REVITA PARK - Park Przemysłowo-Technologiczny

REVITA PARK - Park Przemysłowo-Technologiczny

REKLAMA

O inwestycji REVITA PARK - Park Przemysłowo-Technologiczny

Koncepcja utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego REVITA PARK obejmuje rewitalizację terenów poprzemysłowych usytuowanych na terenie dawnej Huty Baildon w Katowicach przy ul. Żelaznej i stworzenie w ich miejscu Parku Technologicznego.

Całość przedsięwzięcia obejmuje adaptację trzech budynków w zakresie robót remontowo-budowlanych, instalacyjnych, wyposażenia oraz zagospodarowania terenu. Po zakończeniu projektu utworzona zostanie platforma przepływu wiedzy i technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami, świadczone będą usługi związane z zapewnieniem dostaw mediów, zapewnione zostanie korzystanie z różnego rodzaju usług biznesowych, doradczych, finansowych, księgowych i prawnych, obsługa w zakresie prowadzenia analiz rynku i badań marketingowych. Na terenie Parku stworzone zostaną warunki do udzielenia wsparcia finansowego dla nowych inwestycji, w tym ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Ponadto utworzenie Parku zakłada uruchomienie nowoczesnego laboratorium prowadzącego badania gruntów i certyfikowania terenów, badania jakości wód oraz badania klasyfikacyjne odpadów. Powstanie platformy wiedzy z zakresu innowacji i nowoczesnych technologii w postaci Parku Przemysłowo-Technologicznego REVIAT PARK przyczyni się do zwiększenia liczby innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie.

Planuje się stworzenie w instytucjach zlokalizowanych na terenie Parku co najmniej 200 nowych stanowisk pracy. W ramach projektu zostaną wytworzone aktywa dzięki którym możliwe będzie oferowanie różnych usług na rzecz przedsiębiorców, w tym wynajmu powierzchni na prowadzenie działalności gospodarczej, powierzchni magazynowych oraz sal konferencyjnych.

Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków unijnych w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2007 – 2013, nazwa i numer priorytetu programu operacyjnego: 1. Badania i Rozwój Technologiczny, Innowacje i Przedsiębiorczość, nazwa i numer działania: 1.3. Transfer Technologii i Innowacji.

Realizowy projekt Revita Park wyróżniać będzie:

-nowoczesność

-unikalność

-indywidualny charakter

-wysoka jakość i estetyka

-atrakcyjność

-niebanalne kreacje

-oryginalne rozwiązania marketingowe

-funkcjonalność

Napisz komentarz
Krypton
Przy ul. Żelaznej powstał Park Przemysłowo-Technologiczny Revita Park. Klienci mają do wyboru trzy budynki biurowe

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Maurycy
Witam, a mi Revita skojarzyła się z szamponem na przyrost włosów znalazłem na stronie http://www.nuvialab.pl/ a co do projektu to całkiem obiecująco to wygląda bardzo pozytywnie, powodzenia!
Krypton
Chemobudowa-Kraków S.A. won a prime contractor bid for design and revitalization works on Revita Park – a new technology and industrial spot located within the area of the former “Baildon” Smelter.

Źródło: http://www.katowicethecity.com/prime-co ... vita-park/
Lukander
No Żelazna to masakra, chyba najgorsza ulica w mieście, a sama inwestycja może nie powala ale lepsze to niż te stare hale po hucie..., fajnie jakby jeszcze Silesia Business Park powstało w niedługim czasie, może jak IBM wejdzie do Kato to dogada się np. ze Skanską i wybudują jeden z tych 4 biurowcach, no ale zobaczymy.
norbanglia
Może nie jest to jakaś rewelacja, ale kolejna inwestycja w tym rejonie która zagospodaruje tereny po hucie.
Duży plus dla okolicy, tylko ul. Żelazna wymaga szybkiego remontu
Lukander
I jeszcze wynalazłem takie oto:


33076_1000x.jpg



33077_1000x.jpg



33078_1000x.jpg



33079_1000x.jpg
REKLAMA