[Poznań] Enklawa Winogrady w Poznaniu blisko ukończenia

[Poznań] Enklawa Winogrady w Poznaniu blisko ukończenia

https://img.investmap.pl/user/3/3951_%s.jpg
Kajtman
REKLAMA
Już we wrześniu zakończą się wszystkie prace na osiedlu Enklawa Winogrady w Poznaniu. W ofercie znajdują się ostatnie mieszkania, a deweloper podkreśla sporo udogodnień, jak apartamentowe części wspólne wewnątrz budynków, z jasnymi, eleganckimi klatkami schodowym oraz pozostałe atuty, między innymi lokalizację w willowej części Winograd.
Od marca 2019 do dziś
Pierwsza łopata na inwestycji przy ulicy Czarna Rola w Poznaniu została wkopana w marcu 2019 roku. Wówczas rozpoczęły się regularne prace na niemal całym placu budowy. Budowlańcy wykopali fundamenty pod wszystkie budynki, oznaczone literami A, B i C, przygotowali pierwsze ściany w podziemnej hali garażowej. Niemal w tym samym czasie nastąpiła premiera sprzedażowa, podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu. Od tego czasu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu pracownicy budowlani wykonywali swoją pracę. Pierwotny harmonogram zakładał zakończenie robót wraz z IV kwartałem 2020 r., natomiast podczas 14 miesięcy udało się wiele prac przyspieszyć. Nie przeszkodziła nawet siła wyższa w postaci pandemii, która de facto zaskoczyła wiele firm. – Potrzebne były nowe rozwiązania, ale te znaleźliśmy. Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Ponadto dzięki solidnym dostawcom wszystkie materiały były na czas – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Budynek A jest już w całości wykończony, trwają ostatnie drobne prace i poprawki. W części B zamontowano dach, wstawiono stolarkę okienną i ścianki działowe. Natomiast w budynku oznaczonym literą C w 70 procentach są przygotowane tynki w lokalach i częściach wspólnych. Kolejne prace w toku.
Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 mkw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. 
Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, ale i liczbę różnych udogodnień, które należy przygotować dla mieszkańców, proces inwestycyjny przebiega sprawnie – podsumowuje przedstawiciel Enklawy Winogrady. 
Wygoda w ciekawym otoczeniu
Udogodnienia, o których wspomina Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady, to dziś wartość dodana, która znacznie wpływa na zadowolenie mieszkańców. Klient poszukujący własnego M ma spory wybór, także biorąc pod uwagę Poznań, jeden z kilku najmocniejszych rynków deweloperskich. Winogrady to jedna z najpopularniejszych lokalizacji i przeżywa swój rozkwit. – Niedaleko naszej inwestycji, od ulicy Czarna Rola jest okolica willowa, o niskiej zabudowie jednorodzinnej. Z drugiej strony, widzimy Rondo Solidarności, przy którym położone są przystanki komunikacji miejskiej. Ponadto wystarczy kilkanaście minut, by znaleźć się w Parku Cytadela lub na Sołaczu, skąd możemy trafić nad Jezioro Rusałkę. Dobraliśmy lokalizację inwestycji w sposób bardzo przemyślany – ocenia Krystian Cebulski. Przyjeżdżając do domu, mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, gdzie zostawić swoje auto. Jesteśmy w popularnej części Poznania, natomiast inwestycja Enklawa Winogrady zapewnia aż 192 miejsca parkingowe, w tym 134 w czterech podziemnych halach garażowych. – Aktualnie proponujemy rabat 5000 zł brutto na miejsce w hali garażowej – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Ponadto wchodząc do jednego z trzech budynków mieszkalnych, zetkniemy się z apartamentowym wykończeniem części wspólnych i eleganckimi ramami do drzwi wejściowych każdego mieszkania. Projekt Enklawa Winogrady zakłada także propozycje nieszablonowe dla nabywców, w tym między innymi mieszkania duże. Dostępny jest apartament 120 mkw., dla którego w cenie jest przewidziany taras ponad 60 mkw., dwa balkony oraz pomieszczenie gospodarcze w hali garażowej 12 mkw. Aktualnie blisko 70 procent wszystkich lokali już znalazło swoich nabywców. Dostępne są powierzchnie 48-126 mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Drugi etap osiedla Nowych Kosmonautów w Poznaniu gotowy
Firma Monday Development z grupy Unidevelopment rozpoczyna przekazywanie kluczy do kolejnych mieszka...
Koleje Dolnośląskie będą samowystarczalne w zakresie serwisu. Rozbudują kompleks w Legnicy
Dodatkowe hale, stacja paliw oraz myjnia mają powstać w rejonie ulicy Pątnowskiej do końca 2022 roku...
Warszawa: Pasaż Aniński – ED Invest i spółdzielnia mieszkaniowa budują nowe osiedle na Gocławiu [WIZUALIZACJE]
Deweloperzy zamierzają etapować inwestycję w rejonie ulic Jana Nowaka Jeziorańskiego i Mikołajczyka....
Wrocław: Zabytkowa willa w Leśnicy trafi pod młotek
Magistrat chce sprzedać dwie nieruchomości blisko zbiegu ulic Alojzego Majchra i Promenada. Nie są o...
Wrocław: Miasto zbuduje za miliony Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach [WIZUALIZACJE]
Urzędnicy wyłonili wykonawcę  budynku w sąsiedztwie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy S...
Kraków: AMW sprzedaje zabytkowy fort w Bronowicach. Jest wart miliony
Wojsko oczekuje prawie 30 milionów złotych za teren przy ulicy Lucjana Rydla o powierzchni ponad 6 h...
Wrocław: Budowa willi miejskich na Sołtysowicach może ruszać
Firma Mila przygotowuje realizację tej inwestycji co najmniej od prawie dwóch lat. Nowe osiedle pows...
Wrocław: Nie dla powrotu zieleni na Rynek
Część mieszkańców oczekuje większej ilości roślinności w okolicy ratusza. Zamierzali pozyskać na ten...
Wrocław: Miasto sprzeda oficyny na Nadodrzu
Piętrowy budynek mieszkalny przy zbiegu ulic Kazimierza Jagiellończyka i Myśliwskiej nie ma przed so...
Wrocław: Jaki los czeka Kąpielisko na Oporowie? Są wyniki konsultacji
Urzędnicy podsumowali opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania kompleksu przy ulicy Harcerskiej...