DODAJ

Stacja "Kraków Swoszowice"

[Kraków] Stacja "Kraków Swoszowice" 451853[Kraków] Stacja "Kraków Swoszowice" 451852[Kraków] Stacja "Kraków Swoszowice" 451860
MAPAKraków
Kraków Swoszowice
W rejonie obecnego przystanku, a dawnej stacji Kraków Swoszowice, spotka się kilka przygotowywanych osobno inwestycji. To z jednej strony gruntowny remont samego budynku dworca, za co odpowiada spółka PKP SA, z drugiej – prowadzona przez PKP PLK modernizacja linii kolejowej między Krakowem Płaszowem a Podborami Skawińskim, a z trzeciej – przygotowana przez miasto budowa w tym miejscu węzła przesiadkowego, od peronów przez parking Park&Ride po przystanki dla autobusów i busów.
Renowację przejdzie elewacja budynku, a jej detale architektoniczne podkreśli iluminacja. Oprócz tego wymienione zostanie całe poszycie dachowe wraz z więźbą, a także drzwi i okna, które zostaną odtworzone na wzór historyczny. Projekt zakłada też wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i wzmocnienie lub wykonanie nowych stropów.
Pochodzący z końca XIX wieku budynek od 1998 nie służy już pasażerom. Po przebudowie się to zmieni – oprócz poczekalni i ogólnodostępnych toalet znajdą się tam pomieszczenia na wynajem, z myślą o sklepie czy punkcie gastronomicznym. W obiekcie ma się też znaleźć miejsce dla filii Centrum Kultury Podgórza.
Szczegóły - [Kraków] Stacja "Kraków Swoszowice"
inwestorPKP S.A.
wykonawcaPKP PLK
realizacja inwestycjiIII kw. 2022
nikt jeszcze nie dodał komentarzy
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję