Netto, wywodząca się z Danii sieć handlowa, otworzy ósmy sklep w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem w zachodniej części miasta, na działce przy skrzyżowaniu ulic Kosmonautów i Żółtej (osiedle Leśnica).
Nowe przystanki w Grudziądzu, szybsze podróże pociągiem m.in. na trasie z Bydgoszczy do Nakła i Grudziądza do Kwidzyna, zakończone i rozpoczęte inwestycje, które poprawią dostęp do kolei w regionie. 2024 rok w woj. kujawsko-pomorskim obfitował w pozytywne zmiany na sieci linii kolejowych.
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Miliardowe inwestycje w nowe szlaki kolejowe, modernizacja istniejących tras dla poprawy komfortu i szybkości podróży, budowa przystanków, by zwiększyć dostęp do pociągów, a także bieżące prace przy torach i stacjach. Miniony rok przyniósł kolejne efekty działań Polskich Linii Kolejowych w województwie małopolskim. Rekordowe czasy przejazdów oraz zwiększająca się liczba podróżnych, zarówno w pociągach dalekobieżnych, jak i regionalnych, potwierdzają, że wysiłek spółki przynosi pożądane rezultaty w całym regionie.
Centrum Warszawy przechodzi wielką metamorfozę. Trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Generalnym wykonawcą prac jest firma Balzola.
Czwarty już silnik gazowy do produkcji prądu i ciepła uruchomiła grudniu gliwicka kopalnia Sośnica, w której własne jednostki kogeneracyjne zasilane metanem ujmowanym ze złóż węgla, pokrywają teraz połowę zapotrzebowania na energię elektryczną i całość potrzeb grzewczych zakładu górniczego.
Ruszyły pierwsze prace związane z budową bazy operacyjno-serwisowej w Łebie. Equinor wybrał polską firmę Erbud, która w ramach podpisanej umowy na wykonanie wstępnych prac przygotuje teren do budowy bazy. Prace objęte wstępną umową obejmą wyburzenie istniejących budynków oraz uprzątnięcie terenu i przygotowanie go pod dalsze prace budowlane. Erbud przejął już od firmy Equinor plac budowy.
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała wart 11,5 mln zł kontrakt na wykonanie projektu baz utrzymania dla służb lotniskowych. Projektant ma rok na przygotowanie kompletnej dokumentacji wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. To już czwarta – po wieży kontroli ruchu lotniczego, budynkach służb ratowniczo-gaśniczych i centrum kontroli operacji lotniczych – umowa na projektowanie obiektów wspierających Lotnisko CPK.
Wkrótce rozpocznie się I etap budowy nowych mieszkań komunalnych w Łodzi. Docelowo powstaną one w każdej dzielnicy. W 2026 roku w 181 lokalach będzie mogło zamieszkać 500 nowych najemców.