REKLAMA

SIEMENS Sp. z o.o.

Artykuły o SIEMENS Sp. z o.o.

Budowa wielkiej, nowoczesnej elektrowni CCGT w Grudziądzu nabiera rozmachu
Budowa elektrowni w Grudziądzu, której oddanie do użytku planowane jest w 2025 roku, przebiega zgodnie z harmonogramem. Na ukończeniu są już prace przygotowawcze, ruszają zasadnicze prace budowlane – w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do palowania, którego celem jest stabilizacja gruntu pod budowę fundamentów nowego bloku energetycznego. Testy akustyczne wykazały, że prace te zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami. Elektrownia typu CCGT w Grudziądzu będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Szacuje się, że jednostka będzie w stanie zasilić w energię elektryczną ok. miliona gospodarstw domowych.
Skandynawska firma HydraSpecma inwestuje w Stargardzie
Generalny wykonawca Atlas Ward Polska nawiązał współpracę z firmą HydraSpecma. W ramach zawartej umowy, w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie), na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego wybudowane zostanie centrum produkcyjno-magazynowe o powierzchni blisko 16 000 mkw. To drugi projekt, jaki wrocławski generalny wykonawca zrealizuje na rzecz producenta.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILMY + ZDJĘCIA]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Polska firma Rockfin zainwestuje 33 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Gorlicach
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Rockfin Sp. z o.o. Nowe przedsięwzięcie będzie polegać na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu w Gorlicach. Przedsiębiorca zainwestuje blisko 33 mln zł.
Siemens zwiększy zatrudnienie w fabryce szaf sterowniczych pod Wrocławiem
Siemens Polska zatrudni w ciągu najbliższych 12 miesięcy ok. 50 elektromonterek i elektromonterów w swoim zakładzie produkcyjnym w Mirkowie pod Wrocławiem. W otwartej w 2019 roku fabryce, produkowane są nowoczesne szafy sterownicze wykorzystywane w zakładach produkcyjnych w Polsce i na całym świecie.
ICPT rozpoczyna w Polsce budowę nowoczesnej fabryki systemów bateryjnych GigafactoryX
Impact Clean Power Technology S.A. (ICPT) – lider europejskiego rynku elektromobilności – rozpoczyna w Polsce budowę GigafactoryX, nowoczesnej fabryki systemów bateryjnych – dla transportu publicznego, sektora kolejowego i stacjonarnych magazynów energii zarówno dla zawodowej energetyki jak i indywidualnych użytkowników. Inwestycja oznacza zwielokrotnienie mocy produkcyjnych spółki docelowo do 5 GWh rocznie.
Impact Clean Power Technology wybuduje w Polsce gigafabrykę baterii do samochodów elektrycznych
Polska firma Impact Clean Power Technology S.A. poinformowała o planach budowy w Polsce gigafabryki produkującej akumulatory dla samochodów elektrycznych. Nowy obiekt będzie produkować akumulatory dla pojazdów z segmentu heavy duty i nie tylko.
Niemiecki koncern BSH zrealizuje nową inwestycję w Rzeszowie
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma zdecydowała się na zwiększenie swoich inwestycji w stolicy Podkarpacia.
Po pełnym sukcesów 2021 roku, rynek magazynowy w Polsce nadal nie zwalnia tempa
Obok wielkiej piątki, na celownikach deweloperów pojawiają się nowe, dobrze skomunikowane, lokalizacje. Rozwój sektora e-commerce wciąż napędza budowę kolejnych obiektów, bardziej ekologicznych i przyjaznych dla pracowników. Wyzwaniem dla rynku mogą stać się natomiast rosnące koszty budowy, kurczące się banki ziemi oraz utrudniony dostęp do pracowników magazynowych.
Niemiecki koncern BSH chce zatrudnić 100 dodatkowych pracowników w fabryce pod Rzeszowem
Niemiecki koncern BSH zwiększa produkcję AGD i zatrudnienie na Podkarpaciu w południowo-wschodniej części Polski. Firma szuka aktualnie 100 dodatkowych pracowników, którzy będą wspierali rozwój fabryki w Głogowie Małopolskim. Poszukiwani są głownie pracownicy, ale również inżynierowie, którzy zajmą się badaniami i projektowaniem nowych modeli urządzeń.
REKLAMA