REKLAMA

Opinie o [Świdnica] AAM Poland sp. z o.o. (3)

Napisz komentarz
betoniara
"American Axle & Manufacturing może inwestować w Świdnicy. 22 kwietnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które włącza tereny likwidowanego zakładu Remy Automotive Poland do świdnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”

Przywilejami strefowymi objęty zostanie teren o powierzchni 12,61 ha, na którym znajdują się hale przemysłowe i budynki biurowe. AAM Poland sp. z o.o. zamierza nabyć tę nieruchomość i uruchomić produkcję przy wykorzystaniu własnych maszyn.

Będą powstawać tu mechanizmy różnicowe, moduły napędu tylnego i zespoły przeniesienia napędów do pojazdów mechanicznych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 160 mln zł, a inwestor deklaruje zatrudnienie minimum 200 osób.

Przejęcie zakładu przez amerykańską firmę to duży sukces władz samorządowych, rządowych, parlamentarzystów, a także WSSE „Invest-Park” w ratowaniu miejsc pracy w Świdnicy.

Jesienią ubiegłego roku w zakładach Remy zapadła decyzja o wygaszaniu produkcji. W jej wyniku zatrudnienie ma stracić ponad 200 osób. Władze lokalne i regionalne uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie nowego inwestora. Dzięki skutecznym negocjacjom i zaangażowaniu wielu osób pojawił się AAM Poland.

Samorządowcy, zarządzający strefą i rząd w trybie pilnym przygotowywali dokumenty, by jak najszybciej teren inwestycji objąć przywilejami specjalnej strefy ekonomicznej."

http://www.automatykaonline.pl/wiadomos ... hp?id=3118

Jak ktos cos wie wiecej na ten temat, proszę pisac....
please delete this account
[quote:2jtwtqqe]Nowa fabryka American Axle & Manufacturing powstanie pod Stanowicami

PAP - 28-07-2008 14:02
W Stanowicach k. Oławy (Dolnośląskie) powstanie nowa fabryka American Axle & Manufacturing (AAM), w której będą produkowane elementy układu napędowego do różnych marek samochodów. Obiekt ma być uruchomiony w przyszłym roku.
Nowy zakład AAM w Stanowicach zajmie 4,7 tys. m2, z czego ok. 1,2 tys. m2 przeznaczono na powierzchnię biurową. W 2009 roku w fabryce znajdzie pracę ok. 100 osób, przy czym inwestor zakłada w przyszłości dalszą rozbudowę fabryki i zwiększenie zatrudnienia.

Przy realizacji fabryki AAM w Stanowicach kompleksowe usługi inżynierskie będzie świadczyć PM Group Polska. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, usługi obejmą m.in. przygotowanie projektu zakładu, przeprowadzenie procedury przetargowej przy wyborze generalnego wykonawcy oraz zarządzanie realizacją całego przedsięwzięcia.
American Axle & Manufacturing powstała w 1994 roku i jest światowym producentem systemów napędowych i podwozi do ciężarówek, autobusów, samochodów wyścigowych i osobowych. Obecnie jej zakłady znajdują się w 29 miejscach na świecie w tym, m.in. w USA, Brazylii, Chinach, Meksyku i Wielkiej Brytanii. Firma notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie.

W 2006 r. koncern trafił do Polski i w Stanowicach k. Oławy wybudował swoją pierwszą fabrykę, w której produkowane są podzespoły do aut osobowych i terenowych, m.in. tylne osie napędowe, dyferencjały i inne elementy układu przeniesienia napędu.[/quote:2jtwtqqe]


[quote:2jtwtqqe]
American Axle & Manufacturing w Świdnicy
wtorek, 05. maja 2009 , 14:50

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park" powiększy się w Świdnicy o powierzchnię 12,61 ha, na którym znajdują się hale przemysłowe i budynki biurowe likwidowanego zakładu Remy Automotive Poland. 22 kwietnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które włącza te tereny do świdnickiej podstrefy.
I ten teren (objęty przywilejami strefowymi) zamierza nabyć AAM Poland sp. z o.o. Zamierza tam uruchomić produkcję, przy wykorzystaniu własnych maszyn podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Będą powstawać tu mechanizmy różnicowe, moduły napędu tylnego i zespoły przeniesienia napędów do pojazdów mechanicznych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 160 mln zł, a inwestor deklaruje zatrudnienie minimum 200 osób.
Przejęcie zakładu przez amerykańską firmę to duży sukces władz samorządowych, rządowych, parlamentarzystów, a także WSSE „Invest-Park" w ratowaniu miejsc pracy w Świdnicy. Jesienią ubiegłego roku w zakładach Remy zapadła decyzja o wygaszaniu produkcji. W jej wyniku zatrudnienie ma stracić ponad 200 osób. Władze lokalne i regionalne uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie nowego inwestora.

W Bolesławcu powstanie fabryka Guardian Automotive
Dzięki skutecznym negocjacjom i zaangażowaniu wielu osób pojawił się AAM Poland. Samorządowcy, zarządzający strefą i rząd w trybie pilnym przygotowywali dokumenty, by jak najszybciej teren inwestycji objąć przywilejami specjalnej strefy ekonomicznej.
ebi./źródło: Urząd Miasta w Świdnicy[/quote:2jtwtqqe]
anubis
PM Group dla AAM

2009-11-06

PM Group przygotowuje koncepcję adaptacji budynków po fabryce Remy Automotive na potrzeby nowego inwestora. Zakład w Świdnicy przejął American Axle & Manufacturing.
Firma architektoniczno-inżynierska PM Group Polska przygotowuje wstępną koncepcję zagospodarowania hal przemysłowych i budynków biurowych po Remy Automotive Poland. Spółka ta z powodu kryzysu zdecydowała w ubiegłym roku o zamknięciu fabryki w Świdnicy i przeniesieniu produkcji na Węgry oraz Daleki Wschód.
Nieruchomości likwidowanego zakładu przejął wtedy American Axle & Manufacturing Poland. Spółka-córka amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego AAM zamierza produkować tam mechanizmy różnicowe, moduły napędu tylnego i zespoły przeniesienia napędów do pojazdów mechanicznych.
PM Group przygotowuje teraz wariantowe koncepcje adaptacji obiektów, zróżnicowane pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych. – To zadanie to dla nas duże wyzwanie. Już na etapie wstępnej koncepcji musimy dość precyzyjnie oszacować koszty realizacji przyjętych rozwiązań wariantowych, ponieważ na tej podstawie AAM podejmował będzie decyzje dotyczące dalszych zamierzeń inwestycyjnych – tłumaczy Łukasz Kolendowicz, członek zarządu i dyrektor operacyjny PM Group Polska. Koncepcje adaptacji fabryki po Remy Automotive na potrzeby AAM mają być gotowe do końca roku.
Zakład włączono do świdnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Przywilejami strefowymi objęto teren o powierzchni ponad 12 ha, na którym znajdują się hale produkcyjne i budynki biurowe.
Kontrakt z AAM to kolejne przedsięwzięcie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest – Park, w którym uczestniczy PM Group Polska. Firma pracowała dotychczas m.in. dla Colgate-Palmolive, Electrolux, NSK Steering Systems, Lincoln Electric Company, SCA Hygiene i MCC UWE.

Sylwia Chmielarz

Profit Communications

Źródło: http://www.profitcommunications.pl/
REKLAMA