Zwycięzcą konkursu na projekt nowej fontanny na Rynku Głównym został architekt Michał Gdak z Kielc, który pokonał dwie krakowskie pracownie. Zwycięski projekt to zupełnie nowe podejście do formy fontanny w przestrzeni miejskiej. To nie tylko przykład wysokiej jakości architektury, ale przede wszystkim propozycja osadzona w przyrodniczym myśleniu o Krakowie.
Kraków ogłasza konkurs na nową fontannę na Rynku Głównym – w sercu miasta i na obszarze wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nowy element architektury ma zastąpić wyłączoną w 2023 r. instalację „Kryształ” i wpisać się w zabytkowe otoczenie Parku Kulturowego.
8 września ruszą konsultacje społeczne w sprawie nowej fontanny na Rynku Głównym. Będzie to dialog z mieszkańcami i wspólne budowanie wizji artystycznej centralnego punktu Krakowa.