Kolejna inwestycja w województwie opolskim. Znany producent słonych przekąsek firma Intersnack Poland (należąca do międzynarodowego, niemieckiego koncernu Intersnack Group GmbH & Co. KG), jeden z największych producentów słonych przekąsek w Europie, rozbudowuje swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w Nysie, w południowo-zachodniej części Polski. Generalnym wykonawcą projektu została firma Commercecon, która przed pięciu laty – na bezpośrednie zlecenie firmy Panattoni Poland – zrealizowała pierwszy etap tej inwestycji. Powstaną nowe miejsca pracy.
Kolejna polska, rodzinna firma otrzymała decyzję o wsparciu swojej inwestycji od Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem jest to Plasmet Czechowicz sp. j., która zainwestuje w rozbudowę zakładu produkcyjnego pod Słupskiem, w województwie pomorskim.
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłuża umowę najmu z firmą OMNIRES. Marka z branży wyposażenia łazienek i kuchni kontynuuje działalność w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, zajmując około 9 800 metrów kwadratowych powierzchni.
Farma Fotowoltaiczna Rutki, należąca do Grupy OX2, po zakończeniu procesu energetyzacji oraz serii testów rozpoczyna dostarczanie energii do sieci. Jest to przełomowy moment zarówno dla polskiej transformacji energetycznej, jak i dla samego OX2, który realizuje swój pierwszy projekt jako niezależny producent energii (IPP).
Bardzo dobra wiadomość dla rynku pracy w Gdańsku. Kolejna inwestycja zagraniczna w tym mieście. Amerykański koncern Lyten przejmuje od Northvolt gdańską fabrykę Dwa ESS - największego w Europie producenta systemów magazynowania energii w bateriach - szwedzkiej firmy Northvolt. Warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione przez żadną ze stron. Lyten i Northvolt planują sfinalizować transakcję w trzecim kwartale 2025 r.
Kolejna duża, amerykańska firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to producent oprogramowania do zarządzania danymi prawnymi i identyfikowania kluczowych informacji w trakcie procesów sądowych, amerykańska firma Relativity, która została założona przez przedsiębiorcę polskiego pochodzenia Andrew Sieję. W 2015 roku wybrał on Kraków na siedzibę marki w Polsce i tutaj rozwijane jest drugie najważniejsze centrum badawczo-rozwojowe firmy.
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Nową inwestycję w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, w liczącym ponad 34 tysiące mieszkańców Sanoku, zrealizuje firma EAE Elektronik. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu od Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.
Kolejna polska firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części, przy wsparciu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Na nową inwestycję zdecydowała się firma Okna Debow, z siedzibą w Dębowie w powiecie przeworskim. Spółka zainwestuje łącznie 2 768 900 zł, które zostaną przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa.
Pierwsze miesiące 2025 roku przyniosły wiele wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – już w ciągu dwóch pierwszych miesięcy odnotowano łącznie 12 transakcji. Przedmiotem zakupów były aktywa ze wszystkich sektorów tego rynku. W kwietniu sfinalizowano największą w historii transakcję typu sale & leaseback, nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polski producent okien, firma Eko-Okna, sprzedał 2 magazyny o łącznej powierzchni około 264 tys. mkw i wartości blisko 1 miliarda złotych, jednocześnie je wynajmując. Nabywcą został amerykański fundusz typu REIT Realty Income Corporation.
Podczas 15. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, Polski Fundusz Rozwoju (PFR S.A.) ogłosił uruchomienie finansowania o wartości 600 mln zł na rozwój technologii podwójnego zastosowania (ang. dual-use), wykorzystywanych zarówno w sektorze cywilnym, jak i obronnym.