Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
7 stycznia 2025 r. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. oraz francuski koncern Safran Electronics & Defense podpisały umowę dotyczącą transferu produkcji nawigacji Geonyx do Polski, do zakładów w Zielonce pod Warszawą.
JELCZ Sp. z o.o. w związku z kolejnymi wygranymi przetargami i dużymi zamówieniami, systematycznie zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce zlokalizowanej pod Wrocławiem i planuje nowe inwestycje. W 2023 roku spółka została włączona do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Fabryka Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o., jeden z wiodących polskich producentów uzbrojenia w Polsce, podpisała z wykonawcą umowę na budowę nowej, zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej.
W obecności Ministra Jakuba Jaworowskiego Grupa Azoty S.A., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i MESKO S.A. podpisały list intencyjny dotyczący zwiększenia możliwości produkcyjnych materiałów wybuchowych. W wydarzeniu, które odbyło się 18 listopada br. w siedzibie Grupy Azoty w Tarnowie wziął również udział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.
7 listopada 2024 roku PGZ Stocznia Wojenna podpisała z firmą budowlaną NDI S.A. umowę na realizację kluczowej inwestycji w ramach Programu Miecznik. Powstanie nowoczesny magazyn wraz z niezbędną infrastrukturą drogową, który umożliwi składowanie komponentów niezbędnych do budowy wielozadaniowych fregat – jednostek o imponujących gabarytach, które złożymy w kolejnych etapach projektu.
Wiceminister Marcin Kulasek oraz przedstawiciele Departamentu Projektów Strategicznych MAP odwiedzili 17 października zakłady należące do PIT-RADWAR S.A. oraz PCO S.A. Obie spółki należą do Grupy Kapitałowej PGZ S.A., nadzorowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Zrobiono kolejny kroku ku rozpoczęciu w Polsce produkcji czołgów K2PL. 9 lipca br. Polska Grupa Zbrojeniowa i Hyundai Rotem Company podpisały nową umowę konsorcjum, która będzie podstawą do udzielenia konsorcjum zamówienia na dostawy czołgów K2PL dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Konsorcjum PGZ-HRC spodziewa się udzielenia zamówienia do końca 2024 r.
5 czerwca nastąpiło oficjalne odebranie kolejnego etapu projektu budowy i wyposażania laboratorium Hardware-In-The-Loop w Zielonce. W budynku zainstalowane zostały urządzenia do symulacji rakiet, w tym m.in. system gimbala. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja zrealizowana z Lockheed Martin w ramach zobowiązań offsetowych do programu Wisła.
W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 Oddział w Dęblinie w województwie lubelskim powstała linia produkcyjna kontenerów startowych do pocisków Patriot PAC-3 MSE. To efekt wieloletniej realizacji zobowiązań offsetowych I fazy programu Wisła.