Zgodnie z harmonogramami realizowane są łódzkie inwestycje kolejowe CPK, o czym mogli przekonać się posłowie z Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, którzy pojawili się na budowie tunelu Kolei Dużych Prędkości. Bliski ukończenia jest proces wzmacniania fundamentów Łódzkiego Domu Kultury, z początkiem roku wykonawca przystąpił do odtwarzania wnętrza budynku.
Rozbudowa Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim przebiega zgodnie z planem. Po demontażu stalowej rotundy oraz placu wokół fontanny wykonawca zrealizował kolejny etap inwestycji – za pomocą nowoczesnej technologii kolumn betonowych wzmocnił podłoże, na którym wybudowana zostanie nowa część obiektu należącego do spółki NEPI Rockcastle. Dzięki temu teren został odpowiednio przygotowany pod przyszłą konstrukcję, zapewniając jej stabilność.
Nowoczesny kompleks biurowy we Wrocławiu został wystawiony na sprzedaż. Chodzi o składający się z dwóch budynków K2 Office, który znajduje się przy ulicy Kępińskiej 2 (boczna ul. Żmigrodzkiej - głównej arterii wyjazdowej z Wrocławia w kierunku Poznania), w północnej części stolicy Dolnego Śląska.
Zielona Oaza ma być efektem przebudowy Pasażu im. Anny Rynkowskiej i Skweru im. Lecha Kunki, czyli terenu pomiędzy ulicami Kościuszki, Wólczańską i Gdańską. Plac budowy właśnie przejął wykonawca.
PKP PLK S.A. ruszyła z budową nowych peronów na towarowej obwodnicy Poznania (TOP). Pierwszy z nich, Poznań Suchy Las, powstaje już przy granicy Poznania i Suchego Lasu. Łącznie mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei z siedmiu nowych i jednego przebudowanego przystanku. Wszystkie prace, za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych, przeprowadzone zostaną do końca 2027 r. Efektem będą jeszcze lepsze przejazdy koleją w aglomeracji.
Jest szansa na kolejną dużą inwestycję w województwie dolnośląskim. SLV Group, znany producent nowoczesnych systemów rusztowań modułowych (SLV-M) oraz rusztowań fasadowych (elewacyjnych) zwanych również rusztowaniami ramowymi (SLV-73 I SLV-70), zamierza rozszerzyć swoją działalność o dystrybucję, a następnie produkcję dużych magazynów energii. W Cieślach koło Oleśnicy (powiat oleśnicki, gmina Oleśnica), ok. 30 kilometrów na północny wschód od Wrocławia może powstać nowoczesna fabryka.
Soletanche Polska realizuje fundamenty pod kolejną inwestycję muzealną. W ramach projektu "Przebudowa Pałacu Lubomirskich w Lublinie na potrzeby Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej" firma odpowiada za wykonanie specjalistycznych robót geotechnicznych oraz konstrukcyjnych, umożliwiających powstanie nowych kondygnacji podziemnych, jednocześnie zachowując istniejącą bryłę obiektu.
Na początku tygodnia poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dla pierwszego z czterech odcinków Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI), między Bielskiem-Białą a Bulowicami. W piątek 28 lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty dla kolejnego, od Choczni do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem przeprowadzeniem badań geologicznych, przygotowaniem projektu budowlanego i uzyskaniem pozwolenia na budowę 20 km BDI zainteresowanych jest trzynaście firm i konsorcjów (o trzy więcej niż w postępowaniu na pierwszy odcinek).
10 wykonawców złożyło oferty w przetargu na przeprowadzenie badań geologicznych, przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę dla pierwszego, 16-kilometrowego odcinka S52, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI), od Bielska-Białej do Bulowic. Na sfinansowanie tych prac inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zamierza przeznaczyć 45,5 mln zł. Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie, przewidzianym na realizację tej inwestycji przez Dyrekcję.
Miasto Toruń oferuje kolejne atrakcyjne tereny dla inwestorów. 25 lutego wystawi na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód.