REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Wrocław: Kolejny krok w kierunku lepszego dojazdu na Muchobór Wielki. Powstanie trasa z rezerwą pod tramwaj i priorytetem dla autobusówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Kolejny krok w kierunku lepszego dojazdu na Muchobór Wielki. Powstanie trasa z rezerwą pod tramwaj i priorytetem dla autobusów
Wrocław robi kolejny krok w stronę lepszego skomunikowania Muchoboru Wielkiego. Miasto właśnie wyłoniło wykonawcę koncepcji nowego korytarza komunikacyjnego, który ma poprawić codzienne dojazdy mieszkańców i stworzyć przestrzeń pod przyszłą trasę autobusowo‑tramwajową. Dokumentacja obejmie około 1,6 kilometra – od ul. Strzegomskiej przy skrzyżowaniu z Rogowską, przez rondo rtm. Witolda Pileckiego, aż do ul. Mińskiej i planowanej pętli w rejonie ul. Roślinnej. Dodatkowo analizowany będzie odcinek do ronda Chamcówny, gdzie priorytet otrzyma ruch autobusowy.
Około 32 000 mkw. dla światowego lidera logistyki. Panattoni buduje BTO w Robakowie pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Około 32 000 mkw. dla światowego lidera logistyki. Panattoni buduje BTO w Robakowie pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją szytą na miarę globalnej marki. Światowy lider logistyki skorzysta z 32 000 mkw. powierzchni w ramach obiektu BTO, który powstaje w Robakowie pod Poznaniem. Budowa ruszyła w maju, a już na przełomie 2022 i 2023 r. klient uzyska dostęp do nieruchomości.
Wkrótce do grona najemców Atrium Kasztanowa dołączą trzy polskie markiartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce do grona najemców Atrium Kasztanowa dołączą trzy polskie marki
Wkrótce do grona najemców Atrium Kasztanowa dołączą trzy polskie marki. Jeszcze w grudniu otworzą się dwa lokale – Melman z artykułami dla zwierząt domowych oraz Empik. Na początku przyszłego roku z kolei do pilskiej galerii wprowadzi się salon z odzieżą damską Quiosque. Dostępność znanych marek proponujących atrakcyjny asortyment, z pewnością docenią klienci szukający ciekawych ofert.
Pedet Renoma otwarty. Nietuzinkowe miejsce podbija serca wrocławskich miłośników gastronomiiartykuł
Pokaż artykuł
Pedet Renoma otwarty. Nietuzinkowe miejsce podbija serca wrocławskich miłośników gastronomii
Pedet Renoma powstał, aby podbić serca miłośników wrocławskiej gastronomii. Przestrzeń zrealizowana przez studio 3XA, to nietuzinkowe miejsce na kulinarnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Ten nowoczesny koncept w historycznej przestrzeni dawnego domu towarowego Wertheim został otwarty dla klientów i już zyskuje na popularności.
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable poolingartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable pooling
TAURON rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej Postomino o łącznej mocy 90 MW. Będzie to pierwszy projekt TAURONA realizowany w formule cable pooling. Farma zostanie przyłączona do istniejącej już farmy wiatrowej w Marszewie. Pierwsza energia elektryczna z tej elektrowni popłynie w 2025 roku.
Biedronka uruchamia e-sklep spożywczy. Kupimy 4 tysiące produktówartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka uruchamia e-sklep spożywczy. Kupimy 4 tysiące produktów
Największa sieć handlowa w Polsce, Biedronka udostępnia swoim klientom kolejną możliwość dokonywania zakupów ich ulubionych produktów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt - także online. Na stronie zakupy.biedronka.pl sieć oferuje produkty z możliwością dostawy pod drzwi, także planując ją w ciągu 4 dni od złożenia zamówienia, co jest nowością w palecie usług Biedronki.
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Mieszkańcy i kuracjusze znowu dojadą do Ciechocinka pociągiemartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i kuracjusze znowu dojadą do Ciechocinka pociągiem
Coraz bliżej powrotu pociągów do Ciechocinka. Na linii z Aleksandrowa Kujawskiego do popularnego uzdrowiska PKP PLK S.A. wyremontuje tor, perony oraz sieć trakcyjną, dzięki czemu Ciechocinek powróci na kolejową mapę kraju. Podpisano umowę na realizację prac o wartości prawie 38 mln zł netto. Stałe połączenia pasażerskie będą możliwe od grudnia br.
