Podpisano wartą ok. 39 mln zł umowę, dzięki której powstanie projekt dla przyszłych inwestycji w Poznańskim Węźle Kolejowym. Dokumentacja określi zakres planowanych prac i wskaże konkretne rozwiązania – m.in. dla kolei dużych prędkości, nowej stacji Poznań Główny i dodatkowych przystanków. Celem są sprawniejsze i wygodniejsze podróże pociągami w aglomeracji.
Ruszają prace nad projektem planu miejscowego w centrum Poznania – jeszcze w tym roku planowane są konsultacje społeczne, każdy będzie mógł wziąć w nich udział i wnieść swoje uwagi.
W nowo powstającym skrzydle Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego uroczyście wmurowano kamień węgielny.
Niemal 200 mieszkań gotowych do wprowadzenia się czeka na poznanianki i poznaniaków w miejskim programie "POZnań – i zamieszkaj". We wtorek pierwsi lokatorzy osiedla na Strzeszynie odebrali już klucze do swoich nowych lokali.
Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+. Nowy dokument, o powstaniu którego zdecydowali radni, określi, jaka w przyszłości powinna być stolica Wielkopolski. Udział w jego tworzeniu będą mieli poznaniacy i poznanianki.
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Zgłoszenia można wysyłać tylko do 3 września. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych.
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał pozwolenie na budowę bloków przy ul. Jarzębowej. Powstanie tam 180 mieszkań dla poznanianek i poznaniaków. Niewątpliwym atutem nowej inwestycji jest także lokalizacja.
Poznań wciela w życie ideę łączników zieleni zaproponowaną w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W ostatnich miesiącach drzew przybyło wzdłuż m.in. ulic Kolejowej czy Szymanowskiego. W realizacji jest także kolejny łącznik przy trasie PST, gdzie powstaje nowa droga rowerowa.
Orlen uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce ogólnodostępną, całodobową stację wodorową, na której można tankować samochody osobowe, ciężarowe, a także autobusy. Będzie z niej korzystać m.in. 25 autobusów należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. W ciągu 15 lat Orlen dostarczy w tym celu 1,8 mln kilogramów paliwa wodorowego.
PKP PLK we współpracy z miastem Poznań zamierzają przebudować dworzec główny w tym mieście. Nowy obiekt ma być wygodny, funkcjonalny i przyjazny dla wszystkich pasażerów – dlatego Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu przygotowuje analizy przestrzenne. Koszt całej inwestycji oszacowano na blisko 5 miliardów złotych.