Bardzo dobra informacja dla Bielska-Białej i regionu. W nieczynnej fabryce automotive po FCA Poland i Powertrain, powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne. Wszystko dzięki zakupowi tego terenu przez firmę znanego, dużego inwestora, polska firmę DL Invest Group z Katowic. Spółka prowadzi rozmowy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, której podstrefa obejmuje grunty w rejonie ulicy Węglowej i Grażyńskiego.
Mural Tytusa Brzozowskiego ozdobił zachodnią ścianę nowoczesnej kamienicy Na Okrzei wybudowanej przez Matexi Polska. Główną inspiracją dla artysty była idea miasta żyjącego w zgodzie z naturą.
Szwedzka Skanska wraca do swojego projektu zagospodarowania działki na krakowskich Grzegórzkach. Chodzi o teren położony pomiędzy aleją Pokoju, ulicą Rogozińskiego i ulicą Grzegórzecką, przy biurowcu K1 (popularny "Błękitek"). Inwestor zmienił jednak częściowo projekt, w stosunku do pierwotnego planu inwestycji w tym miejscu.
W centrum Katowic, przy ul. Warszawskiej 7 (u zbiegu u zbiegu ulic Warszawskiej i Mielęckiego), powstaje "Pałac Kota". Chodzi o dawny, zabytkowy, okazały gmach, w którym w ostatnich latach znajdowała się siedziba banku PKO BP.
Kolejne złe informacje dotyczące dużej, polskiej, państwowej firmy. Ponad 200 osób ma stracić pracę w Grupie Azoty Kopalnie i Zakładach Chemicznych Siarki "Siarkopol" w Grzybowie (woj. świętokrzyskie). Związkowcy sprzeciwiają się tej decyzji i wskazują, że w innych spółkach Grupy Azoty nie zapowiedziano masowych zwolnień.
Chiński producent samochodów elektrycznych, firma Leapmotor International (konsorcjum amerykańskiej koncernu Stellantis i chińskiego Leapmotor), która planowała do końca bieżącego roku rozpocząć montaż swoich pojazdów w fabryce amerykańskiego koncernu Stellantis w Tychach, w województwie śląskim, na razie wstrzymuje się ze swoimi inwestycjami w naszym kraju. Powodem jest decyzja Unii Europejskiej o wprowadzeniu cła na chińskie elektryki. Tak wynika z korespondencji, do której dotarł portal money.pl.
Złe wiadomości z branży automotive w Polsce. Kolejna zagraniczna firma została zmuszona do dużych zwolnień grupowych. Tym razem jest to niemiecki koncern, posiadający dużą fabrykę w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim.
Kolejna wielka inwestycja globalnego koncernu motoryzacyjnego Daimler AG w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Do istniejącej od 2019 roku fabryki silników i fabryki baterii do samochodów elektrycznych, która powstała 2020 r., tym razem dokłada produkcję i lakierowanie karoserii do pojazdów użytkowych typu VAN.EA. Jest to naturalny rozwój już istniejącej infrastruktury koncernu Mercedes Benz. Od 2019 roku w Jaworze produkowane są silniki do samochodów osobowych Mercedes, od 2020 roku silniki elektryczne. Inwestorem jest polska spółka tego niemieckiego koncernu – Mercedes-Benz Manufacturing Poland.
Sezon piłkarski w Polsce w pełni. Obecnie trwa budowa i rozbudowa kilku stadionów. Kolejne terminy na budowach szybko się zbliżają, a wraz z nimi postępują prace. Jak wygląda aktualny stan realizacji kilku najważniejszych inwestycji tego typu, prowadzonych obecnie w Polsce?
Niestety kolejne złe wiadomości napływają z amerykańskiego, globalnego giganta technologicznego, firmy Intel. Po zawieszeniu wielkiej inwestycji polegającej na budowie Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników pod Wrocławiem (wartość inwestycji: 4,6 miliarda dolarów, minimum 2000 bezpośrednich miejsc pracy), tym razem ta wielka firma zamierza dokonać zwolnień grupowych w działającym od kilku lat Centrum Badawczo-Rozwojowym w Gdańsku.