REKLAMA

Opinie o Stadion miejski i galeria handlowa (18)

Napisz komentarz
sknika
hej
Kajtman
Nowy artykuł dotyczący [Olsztyn] Stadion miejski i galeria handlowa [Olsztyn] PIG Architekci z umową na projekt stadionu w Olsztynie
Kajtman
Nowy artykuł dotyczący [Olsztyn] Stadion miejski i galeria handlowa [Olsztyn] Jest koncepcja na stadion w Olsztynie
Kajtman


4.jpg

5.jpg
Ilaeu87
a nie wiecie kiedy będą wyniki przetargu?

____________________
Koniecznie zajrzyj do nas http://serwis-diagnostyka.pl/serwis-caterpillar-i-maszyn-volvo.html przekonasz się, że nasza oferta jest super.
please delete this account
Libra Project zadomowiła się w Olsztynie. Spółka właśnie podała, że na przełomie 2012 i 2013 roku ruszy z budową w mieście Galerii Warmińskiej, a jednocześnie przygotowuje projekt kolejnego centrum handlowego na działce sąsiadującej ze stadionem Stomilu Olsztyn przy al. Piłsudskiego.

pokaz-artykul.png
please delete this account
Spółka Libra Project, inwestor Galerii Warmińskiej zamierza w Olsztynie wybudować drugi obiekt handlowy. Firma przygotowuje projekt galerii na działce sąsiadującej ze stadionem Stomilu Olsztyn przy al. Piłsudskiego. Dla tego terenu 27 czerwca 2012 roku uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na budowę centrum handlowego.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Trzech potencjalnych inwestorów nie zdecydowało się na budowę galerii ze stadionem.

O realizację olsztyńskiego przedsięwzięcia wartego 200-400 mln zł w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) ubiegały się giełdowe Echo Investment, Miastoprojekt Wrocław oraz konsorcjum firm ECE Projektmanagement, ECE Projektmanagement Polska i JSK Architekci. Postępowanie trwało półtora roku i zakończyło się fiaskiem, bowiem na złożenie ofert nie zdecydował się żaden z zainteresowanych.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Olsztyński ratusz od czerwca 2010 roku szuka inwestora, który zbuduje stadion piłkarski oraz galerię handlową przy al. Piłsudskiego. Termin zakończenia negocjacji z potencjalnymi partnerami został wyznaczony na 15 stycznia, ale jak donosi Gazeta Wyborcza, już wiadomo że w tym czasie nie zostanie wyłoniony wykonawca.

Jak przekonuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nowy termin został przesunięty na 31 stycznia, ...

pokaz-artykul.png
MatKoz
We wtorek mija kolejny termin składania ofert przez potencjalnych partnerów, którzy wspólnie z miastem mieliby wybudować stadion i galerię przy al. Piłsudskiego. Pierwszy upłynął 15 grudnia, wtedy został przesunięty to na życzenie firm startujących w przetargu.

Koszt budowy obiektu to co najmniej 65 mln zł, utrzymanie kilka milionów złotych rocznie, a czas zakończenia inwestycji — najwcześniej w połowie 2014 roku.

pokaz-artykul.png
aszatkowska
Władze Olsztyna kolejny raz przełożyły termin wyboru firmy, która w zamian za wybudowanie stadionu będzie mogła postawić centrum handlowe przy al. Piłsudskiego. Jak zapewnił Gazetę Wyborczą prezydent miasta Piotr Grzymowicz, inwestora poznamy 15 stycznia.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Przedłuża się wybór firmy, która w zamian za wybudowanie stadionu będzie mogła postawić centrum handlowe przy al. Piłsudskiego. A od tego zależy, czy w Olsztynie powstaną kolejne centra handlowe i nowy dworzec PKP.

