Zapadła decyzja o wpisaniu chyba najbardziej charakterystycznego i najbardziej rozpoznawalnego budynku w Katowicach - hali widowiskowo-sportowej Spodek, do rejestru zabytków województwa śląskiego. Zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach, ochroną objęto zespół zabudowy hali widowiskowo-sportowej, obejmujący zarówno budynki hali, lodowiska, hotelu, sali gimnastycznej oraz pomieszczeń biurowych, jak i ich najbliższe otoczenie, w tym tzw. plac honorowy (plac Henryka Sławika i Józefa Antalla).
59% badanych pracowników z Katowic stwierdza, że ich firma w ciągu 3 najbliższych lat będzie inwestowała w rozwój kapitału ludzkiego – wynika z raportu BEAS. Miasto kojarzące się z ciężkim przemysłem, węglem i stalą zamieniło się w nowoczesną aglomerację. Katowice to nie tylko ok. 280 tysięcy mieszkańców, ale też serce Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Chociaż na co dzień nie wzbudzają zainteresowania większości mieszkańców, to ich personel 24 godziny na dobę dba o to, by zapewnić tysiącom katowiczan komfort oraz bezpieczne środowisko. Mowa o oczyszczalniach, do których trafiają produkowane przez nas ścieki. Z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie metod oczyszczania ścieki są uwalniane od wszelkich niebezpiecznych substancji i zanieczyszczeń. Jednak, żeby te obiekty mogły pracować na najwyższym poziomie, muszą być poddawane ciągłej modernizacji.
Akt erekcyjny, aktualna gazeta i pięciozłotowa moneta znalazły się w kapsule, która została wmurowana na placu budowy nowego osiedla Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy al. Korfantego 179a. W ten sposób symbolicznie rozpoczęła się budowa kompleksu 6 budynków, w których będzie się znajdować ponad 200 mieszkań. Osiedle powstanie w miejscu dawnej, nieużytkowanej bazy KZGM.