To pierwszy robot barista w Unii Europejskiej. Urządzenie zostało zainstalowane w Porcie Łódź, a producent pracuje już nad uruchomieniem kolejnych maszyn w innych lokalizacjach. Za obsługę płatności odpowiada Fiserv Polska działający pod marką PolCard from Fiserv.
Robot LS Coffee w pełni realizuje cały proces, który wykonuje barista w kawiarni. Sam bierze pasujący do wybranego napoju kubek, miele kawę i wsypuje do holdera. Następnie gotuje ją w ciśnieniowym ekspresie do kawy oraz np. dodaje mleko i syrop.
– Jest to cały proces parzenia kawy, od początku do końca. W kawiarni jej smak może różnić się w zależności od kwalifikacji baristy. Nasz robot robi zawsze wszystko niezwykle dokładnie, gwarantując za każdym razem pożądane przez nas efekty. Inżynierowie zadbali o każdy detal, a programiści nad jego kodem pracowali niemal dwa lata. Do pełnej automatyzacji całego procesu brakowało nam już tylko zapewnienia bezpiecznych i szybkich rozliczeń transakcji. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie od PolCard from Fiserv, który ma bardzo duże doświadczenie w realizowaniu płatności bezgotówkowych w urządzeniach samoobsługowych – mówi Vladislav Lukashevitch, właściciel LS Coffee sp. z o.o. z LS Coffee.
Dzięki przejrzystemu menu zamówienie kawy jest niezwykle proste i intuicyjne – otrzymanie espresso zajmuje około półtorej minuty. Wszystkie płatności odbywają się bezgotówkowo.

Porównywalnego urządzenia do robota LS Coffee nie było jeszcze na rynku europejskim. Cała maszyna zajmuje przestrzeń sześcianu o wymiarach 2,5×2,5×1,8m, wykonana jest ze stali i szkła oraz wyposażona w światła LED. Robot może pracować bez żadnych przerw i jest w stanie w ciągu jednej doby zrobić ponad 400 filiżanek kawy.





![W Łodzi powstaje wielki projekt mixed-use WIMA Widzewska Manufaktura [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/9/9/688393_100x70.jpg)

![Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/122/122/590202_100x70.jpg)



![W Łodzi powstaje nowoczesne Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/76/76/687948_100x70.png)
![[Wrocław] Cztery nowe sale operacyjne zaczną działać w jednym z naszych szpitali](https://investmap.pl/_i/image/164/36/7844_100x70.jpg)
![[Lublin] Port Lotniczy Lublin oficjalnie otwarty!](https://investmap.pl/_i/image/132/4/6276_100x70.jpg)



![[mazowieckie] Nieten Serwis Celny w MLP Pruszków I](https://investmap.pl/_i/image/194/66/16322_100x70.jpg)

![[Wrocław] Wrocławskie lotnisko ma ambitne plany na przyszły rok](https://investmap.pl/_i/image/140/12/6284_100x70.jpg)
![[śląskie] Metropolia Silesia ma szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiej](https://investmap.pl/_i/image/136/8/11400_100x70.jpg)
![W Warszawie trwa budowa 310-metrowej wieży Varso Tower [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/69/69/51525_100x70.jpg)