We Wrocławiu powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie.
Szykuje się kolejna duża i ważna inwestycja dla zdrowia mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH) rozszerzy ofertę swoich usług medycznych. W stolicy Dolnego Śląska wybudowane zostanie laboratorium diagnostyki molekularnej.
Prace na budowie nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu postępują szybciej, niż zakładano. Będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie.
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Dziś w obecności wicemarszałków Sejmu Piotra Zgorzelskiego i Moniki Wielichowskiej oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
We Wrocławiu powstaje nowy, wielki Szpital Onkologiczny. To największa tego typu inwestycja, realizowana obecnie w Polsce. Docelowo placówka będzie działała w ramach 9 unitów, obejmujących kompleksowe centra diagnostyki i leczenia. Pacjenci będą mieli do dyspozycji 671 łóżek w pokojach jedno- i dwuosobowych. Szpital będzie dysponował 14 salami operacyjnymi, które umożliwią przeprowadzenie nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie. Szpital został zaprojektowany tak, aby zapewnić mieszkańcom regionu najwyższy poziom leczenia onkologicznego, hematologicznego i pulmonologicznego.
Może ruszać jedna z największych inwestycji w XXI wieku w stolicy Dolnego Śląska. W poniedziałek 22 maja podpisano umowę na budowę nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości 1,055 mld zł jest firma PORR. Pierwsi pacjenci powinni pojawić się w nowym wrocławskim szpitalu najwcześniej w 2028 roku.
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu wybrało we wtorek, 7 marca firmę PORR w przetargu na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Budowa szpitala zostanie zrealizowana w ciągu 51 miesięcy od daty podpisania z wykonawcą umowy. To największa inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków w historii regionu, współfinansowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz rząd RP.
W poniedziałek, 9 stycznia otworzono oferty w przetargu na projekt budowlany i realizację nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Wpłynęło łącznie pięć ofert. Po otwarciu kopert okazało się, że najtańsza oferta, to prawie 1,056 miliarda złotych, najdroższa prawie 1,42 miliarda złotych.