Hotel Jakub Sobieski (3*)

REKLAMA

O inwestycji Hotel Jakub Sobieski (3*)

Odrestaurowany ponad 100 letni budynek z bogatą historią posiada cztery kondygnacje połączone windą. Prace renowacyjne prowadzone były pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. Hotel stanowi wyjątkowe połączenie historycznego budynku z nowoczesną architekturą i niepowtarzalną stylistyką.

Naszym Gościom oferujemy 37 pokoi jedno-, dwu- i trzyosobowych, oraz luksusowe apartamenty. Wszystkie pokoje są stylowo urządzone aby NOCLEGI i czas spędzony w naszym Hotelu były powodem do ponownego powrotu do miasta Oława.

Recepcja otwarta jest całą dobę a profesjonalna obsługa pomoże udzielić wszelkich informacji. Na pierwszym piętrze zlokalizowana jest Kawiarnia Jakub Sobieski czynna od poniedziałku do niedzieli od 11 - 23, otwarta dla Gości zarówno Hotelowych jak i podróżujących.

Obok budynku znajduje się park, do którego można udać się na relaksacyjny spacer, odpocząć na ławeczce przy szumie fontanny, natomiast bliskie sąsiedztwo ważniejszych instytucji i firm ułatwi Państwu zawodowe kontakty. Niewątpliwie atmosfera stylowego wnętrza, gra świateł i kolorów oraz miła i fachowa obsługa zapewnią Państwu komfortowy i udany wypoczynek.
Na samochody naszych Gości czeka bezpłatny, monitorowany parking.

więcej: http://www.hoteljakubsobieski.pl/
Napisz komentarz
anubis
Pierwszy trzygwiazdkowy

37 pokoi, w tym dwa apartamenty i kawiarnia. Ponadstuletni poszpitalny budynek przemienił się w trzygwiazdkowy hotel „Jakub Sobieski”. 7 listopada o godzinie 17.00 zaproszeni goście przekroczyli próg odnowionego obiektu przy ulicy św. Rocha

Właścicielką hotelu jest Jadwiga Kaczor, na pomysł odrestaurowania budynku wpadła wspólnie z mężem dziewięć lat temu. - Wiedzieliśmy, że w mieście brakuje takiego obiektu - mówi pani Jadwiga. - To jedyny w Oławie hotel trzygwiazdkowy, inwestycja wymagała dużych środków finansowych, ale teraz widać, że było warto. Nie korzystaliśmy z dotacji unijnych, bo uzyskanie ich jest trudne. Dokonaliśmy wszelkich starań, żeby wyszło jak najlepiej, zrobiliśmy to, żeby zadbać o wizerunek miasta.
Właścicielka zdradziła nam, że w planach ma rozbudowę hotelu i walkę o czwartą gwiazdkę. „Jakub Sobieski” powiększy się m.in. o dwie duże sale konferencyjne, z możliwością ich połączenia. Teraz goście mają do dyspozycji pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, za nocleg trzeba zapłacić od 150 do 200 złotych. Dla bardziej wymagających i zamożnych przygotowano dwa apartamenty: szmaragdowy i diamentowy, doba w takim pokoju kosztuje 290 złotych. Z tyłu hotelu jest parking na ponad 40 samochodów.
Jak wyglądał obiekt zanim przystąpiono do remontu? Goście obejrzeli multimedialną prezentację, w której przedstawiono metamorfozę poszpitalnego budynku przy ulicy św. Rocha. Pomieszczenia rodem z horrorów przekształcono w stylowe pokoje, które zwiedzano po zakończeniu części oficjalnej.
- Wyszło cudownie i klimatycznie, aż trudno uwierzyć, że tak zniszczony obiekt doprowadzono do perfekcji - komentowali goście.
Burmistrz Franciszek Październik nie krył zadowolenia z nowo otwartego hotelu. - To, co zrobiliście, będzie służyło wszystkim, inwestycja robi wielkie wrażenie - mówił. - Oława tego potrzebuje.
Do gratulacji dołączył starosta Marek Szponar zwrócił uwagę na ambitną nazwę hotelu, która zobowiązuje do bycia na królewskim poziomie. Ksiądz profesor Irek - rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pobłogosławił i poświęcił obiekt oraz wygłosił krótkie przemówienie. - Z pewnością nie ma tutaj ludzi zazdrosnych i zawistnych, bo wszyscy cieszymy się, że udało się dokonać czegoś takiego - mówił. - Widzieliśmy ruinę, a teraz mamy piękny gmach, który już nie straszy, a cieszy serca.
W otwarciu uczestniczyło ponad 40 gości. Wśród nich przedstawiciele dolnośląskich firm, dyrektorzy oławskich banków, posłowie PO - Janusz Dzięcioł i Ewa Wolak, księża: January Wątroba - proboszcz Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Świętej Elżbiety we Wrocławiu, Jacek Kuczmier z kościoła Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie.
Goście bawili się przy suto zastawionych stołach i dźwiękach zespołu „Benek Band”.

Tekst : Agnieszka Herba

Strona internetowa nowego hotelu: http://www.hoteljakubsobieski.pl/index.php

Źródło: http://www.gazeta-olawa.pl/artykul-912- ... dkowy.html
REKLAMA