ElectroMobility Poland S.A. (EMP) jest na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) - globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtron prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowoczesnej hali magazynowo‑biurowej Lotniczego Dworca Towarowego Wrocław. To projekt o wartości 31 mln zł, który znacząco zwiększy możliwości operacyjne terminala i umocni jego pozycję w krajowej czołówce rynku cargo. To również największe przedsięwzięcie w 28‑letniej historii spółki.
PKP PLK S.A. budują w Radomiu kolejny nowy przystanek – Radom Południowy. Trzy nowe perony powstają obok kładki dla pieszych, do realizacji której zobowiązało się Miasto. Pasażerowie zyskają wygodny transport do pracy i szkół.
Do grona najemców budynku AFI Office House dołączyła firma SwitchUp, wiodący dostawca usług biurowych typu flex. Nowy najemca zajmie łącznie 2 040 mkw. powierzchni na 3. i 5. piętrze budynku. Biurowiec nominowany do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy i Nagrody Roku SARP umacnia swoją pozycję jako miejsce idealne do pracy i rozwoju biznesu.
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) – globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtronn prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
Zlokalizowane w samym centrum stolicy Centrum Handlowe Złote Tarasy kontynuuje kompleksową modernizację foodcourtu na poziomie 3, tworząc nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń dopasowaną do potrzeb współczesnych klientów. Projekt realizowany jest etapowo, a jego finalizacja planowana jest na 2027 rok.
Panattoni rozpoczyna w Warszawie realizację centrum logistycznego dla Toyota Logistics Services Poland. Inwestycja powstanie w formule BTS w ramach kompleksu City Logistics Warsaw Airport IV i obejmie blisko 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-logistycznej z zapleczem biurowo-socjalnym. Start prac budowlanych zaplanowano na maj br., a rozpoczęcie operacji w nowej lokalizacji na czerwiec 2027 roku.
Kolejny duży obiekt handlowy w Polsce zostanie rozbudowany. Galeria Karuzela Kołobrzeg powiększy się o dodatkowe 5000 metrów kwadratowych GLA w formacie nowoczesnego parku handlowego. Inwestycja wzbogaci ofertę centrum o nowych najemców, w tym marki z branży wyposażenia wnętrz, klub fitness, salę zabaw dla dzieci oraz dużą restaurację ogólnopolskiej sieci.
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.