Olsztyński stadion dawno już przestał spełniać standardy. Miasto od lat marzy o budowie nowego, ale nie ma na to pieniędzy.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Echo Investment, Miastoprojekt Wrocław i konsorcjum ECE - te firmy będą rywalizować o budowę galerii i stadionu w Olsztynie - podaje Puls Biznesu.

pokaz-artykul.png
Godfath3r
Zakończył się trzeci etap negocjacji z firmami zainteresowanymi budową stadionu miejskiego z galerią handlową w Olsztynie. Miasto przedstawiło warunki umowy i teraz czeka na propozycję ceny zakupu 4-hektarowej działki pod centrum handlowe oraz koszt realizacji obiektu sportowego.

pokaz-artykul.png
please delete this account
[quote:16he65mz]Obiekt sportowy, który ma zostać zbudowany razem z galerią handlową przy al. Piłsudskiego, będzie odpowiadać wymaganiom najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich. - Wykonawcę tej inwestycji powinniśmy poznać na początku sierpnia - zapowiada ratusz

Miasto chce wybudować nowy stadion, ale nie posiada na to środków. Rozwiązaniem ma być zawarcie tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego. Magnesem, którym ratusz zamierza przyciągnąć potencjalnych inwestorów, jest atrakcyjny grunt należący do gminy, na którym prywatna firma będzie mogła wybudować galerię handlową. A jest o co się starać, bo w sąsiedztwie jest budowany basen olimpijski wraz z aquaparkiem. Dodatkowo wykonawca będzie odpowiedzialny za zarządzanie tymi dwoma obiektami. Po 12 latach stadion wróci do gminy, a galeria wraz z parkingami potrzebnymi do jej obsługi do prywatnej firmy. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 200 mln zł, z czego sama budowa stadionu to wydatek rzędu 64 mln zł. Poszukiwania firmy gotowej zrealizować te zamierzenia miasto rozpoczęło w marcu od rozesłania zarysu planowanego projektu. W odpowiedzi przedsiębiorcy mieli wyrazić swoje opinie, na podstawie których stworzone zostały warunki przetargu.

post76098.html#p76098
[/quote:16he65mz]
please delete this account
Obiekt sportowy, który ma zostać zbudowany razem z galerią handlową przy al. Piłsudskiego, będzie odpowiadać wymaganiom najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich. - Wykonawcę tej inwestycji powinniśmy poznać na początku sierpnia - zapowiada ratusz

Miasto chce wybudować nowy stadion, ale nie posiada na to środków. Rozwiązaniem ma być zawarcie tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego. Magnesem, którym ratusz zamierza przyciągnąć potencjalnych inwestorów, jest atrakcyjny grunt należący do gminy, na którym prywatna firma będzie mogła wybudować galerię handlową.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Rozpoczęciu procedury poszukiwania partnera prywatnego do budowy stadionu piłkarskiego wraz z galerią handlową przy al. Piłsudskiego oraz prezentacji nowego trenera pierwszego zespołu piłkarskiego OKS 1945 Olsztyn poświęcona była dzisiejsza (25.06) konferencja prasowa w olsztyńskim ratuszu. Jak zauważyli starsi stażem dziennikarze, po raz pierwszy w historii miasta sprawy konkretnego klubu sportowego prezentowane były w taki sposób i na tak wysokim szczeblu.

pokaz-artykul.png
Kajtman
- Ogłosiliśmy postępowanie o zawarcie umowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w celu przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie - powiedział prezydent. - Wczoraj przekazaliśmy do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej informację o tym postepowaniu. Partnerzy zainteresowani przedsięwzięciem mają teraz 45
dni na zapoznanie się z warunkami konkursu i przyszłej umowy. Po tym czasie będziemy wiedzieć, jakie firmy są zainteresowane przebudową obecnego stadionu piłkarskiego przy al. Piłsudskiego i budową przy nim galerii handlowej. Jest duże zainteresowanie tym konkursem i jestem przekonany, że kilka firm będzie zainteresowanych. 

Przyszły partner Miasta Olsztyna będzie zobowiązany wybudować stadion miejski, galerię handlową i parkingi przy nich. Poza tym zobowiązany będzie do zagospodarowania około ośmiohektarowej działki.  

- Czas realizacji zadania określiliśmy na dwa lata od podpisania umowy - dodał prezydent. - Inwestycja będzie musiała być zrealizowana całościowo, czyli stadion, galeria handlowa i infrastruktura razem. Jako miasto będziemy wspierać działania naszego partnera, bo to jest nasz wspólny interes. Chcemy, by inwestycja zakończyła się naszym wspólnym sukcesem.

Źródło: http://www.olsztyn24.com
REKLAMA