REKLAMA

Poczta Polska S.A.

Artykuły o Poczta Polska S.A.

Wielka inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu zakończona
Poczta Polska zakończyła montaż nowego sortera we wrocławskiej sortowni. To pierwsza z trzech nowoczesnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych). Jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii spółki. Koszt sortera wraz z inwestycjami towarzyszącymi to niemal 90 mln zł.
W 2023 roku pod Warszawą zostanie otwarty największy i najnowocześniejszy kompleks logistyczny Poczty Polskiej
W 2023 roku zostanie otwarty największy i najnowocześniejszy kompleks logistyczny Poczty Polskiej – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Ciemnem pod Radzyminem (powiat wołomiński). Nowoczesna sortownia dedykowana obsłudze przesyłek kurierskich (KEP) będzie w pełni umaszynowionym, najnowocześniejszym centrum logistycznym Poczty Polskiej.
Harden Construction wybudował w podwarszawskim Błoniu dużą halę magazynową dla firmy Panattoni
Harden Construction, jako generalny wykonawca, zakończył realizację kolejnej dużej inwestycji magazynowej w Polsce. Firma wybudowała nową halę magazynową na terenie kompleksu Panattoni Park Błonie III pod Warszawą. Obiekt o powierzchni ponad 43,4 tys. mkw. został wybudowany przed czasem i po zaledwie 7 miesiącach oddany inwestorowi, łącznie z pozwoleniem na jego użytkowaniem. Realizacja nowej hali obejmowała nie tylko powierzchnię magazynową, ale również nowoczesne biura.
Poczta Polska przyspiesza logistykę. Spółka inwestuje w większe hale i nowoczesne sortery
Architektura Sieci Logistycznej (ASL) to jedna z najważniejszych inicjatyw strategicznych Poczty Polskiej. Realizacja tego projektu umożliwi płynną transformację obecnej sieci, przystosowanej głównie do obsługi listów, do sieci docelowej, w której dominować będą przesyłki KEP (kurierskie, ekspresowe, paczkowe) i e-commerce.
Rynek magazynowy w Polsce dąży do stabilizacji
Drugi najlepszy wynik po stronie popytu i rekord pod względem nowej podaży – tak w skrócie przedstawiała się sytuacja na rynku magazynowym w Polsce w 2022 roku. Jak wynika z najnowszego raportu międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, kolejne miesiące staną jednak pod znakiem ograniczenia aktywności deweloperskiej, a rynek wejdzie w etap stabilizacji.
Rynek magazynowy w Polsce dąży do stabilizacji
Drugi najlepszy wynik po stronie popytu i rekord pod względem nowej podaży – tak w skrócie przedstawiała się sytuacja na rynku magazynowym w Polsce w 2022 roku. Jak wynika z najnowszego raportu międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, kolejne miesiące staną jednak pod znakiem ograniczenia aktywności deweloperskiej, a rynek wejdzie w etap stabilizacji.
Poczta Polska zakończyła kolejny etap modernizacji wrocławskiej sortowni [ZDJĘCIA]
Zakończono prace adaptacyjne hali logistycznej Poczty Polskiej we Wrocławiu. Obecnie finalizowane są również prace w zakresie posadowienia nowego sortera, umożliwiającego automatyczne opracowywanie przesyłek pocztowych. Uruchomienie nowego sortera do automatycznego opracowania przesyłek KEP ma nastąpić jeszcze w I połowie br.
W galerii handlowej Renova został otwarty pierwszy w Warszawie outlet marki Mother Earth
W warszawskiej galerii handlowej Renova, należącej do firmy Napollo, położonej na Targówku, przy ul. Rembielińskiej 20, został otwarty pierwszy w Warszawie outlet marki Mother Earth. Lokal znajdzie się na parterze galerii, między salonami Coccodrillo a Esotique.
Niemiecka sieć sklepów NKD debiutuje w Warszawie
Niemiecka sieć sklepów z odzieżą oraz artykułami dekoracyjnymi dla domu NKD, otworzyła swój pierwszy sklep w Warszawie w Galerii Renova na Targówku. To już 11. market sieci w Polsce. Uroczyste otwarcie lokalu odbyło się 22 grudnia br. Sklep NKD w Galerii Renova ma powierzchnię 370 mkw. i jest usytuowany na parterze obiektu, w pobliżu salonu Greenpoint.
Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie przechodzi rewitalizację. Powstanie w nim hotel [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zostanie zrewitalizowany i zaadaptowany na hotel. W planach są m.in.: ogólnodostępny taras widokowy na dachu, otwarty bar, restauracja, kącik historii poczty oraz sale koncertowe i konferencyjne.
REKLAMA