25 obiektów inżynierskich: mostów, wiaduktów, estakady, kładki; najdłuższy i najbardziej imponujący obiekt zaprojektowano w Rybarzowicach i jest to estakada o łącznej długości 1200 m.
Wybudowane zostaną także: ekrany akustyczne o różnej wysokości o łącznej długości 19 km, urządzenia do oczyszczania wód opadowych, droga będzie ogrodzona siatką zabezpieczającą przed wtargnięciem na drogę zwierząt leśnych; nasadzona zostanie zieleń.
REKLAMA