Firma teechnologiczna pozostaje w Sadowa Business Park

Firma teechnologiczna pozostaje w Sadowa Business Park

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Cushman & Wakefield, międzynarodowa firma doradcza, reprezentowała UTC Fire & Security Polska w transakcji najmu ponad 4 tys. mkw. w gdańskim biurowcu Sadowa Business Park. Właścicielem budynku jest Atlas Estates (Sadowa) Sp. z o.o.
UTC to światowy lider technologiczny aktywny w czterech obszarach: UTC Climate Controls & Security, który jest reprezentowany przez oddział Carrier w zakresie klimatyzacji i chłodnictwa oraz Fire & Security w zakresie systemów zabezpieczeń elektronicznych. Otis – w systemach dźwigowych oraz w przemyśle lotniczym przez Pratt & Whitney oraz UTC Aerospace Systems. Firma jest producentem innowacyjnych produktów i dostawcą usług, które stwarzają nieograniczone możliwości rozwoju swoim klientom. UTC to organizacja o międzynarodowym zasięgu, z biurami i wsparciem technicznym w blisko 70 krajach, zatrudniająca ponad 200 000 osób oraz posiadająca zakłady produkcyjne i rozwiniętą sieć logistyczną w Stanach Zjednoczonych, Europie, Meksyku, Australii i w Chinach.
Centrum technologiczne UTC w Gdańsku rozpoczęło swoją działalność w 1997 roku od pięcioosobowego zespołu inżynierskiego. Obecnie firma zatrudnia ponad 220 osób, które pracują nad dostarczaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań związanych z wyposażeniem inteligentnego budynku: systemów klimatyzacji oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontroli dostępu i monitoringu video.
Sadowa Business Park to sześciokondygnacyjny biurowiec oferujący ponad 6 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt zlokalizowany jest w okolicy historycznej Starówki, w granicach dzielnicy Olszynka, dzięki czemu oferuje doskonały dostęp do głównych arterii komunikacyjnych miasta – przede wszystkim trasy E77, która łączy centrum z lotniskiem im. Lecha Wałęsy, a także stanowi drogę wyjazdową w kierunku Warszawy. Dogodne położenie inwestycji zapewnia również bezpośredni dojazd do Dworca Głównego. Rewitalizacja obiektu rozpoczęła się w 2003 roku, a zakończyła w 2004 roku. Kolejna miała miejsce w 2016 r. Biurowiec dodatkowo oferuje najemcom klimatyzację, podwieszane sufity, systemy telekomunikacyjne, alarmowe oraz ochrony, wykładziny podłogowe oraz uchylne okna. Do dyspozycji najemców i gości został oddany parking naziemny zlokalizowany obok budynku.
REKLAMA
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że UTC Fire & Security Polska, nasz strategiczny i długoletni najemca, przedłużył umowę najmu w budynku Sadowa Business Park. Decyzja o kontynuacji dalszej współpracy potwierdza, że zakres i standard oferowanej powierzchni spełnia oczekiwania UTC. Doskonała współpraca i komunikacja z najemcą pozwoliła nam dostosować ofertę najmu do wysokich oczekiwań najemcy. Ekspansja UTC i możliwości akomodacji, jakie zapewnia Sadowa Business Park, zapowiadają długotrwałą i owocną współpracę – mówią Ewa Gwiazdowska, dyrektor finansowy oraz Monika Krzemińska, Leasing & Marketing Manager w Atlas Estates.
Cieszymy się, że mogliśmy pośredniczyć w transakcji, w której w gdańskim biurowcu pozostał wartościowy najemca i jednocześnie mamy nadzieję, że komfortowe biuro przyczyni się do dalszego rozwoju firmy – mówią Krzysztof Misiak, Partner i Adam Schroeder, starszy negocjator w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA