REKLAMA
Znaleziono 2480 wyników
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Węzeł przesiadkowy Gliwice-Łabędy na półmetku prac. Nowy układ drogowy i nowa stacja nabierają kształtówartykuł
Pokaż artykuł
Węzeł przesiadkowy Gliwice-Łabędy na półmetku prac. Nowy układ drogowy i nowa stacja nabierają kształtów
Prace przy przebudowie układu drogowego, prowadzone od 2024 roku przez wyłonioną w przetargu firmę Eurovia Polska SA, należą do najbardziej wymagających przedsięwzięć infrastrukturalnych realizowanych obecnie w mieście. W niektórych miejscach teren został obniżony nawet o 5 metrów i odpowiednio wzmocniony, aby przygotować go pod nowy układ drogowy. To niezbędne, ponieważ nowy wiadukt kolejowy powstaje na obecnym poziomie torów, a pod nim budowane jest kluczowe dla całej inwestycji rondo turbinowe. Połączy ono ulice Staromiejską, Przyszowską, Strzelców Bytomskich i Główną, usprawniając ruch w tej części miasta.
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowegoartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowego
Umowy o rekordowej wartości ponad 60 mld złotych podpisały dziś w Hucie Stalowa Wola Agencja Uzbrojenia ze spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zawarte umowy obejmą m.in. produkcję i dostawy 146 bojowych wozów piechoty Borsuk, 96 haubic samobieżnych 155mm Krab, 64 samobieżnych moździerzy kołowych 120mm Rak na podwoziu KTO Rosomak, 1000 wozów amunicyjnych, dowodzenia i łączności dla artylerii rakietowej Homar-K, setek egzemplarzy sprzętu towarzyszącego dla haubic K9PL oraz wozy dowodzenia na podwoziach Waran. Zawarcie przełomowej dla Sił Zbrojnych RP i polskiego przemysłu obronnego umowy było możliwe dzięki środkom z funduszu SAFE.
Otwarcie ofert na budowę 90 km dróg wokół nowego lotniska krajowego CPK (Port Polska)artykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie ofert na budowę 90 km dróg wokół nowego lotniska krajowego CPK (Port Polska)
Jedenastu wykonawców złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę układu drogowego łączącego nowe lotnisko krajowe z siecią dróg publicznych. Inwestycja obejmie budowę oraz przebudowę ok. 90 km dróg wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Dolny Śląsk: Kolej wraca po 30 latach. Ruszają prace na linii Marciszów – Bolków – Strzegomartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolej wraca po 30 latach. Ruszają prace na linii Marciszów – Bolków – Strzegom
Rusza rewitalizacja pierwszego odcinka linii kolejowej nr 302. To kolejna inwestycja kolejowa realizowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach autorskiego programu „Dolny Śląsk na dobrych torach”.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcą
Po latach przygotowań i oczekiwań rusza realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Złotoryi. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i otworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego.
Polska umacnia pozycję na logistycznej mapie regionu CEE [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polska umacnia pozycję na logistycznej mapie regionu CEE [RAPORT]
Sektor logistyczno-przemysłowy zachowuje solidne fundamenty, a jego rozwojowi sprzyja równowaga między aktywnością najemców, ostrożniejszą polityką deweloperów i stopniowym kurczeniem się dostępnej powierzchni. Na koniec marca całkowite zasoby nowoczesnych magazynów i obiektów przemysłowych w Polsce sięgnęły 37,44 mln mkw., co potwierdza skalę krajowego rynku oraz jego znaczenie dla logistyki, produkcji i dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej – tak wynika z raportu Savills.
Nowe miejsca pracy w woj. lubuskim. Holenderska firma Toppoint inwestuje pod Zieloną Górąartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w woj. lubuskim. Holenderska firma Toppoint inwestuje pod Zieloną Górą
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie lubuskim, w zachodniej części Polski. 7R, wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych, zrealizował dla holenderskiej firmy Toppoint obiekt produkcyjno-magazynowy z częścią biurowo-socjalną w Brzeziu k. Sulechowa (powiat zielonogórski). Generalnym wykonawcą budynku był Depenbrock Polska. Łączna powierzchnia inwestycji, która powstała w formule Build-To-Own (BTO) to niemal 35 000 metrów kwadratowych.
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiego
Wody Polskie podpisały umowy na opracowanie dokumentacji budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Srebrnym Potoku oraz rewitalizację obwałowań Kanału Elbląskiego na pochylni Kąty. Nowy zbiornik zwiększy odporność Elbląga na gwałtowne zjawiska hydrologiczne, a modernizacja wałów zabezpieczy unikatową infrastrukturę kanału. To kolejne działania wzmacniające bezpieczeństwo wodne w regionie.
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląska
67 niskopodłogowych tramwajów umożliwi komfortową i bezpieczną podróż mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław i okoliczne gminy. Spółka PESA dostarczyła ostatni pojazd w ramach projektu dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
W centrum Krakowa powstaje nowa, futurystyczna kładka pieszo-rowerowa [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Krakowa powstaje nowa, futurystyczna kładka pieszo-rowerowa [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum stolicy Małopolski trwają zaawansowane prace na budowie nowej, futurystycznej kładki pieszo-rowerowej. Inwestycja o wartości ok. 114 mln zł realizowana jest przy wsparciu finansowym w wysokości 65 mln zł to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem  artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na budowę południowej obwodnicy Wadowic (woj. małopolskie). Wszystkich 13 oferentów podało ceny, które mieszczą się w zaplanowanym przez Dyrekcję budżecie. To przetarg na roboty budowlane, ponieważ projekt jest już gotowy.
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniem
Polska firma Wielton S.A. należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie. Dzięki przyznanej dotacji z Funduszy Europejskich przedsiębiorstwo będzie mogło poszerzyć swoją ofertę i zwiększyć ilość miejsc pracy w województwie łódzkim.
Soletanche Polska otworzyła nowoczesną Bazę Sprzętu pod Mińskiem Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Soletanche Polska otworzyła nowoczesną Bazę Sprzętu pod Mińskiem Mazowieckim
6 maja 2026 roku Soletanche Polska oficjalnie otworzyła nową Bazę Sprzętu zlokalizowaną przy ul. Wspólnej 2 w Brzózem koło Mińska Mazowieckiego. Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla spółki i kolejnym krokiem w realizacji długofalowej strategii rozwoju firmy w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła ocenę ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kamionnej w ciągu DK24. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100).
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycje w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo Sandra zrealizuje nową inwestycję w Dobieszowicach, (w gminie Bobrowniki, powiat będziński). To już trzecia decyzja o wsparciu dla inwestorów z tej grupy kapitałowej.
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS  w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS w Katowicach
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w stolicy województwa - Katowicach. Będzie to nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS
Hala Lodowa w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Hala Lodowa w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana [WIZUALIZACJE]
Hala Lodowa przy ul. Chemików w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana o dodatkowe skrzydło. Historyczny obiekt sportowy z 1964 roku ma się przekształcić w stadion zimowy z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury sportowej w województwie małopolskim i wzmacnia potencjał szkoleniowy jednego z najważniejszych ośrodków hokejowych w Polsce.
PKM Południe coraz bliżej. Rząd uruchamia finansowanie, a Gdańsk szykuje się na największą inwestycję kolejową dekadyartykuł
Pokaż artykuł
PKM Południe coraz bliżej. Rząd uruchamia finansowanie, a Gdańsk szykuje się na największą inwestycję kolejową dekady
Budowa PKM Południe – jednej z kluczowych inwestycji transportowych w Gdańsku – wchodzi w decydującą fazę. Projekt uchwały dotyczącej finansowania przedsięwzięcia został wpisany do wykazu prac Rady Ministrów, co oznacza przejście z etapu wstępnych analiz do realnych działań legislacyjnych. Jeśli harmonogram zostanie utrzymany, nowa linia kolei metropolitalnej ma powstać do 2030 roku.
REKLAMA