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlane
Oczekiwany od ponad trzydziestu lat powrót kolejowych połączeń pasażerskich do Łomży jest coraz bliżej. Mieszkańcy czterech gmin zyskają dostęp do pociągów z nowych peronów. PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na projekt i roboty budowlane, finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje planyartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje plany
W trakcie spotkania w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, TAURON przedstawił plany dotyczące Elektrowni Siersza. Obecnie trwają zaawansowane prace analityczne, których celem jest wybór finalnego wariantu transformacji. Kotły Elektrowni Siersza zostaną przystosowane do spalania paliw alternatywnych lub w ich miejsce powstaną szczytowe jednostki gazowe, bateryjne magazyny energii oraz farma fotowoltaiczna.
Koleją na Warmię i Mazury. Jest wariant inwestorski dla linii Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżyckoartykuł
Pokaż artykuł
Koleją na Warmię i Mazury. Jest wariant inwestorski dla linii Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko
Pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek zatwierdził wybór wariantu W14 jako wariantu inwestorskiego dla linii kolejowej nr 29 na odcinku Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. Co ważne, przebieg ten na podstawie badań ankietowych uznawany był za najbardziej preferowany przez mieszkańców. Charakteryzuje go m.in. powstanie dwunastu nowych punktów obsługi podróżnych oraz wykorzystanie istniejącej linii kolejowej na odcinku Ostrołęka – Śniadowo – Łomża. 
Qair Polska uruchamia swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair Polska uruchamia swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsce
Qair Polska, spółka energetyczna oferująca energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych otwiera swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Instalacja o mocy 80 megawatów, zlokalizowana na terenie gminy Golczewo, w województwie zachodniopomorskim, będzie generowała 71 GWh wyłącznie czystej zielonej energii rocznie.
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcji
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.) informuje o rozszerzeniu zakresu inwestycji oraz przyspieszeniu realizacji projektów w ramach planowanej modernizacji sektora obronnego. W 2024 roku Spółka zawarła 50 kluczowych kontraktów o łącznej wartości około 120 miliardów złotych. Jakich inwestycji możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Jakie są priorytety PGZ?
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Wystartowały nowe połączenia PKP Intercity do Lipskaartykuł
Pokaż artykuł
Wystartowały nowe połączenia PKP Intercity do Lipska
PKP Intercity uruchomiło dwa nowe połączenia do Lipska - IC Via Regia oraz IC Saxonia. Do miasta, w którym tworzyli Jan Sebastian Bach, Robert Schumann czy Ryszard Wagner podróżni mogą bezpośrednio dojechać z Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Opola czy Wrocławia.
Nowy żaglowiec szkolny dla Polski. Uniwersytet Morski w Gdyni rusza z przetargiem na następcę "Daru Młodzieży"artykuł
Pokaż artykuł
Nowy żaglowiec szkolny dla Polski. Uniwersytet Morski w Gdyni rusza z przetargiem na następcę "Daru Młodzieży"
Uniwersytet Morski w Gdyni rozpoczął proces, który przesądzi o przyszłości szkolenia polskich kadr morskich. Ogłoszony przetarg to pierwszy realny krok do budowy nowego żaglowca szkolnego, który w najbliższych latach zastąpi legendarny „Dar Młodzieży”. Uczelnia poszukuje wykonawcy, który w formule „zaprojektuj i wybuduj” zaprojektuje i dostarczy nową trzymasztową fregatę. Oferty można składać do 25 maja, co oznacza, że inwestycja przechodzi z etapu zapowiedzi do faktycznego postępowania.
Do Polski wpłynęło blisko 31 mld zł z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Do Polski wpłynęło blisko 31 mld zł z KPO
Pieniądze z 6. i 7. wniosku o płatność z KPO, które dzisiaj trafiły do Polski, zainwestowane zostaną przede wszystkim w modernizację infrastruktury energetycznej, zakup ekologicznych autobusów, transformację cyfrową oraz ochronę zdrowia i obronność.
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego i Kolejowej trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Oprócz budowy nowego gmachu sądu, generalny wykonawca tej inwestycji firma budowlana Mirbud S.A. ze Skierniewic przebuduje układ drogowy w rejonie ul. Kolejowej i Zielińskiego. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego i Kolejowej trwa budowa nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Oprócz budowy nowego gmachu sądu, generalny wykonawca tej inwestycji firma budowlana Mirbud S.A. ze Skierniewic przebuduje układ drogowy w rejonie ul. Kolejowej i Zielińskiego. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.
REKLAMA