Galeria Chełmska

Galeria Chełmska

Chełm/Zachód
REKLAMA
inwestorGaleria chełmska Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiIV kw. 2013
wykonawcaInterbud-Lublin S.A.

O inwestycji Galeria Chełmska

Galeria Chełmska to pierwszy, nowoczesny obiekt handlowo-rozrywkowy w Chełmie. Zlokalizowana jest przy głównej obwodnicy miasta, drodze krajowej nr 12, stanowiącej część tranzytowej trasy europejskiej E 373. Doskonała lokalizacja obiektu, w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej, odznacza się wygodnymi i łatwym dostępem zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszego.

Koncepcja Galerii Chełmskiej oparta jest na wyraźnym podziale na dwie strefy handlowe.

Pierwszą łączącą kameralne pasaże sklepów galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, oraz drugą, w pełni specjalistyczną strefę hipermarketu dom i ogród.

Napisz komentarz
Kajtman
Inter-Lublin SA poinformował, że wygasły warunki umowy zawartej ze spółką Galeria Chełmska o kompleksową realizację centrum handlowego. Powodem jest niespełnienie warunku polegającego na uzyskaniu przez inwestora kredytu bankowego na sfinansowanie całości kosztów realizacji.

„Zarząd Interbud-Lublin SA (Emitent) informuje, iż w dniu 9 marca 2012 roku otrzymał pismo, w którym spółka Galeria Chełmska Sp. z o.o. (Inwestor) poinformowała o niespełnieniu warunku zawieszającego umowy zawartej w dniu 4 stycznia 2012 roku pomiędzy Emitentem a Inwestorem (Umowa).

pokaz-artykul.png
Kajtman
Do grona najemców Galerii Chełmskiej dołączyły salon odzieżowy New Yorker oraz sklep ze sprzętem elektronicznym RTV Euro AGD.

Sklep New Yorker będzie pierwszym salonem tej marki w Chełmie i zajmie powierzchnię ponad 900 mkw. Pierwszy sklep tej firmy w Polsce został otwarty w 1998 r., obecnie jest ich 75 w całym kraju.

Sklep RTV Euro AGD zajmie powierzchnię prawie 1200 mkw. Firma RTV Euro AGD istnieje od 1990 r. i posiada 170 punktów w 87 miastach w Polsce.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Wiosną tego roku między ul. Lubelską i Rejowiecką miała ruszyć budowa "Galerii Chełmskiej”, czyli nowoczesnego obiektu handlowo-rozrywkowego. Tymczasem na placu budowy wciąż nic się dzieje.

– Na obecnym etapie trwają jeszcze zawiłe procedury związane z zapewnieniem finansowania budowy galerii – mówi Artur Dziewa, prezes spółki Galeria Chełmska. – Kryzys nie ułatwia nam rozmów z bankami. Wierzę, że niedługo doprowadzimy je do satysfakcjonującego obie strony porozumienia.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Spółka Galeria Chełmska podpisała już umowę z Cinema Lumiere. Oznacza to, że kino 3D w Chełmie powstanie. List intencyjny w tej sprawie podpisano jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Wielbiciele kina będą mieli do dyspozycji trzy klimatyzowane sale, mogące pomieścić łącznie 600 osób. W multipleksie będzie również można oglądać seanse w technologii 3D. W swoim repertuarze Cinema Lumiere oferuje kinowe nowości i hity, jak również filmy z cyklu "Kino konesera".

pokaz-artykul.png
Anna Maria
Spółka Galeria Chełmska planuje wybudować centrum handlowe u zbiegu ulic Rejowieckiej i Lubelskiej w Chełmie. Nowy obiekt ma pełnić funkcje centrum handlowego, jak i rozrywkowo-rekreacyjnego oraz być wizytówką regionu. Inwestor właśnie złożył w magistracie wniosek o pozwolenie na budowę. Wedle planu budowa centrum rozpocząć się ma w pierwszym kwartale 2011 r., a zakończyć 2012 r.

Koncepcję architektoniczną Galerii Chełmskiej opracowało biuro architektoniczne APAVia i Partnerzy s.c. Architekci tworząc projekt wdzieli pod uwagę zróżnicowanie terenu i istniejący układ drogowy. Obiekt charakteryzował się będzie nowoczesną elewacją – wprowadzono motywy szkła, metalu i innych faktur. Budynek zaaranżowano w ten sposób, ażeby zachęcał klienta nie tylko ofertą sprzedażową, ale i atrakcyjną ofertą rozrywkową.

Wedle projektu centrum handlowe będzie składać się z dwóch obiektów. Pierwsza koncepcja to połączenie kameralnego pasażu sklepów i przestrzeni rozrywkowych ze spożywczym hipermarketem. W galerii ma być około 80 sklepów znanych marek, których w Chełmie jeszcze nie było. Natomiast druga strefa to sklep z narzędziami i materiałami budowlanymi - Castorama. W obiekcie znajdą się również kawiarnie i restauracje, kino, a także punkt promocji Chełma. Budynki łączyć będzie pasaż z dużą ilością zieleni, które w przyszłości pozwolą na organizację imprez plenerowych. Ponadto klienci będą mieli też do dyspozycji ponad 700 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu wynosić ma 32 tys. m kw.

7774.fullsize.jpg

Galeria Chełmska powstanie przy głównej obwodnicy miasta, drodze krajowej nr 12, stanowiącej część tranzytowej trasy europejskiej E 373. Lokalizacja obiektu, w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej, odznacza się wygodnym i łatwym dostępem zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszego.

Na budowie centrum zyskają również mieszkańcy miasta. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sąsiadujące ulice i chodniki. Ponadto powstaną też dwa nowe skrzyżowania, w tym jedno z sygnalizacją świetlną oraz przystanki autobusowe.
Orzech
H&M został najemcą Galerii Chełmskiej:
http://thecity.com.pl/Wiadomosci/Kraj/H ... -lubelskim
REKLAMA