REKLAMA

PKP Intercity

Artykuły o PKP Intercity

PKP Intercity inwestuje w Poznaniu. Rozbuduje stację postojową
PKP Intercity zainwestuje w rozbudowę zaplecza technicznego na stacji Poznań Główny. Jest to jedna z najważniejszych bocznic kolejowych w Polsce dla pociągów przewoźnika. Prace modernizacyjne obejmą obszar około 1,2 hektara. Za zaprojektowanie będzie odpowiedzialna firma Multiconsult Polska, z którą PKP Intercity podpisało umowę wartą blisko 2,2 mln zł brutto.
Gdańsk Główny otwarty dla podróżnych! [FILM]
Piękna ceglana elewacja z licznymi i pieczołowicie poddanymi renowacji detalami. Niesamowite, bogate wnętrza, którym przywrócono historyczny charakter, a do tego wiele usprawnień dla podróżnych – we wtorek, 1 sierpnia z dworca Gdańsk Główny skorzystali pierwsi pasażerowie.
Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić połączenie kolejowe Praga - Wrocław
Jest szansa, że już wkrótce stolica Dolnego Śląska zyska bezpośrednie połączenie kolejowe z czeską Pragą. Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić międzynarodowe połączenie kolejowe Ex32 przez Pardubice i Letohrad do Wrocławia. To kolejny przewoźnik kolejowy z Czech, który chce uruchomić regularne połączenia na trasie Praga - Wrocław.
Nowe pociągi dla PKP Intercity. Na jakich trasach pojadą?
Narodowy przewoźnik odebrał 6 z 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT, wyprodukowanych w siedleckiej fabryce Stadler Polska. Pozostałe składy mają trafić do parku taborowego przewoźnika do końca IV kwartału 2023 roku. Kontrakt warty ponad miliard złotych umożliwi zwiększenie liczby połączeń na najpopularniejszych trasach.
Zakończyła się przebudowa Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity na Dworcu Centralnym w Warszawie
Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity na Dworcu Centralnym gotowe na przyjęcie podróżnych. Inwestycja warta ponad 2,6 mln zł poprawi komfort podróżnych i usprawni ich obsługę.
PKP Intercity zainwestuje 27 mld zł w tabor i infrastrukturę
PKP Intercity zapowiada imponującą skalę inwestycji w swój tabor oraz infrastrukturę. – W ramach naszej nowej strategii taborowej do 2030 r. zaplanowaliśmy 27 mld zł na inwestycje, z czego 24 mld w tabor i ok. 3 mld zł w infrastrukturę – powiedział podczas III Kongresu Rozwoju Kolei Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.
Ogłoszono przetarg na wielką inwestycję PKP Intercity w Przemyślu za prawie 400 mln zł [WIZUALIZACJE]
PKP Intercity planuje dużą inwestycję na Podkarpaciu w ramach największego w swojej historii programu inwestycyjnego. Do 2025 roku na stacji postojowej Przemyśl Bakończyce powstanie ekologiczna myjnia całoroczna, a przebudowie poddana zostanie bocznica kolejowa. Planowany koszt inwestycji to ponad 380 mln zł brutto.
W Krakowie powstanie nowoczesna i ekologiczna myjnia pociągów PKP Intercity [WIZUALIZACJE]
PKP Intercity inwestuje w nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne w ramach największego w swojej historii programu inwestycyjnego. W Krakowie, na terenie tamtejszej stacji postojowej, rozpoczęła się budowa ekologicznej sezonowej myjni automatycznej. Obiekt powstanie w ciągu jednego roku od rozpoczęcia budowy, a wykonawcą kontraktu wartego 21,9 mln zł brutto jest firma Budimex.
Z Łodzi Kaliskiej więcej możliwości podróży koleją. Przez zmodernizowaną stację pojedzie ponad 30 składów więcej
Podróżni od niedzieli 11 grudnia na stacji Łódź Kaliska zyskają lepszą ofertę podróży. Na Kaliskiej zatrzyma się blisko 180 pociągów. Dzięki wykorzystaniu wiaduktu wschodniego, nowym torom i urządzeniom przez stację pojedzie ponad 30 więcej składów. Pasażerowie korzystają z pięciu nowych dostępnych dla wszystkich peronów. Inwestycja za blisko 340 mln zł realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.
We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowoczesnej, proekologicznej myjni PKP Intercity [WIZUALIZACJE]
Największy w historii PKP Intercity program inwestycyjny nie zwalnia tempa. We Wrocławiu, na terenie tamtejszej stacji postojowej, wmurowany został kamień węgielny pod budowę w pełni zautomatyzowanej eko-myjni. Wykonawcą będzie Mostostal Warszawa. Warta 37 mln zł inwestycja spełni wszystkie standardy ekologiczne i jest kolejną w ramach rozbudowy, modernizacji i poprawy warunków pracy w stacjach postojowych narodowego przewoźnika.
REKLAMA