REKLAMA

Poland

Artykuły o Poland

Trzy duże biurowce w Warszawie zostały sprzedane
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości w Warszawie. Polska firma Archicom S.A. z Wrocławia (wchodząca w skład Grupa Echo) kupiła działki zlokalizowane w kwartale ulic: Domaniewskiej, Postępu, Wolskiej i Marynarskiej, w dzielnicy Mokotów, na tzw. "Mordorze" w Warszawie. W ramach przeprowadzonej transakcji deweloper przejmie także trzy biurowce. Cena transakcji wynosi 28,5 mln euro + VAT.
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!
Globalny gigant LX Pantos po raz kolejny inwestuje na terenie aglomeracji wrocławskiej. Powstanie wiele nowych miejsc pracy. Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. To największa tegoroczna umowa na rynku magazynów w Polsce.
Nowe miejsca pracy. Farm Frites Poland z nową linią produkcyjną
Farm Frites Poland SA, wiodący producent mrożonych wyrobów ziemniaczanych w Europie Środkowo-Wschodniej, uruchamia nową zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną frytek, zdolną wytworzyć ponad 70 tysięcy ton frytek rocznie. Inwestycja o wartości 300 milionów złotych to krok milowy w 30-letniej działalności firmy.
Globalny dostawca z branży motoryzacyjnej inwestuje w woj. opolskim
Kolejny niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej stawia na województwo opolskie. Spółka Eberspächer Sütrak Poland, należąca do globalnego dostawcy z branży motoryzacyjnej, niemieckiej firmy Eberspächer będzie produkować w tym mieście systemy klimatyzacji do autobusów i autokarów z napędem elektrycznym, hybrydowym i konwencjonalnym. Fabryka zlokalizowana będzie na terenie 7R Park Przylesie w powiecie brzeskim, w pobliżu autostrady A4 i granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego.
Szwedzka sieć Jula otworzyła kolejny multimarket w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula otworzyła 21 w Polsce, a 140 globalnie sklep w Parku Handlowym Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju. Swoich pierwszych gości, sklep o powierzchni 2344 mkw., przywitał 12 czerwca 2024 roku.
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsce
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej w województwie opolskim. Jeden z największych producentów stali na świecie rozpoczął we wtorek 11 czerwca w Brzegu budowę swojej najnowszej fabryki. Generalnym wykonawcą inwestycji na zlecenie Metroplanu jest firma Dekpol.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Największy planowany park przemysłowo-logistyczny w Polsce z nowym układem drogowym
Firma Hillwood Polska kończy rozbudowę i modernizację dróg dojazdowych w Gminie Stare Miasto koło Konina, które połączą z autostradą A2 największym planowanym parkiem przemysłowo-logistyczny w Polsce – Industrial Park Poland by Hillwood – o powierzchni ponad 600 000 mkw.
Nowe miejsca pracy. Accolade planuje kolejne wielkie inwestycje w Szczecinie
Największy inwestor w woj. zachodniopomorskim w zakresie nowoczesnej powierzchni magazynowej, firma Accolade planuje kolejne nowe inwestycje w tej części Polski. Tylko w samym Szczecinie firma jest właścicielem 300 000 mkw. pow. magazynowej. W planach i w realizacji jest kolejne 200 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski trwa realizacja kolejnego wielkiego projektu wielofunkcyjnego. Vastint przebudowuje kompleks Stara Rzeźnia przy ul. Garbary 101/111. W I etapie zostanie przeprowadzony remont wraz ze zmianą funkcji trzech pierwszych budynków historycznych. W ramach prac zostaną one odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.
REKLAMA