REKLAMA

Opinie o [Lublin] Park na Górkach Czechowskich (27)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
W Lublinie powstanie Galeria Handlowa na Górkach Czechowskich.
Jan Hawełko
Podatki z galerii handlowej, która ma powstać na górkach czechowskich pozostaną w Lublinie. Kielecka spółka Echo Investment, która jest zarazem właścicielem terenu i inwestorem, zarejestrowała w sądzie spółkę celową Echo-Galeria Lublin, która będzie miała siedzibę w naszym mieście.

Takiego rozwiązania w trakcie negocjacji między prezydentem a inwestorem domagał się przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk (PiS). Prezydent tłumaczył jednak, że tego warunku nie da się wpisać do porozumienia między obiema stronami.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
18809_1000x.jpg
Jan Hawełko
Echo Investment planuje budowę centrum handlowego w Lublinie. Od 11 lat na drodze inwestycji stoi obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu dawnego poligonu - tzw. Górek Czechowskich. W marcu tego roku ratusz rozpoczął korzystną dla dewelopera procedurę zmiany planu. Jak zapewnia magistrat, w przyszłym miesiącu wstępna wersja trafi do Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej - czytamy w Dzienniku Wschodnim.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
W przyszłym roku spółka deweloperska Echo Investment SA planuje rozpocząć realizację nowego centrum handlowego w Lublinie na Górkach Czechowskich - poinformował portal Propertynews.pl Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych tej firmy.

Centrum handlowo-rozrywkowe w Lublinie będzie mieć 71 500 mkw. GLA. W obiekcie znajdzie się 200 sklepów i 9-salowe kino. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 2 500 miejsc.

Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2014 roku.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Galeria Alchemia powstanie przy zbiegu ulic Lubartowskiej i Świętoduskiej na Górkach Czechowksich w Lublinie. Centrum handlowo-rozrywkowe, które wybuduje Echo Investment będzie miało 71,5 tys. mkw. i znajdzie się w nim 200 sklepów oraz 9-salowe kino sieci Cinema City (będzie to drugie kino tej sieci w stolicy woj. lubelskiego).

pokaz-artykul.png
MatKoz
29522_1000x.jpg
bista
Projekt nowego planu zagospodarowania górek czechowskich jest gotowy. Jeśli w maju przyjmą go radni, budowa wielkiego centrum handlowego ruszy tam jesienią.

Miejskie służby zakończyły prace nad nowym planem – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza. Dokument zostanie publicznie zaprezentowany za tydzień. Od 19 kwietnia do początku maja plan zostanie wyłożony do publicznego wglądu.

pokaz-artykul.png
bista
Na górkach czechowskich stanie wielkie centrum handlowe, którego głównym elementem będzie hipermarket. Ratusz zakończył już prace przy zmianie planu zagospodarowania poligonu, które umożliwią postawienie tam właśnie hipermarketu. Od dzisiaj z rozwiązaniami przygotowanymi przez miejskich planistów mogą zapoznawać się lublinianie. - Przez najbliższe trzy tygodnie plan będzie udostępniony mieszkańcom - informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

pokaz-artykul.png
bista
200 sklepów, hipermarket, kino z 9 salami, 20 restauracji, 2600 miejsc parkingowych - tak ma wyglądać Galeria Echo Lublin, która chce wybudować spółka Echo Investment na Górkach Czechowskich. Kielecka firma przedstawiła w środę koncepcję architektoniczną przeszłego kompleksu handlowego.

4f8eb23d682e0_p.jpg?1334760317

pokaz-artykul.png
bista
Jan Hawełko
37918_1000x.jpg


37919_1000x.jpg


37920_1000x.jpg


37921_1000x.jpg


37922_1000x.jpg


37923_1000x.jpg


37924_1000x.jpg
bista
Galeria Echo Lublin na górkach czechowskich ma być otworzona w październiku 2014 r.
Nieoczekiwany zwrot w sprawie zmiany planu zagospodarowania górek czechowskich. Radni nie będą w maju debatować nad otwarciem Echo Investment drogi do budowy hipermarketu na terenie dawnego poligonu. Sprawą zajmą się najwcześniej w czerwcu.

- Musimy jeszcze doprecyzować elementy porozumienia dotyczące układu komunikacyjnego - tłumaczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka prezydenta Lublina.

pokaz-artykul.png
bista
Kielecka spółka Echo Investment w całości pokryje koszty przebudowy skrzyżowania al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej. Zakłada to porozumienie pomiędzy spółką a władzami miasta, które ma zostać podpisane dziś po południu. Wcześniej mowa była o tym, że Echo pokryje tylko część kosztów.

pokaz-artykul.png
bista
W środę kielecka spółka miała podpisać z miastem umowę, w której zobowiązywałaby się na swój koszt przebudować węzeł drogowy al. Solidarności–Sikorskiego–Ducha. Powstałyby m.in. dwie estakady i rondo. To wszystko w zamian za zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich zezwalającą na budowę wielkiego centrum handlowego. Ale nagle podpisanie dokumentów przełożono na jesień.

pokaz-artykul.png
bista
Wraca sprawa budowy wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. W ciągu miesiąca ratusz może podpisać z Echo Investment porozumienie w sprawie przebudowy skrzyżowania Solidarności - Sikorskiego - gen. Ducha. To kluczowy dokument dla zmiany planu zagospodarowania przestrzennego poligonu. Bez niego ratusz nie przedstawi radnym projektu uchwały, który umożliwi budowę na poligonie hiper-marketu będącego częścią kompleksu komercyjnego.

pokaz-artykul.png
bista
Coraz mniej prawdopodobna staje się budowa wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. Inwestor ociąga się z podpisaniem umowy z miastem. Układ był prosty: miasto zgadza się na zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich, przez co właściciel terenu, kielecka spółka Echo Investment może zbudować tu kompleks handlowy. W zamian Echo sfinansuje przebudowę wiecznie korkującego się skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Północną i ul. Ducha.

pokaz-artykul.png
bista
Do końca września miasto czekało na ostateczną deklarację Echa Investment w sprawie porozumienia dotyczącego zagospodarowania górek czechowskich. - Nie otrzymaliśmy stanowiska spółki. Czas na podejmowanie decyzji minął - powiedział w piątek prezydent Krzysztof Żuk. A Echo nie kryje, że decyzję o realizacji inwestycji uzależnia od "zmniejszenia" konkurencyjnej Galerii Zamek.

pokaz-artykul.png
bista
Kielecka spółka Echo Investment od kilkunastu lat starała się o budowę wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. Teraz wycofuje się z projektu winą obarczając Ratusz. Budowa zależała od tego, czy Rada Miasta zmieni przeznaczenie dawnego poligonu. A Ratusz uzależniał zmianę od tego, czy właściciel górek zobowiąże się w specjalnej "umowie drogowej”, że przebuduje na swój koszt skrzyżowanie al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
To już druga rezygnacja inwestora z budowy galerii w Lublinie w tym miesiącu po Alchemii. Szkoda.
REKLAMA