REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu.
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje kolejną nową inwestycję w Łodzi. Z początkiem 2025 roku nową inwestycję mieszkaniową na Bałutach zaprezentowała firma ATAL, która podjęła się zabudowy terenu po dawnych zakładach włókienniczych przy ul. Hipotecznej 7/9. Deweloper znany z dużych projektów i tym razem stawia na rozmach, zapowiadając na nowym osiedlu realizację ponad 200 mieszkań.
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskim
Rozpoczynają się prace nad projektem POLVOLT, uznanym przez Komisję Europejską za strategiczny na mocy Critical Raw Materials Act (CRMA). Inwestycja o łącznej wartości około 800 milionów dolarów jest realizowana przez Elemental Battery Metals, spółkę celową Elemental Group. W ramach projektu do 2030 r. ma zostać wybudowana nowa fabryka do produkcji metali krytycznych dla gospodarki europejskiej. Jej działalność będzie obejmować rafinację tzw. metali akumulatorowych, takich jak wydobycie litu, niklu i kobaltu, a także przetwarzanie miedzi odzyskanej z elektrolitycznych osadów.
Bosch rezygnuje z budowy za 1,2 mld zł wielkiej fabryki pomp ciepła w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Bosch rezygnuje z budowy za 1,2 mld zł wielkiej fabryki pomp ciepła w Polsce
Bosch oficjalnie zrezygnował z budowy fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (woj. dolnośląskie), planowanej w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji miała wynieść około 1,2 miliarda złotych, a zakład zatrudnić blisko 500 osób. Decyzja koncernu to pierwszy tak duży przypadek wstrzymania inwestycji w tej branży w Polsce.
Amerykańska firma Kimball Electronics rozbuduje fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Kimball Electronics rozbuduje fabrykę pod Poznaniem
Kolena inwestycja amerykańskiej firmy Kimball Electronics, Inc. w Polsce. Spółka zamierza rozbudować swoją fabrykę w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Inwestycja związana jest z koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych tego polskiego zakładu, wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na produkty Kimball ze strony nowych i dotychczasowych klientów.
Amerykańska firma Kimball Electronics rozpoczęła rozbudowę fabryki pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Kimball Electronics rozpoczęła rozbudowę fabryki pod Poznaniem
Kolena inwestycja amerykańskiej firmy Kimball Electronics, Inc. w Polsce. Spółka zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęła rozbudowę swojej fabryki w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Inwestycja związana jest z koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych tego polskiego zakładu, wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na produkty Kimball ze strony nowych i dotychczasowych klientów.
W Gliwicach wystartowała budowa parku handlowego Andersaartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach wystartowała budowa parku handlowego Andersa
W liczących ponad 168 tysiecy mieszkańców Gliwicach powstaje park handlowy, którego otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2026 roku. Obiekt, który przy ulicy Andersa i Okulickiego jest już w większości skomercjalizowany.
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problemartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problem
Firma Arthur Bus, która miała być symbolem europejskiego sukcesu w produkcji autobusów wodorowych, ogłosiła upadłość. Władze Lublina mają duży problem – kontrakt na 20 pojazdów o wartości 64 mln zł prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany. Nie będzie też inwestycji i nowych miejsc pracy w mieście. Inwestor nie będzie produkował autobusów w Lublinie.
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny tajwański koncern zainwestuje w Polsce
Kolejna inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem z Azji. Tajwański koncern Hocheng Corporation (HCG) wraz z polską grupą SKB uruchomi w Radomsku (województwo łódzkie) swoją pierwszą europejską fabrykę zaawansowanych kompozytów. Produkcja ruszy na przełomie 2026 i 2027 roku, a inwestycja o wartości 10–20 mln euro ma uczynić miasto centrum technologii kompozytowych w Europie.
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacji
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) rozpoczęła w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku produkcję elektrycznych przekładni hybrydowych piątej generacji przeznaczonych do Toyoty Corolli. Nowe przekładnie zastąpią produkowane od 2018 roku napędy czwartej generacji. Polska to jedyny kraj w Europie, w którym Toyota wytwarza elektryczne przekładnie hybrydowe.
Polskie miasta i regiony zyskają ponad 2 tys. km nowych linii kolejowych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie miasta i regiony zyskają ponad 2 tys. km nowych linii kolejowych [FILM]
Projekt Zintegrowanej Sieci Kolejowej, realizowany na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury przez Centralny Port Komunikacyjny i PKP Polskie Linie Kolejowe, przeszedł z fazy konsultacyjnej do etapu analiz. Eksperci opracują i zweryfikują ok. 10 możliwych scenariuszy modernizacji i rozbudowy sieci kolejowej w Polsce. Już dziś wiadomo, że biorąc pod uwagę inwestycje CPK i PLK, istniejąca infrastruktura docelowo powiększy się łącznie o ponad 2 000 km nowych odcinków, czyli więcej niż zakładano w ramach budowy „szprych” CPK. Ok. 1 000 km nowych linii kolejowych ma powstać do 2035 r.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
[Wrocław] Robotnicy w pocie czoła budują Afrykarium we wrocławskim ZOOartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Robotnicy w pocie czoła budują Afrykarium we wrocławskim ZOO
Trwa budowa Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Powstał już ogromny wykop na głębokość...
[Aglomeracja Warszawska] Deweloperzy rozkręcają nowe projekty handlowe w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Warszawska] Deweloperzy rozkręcają nowe projekty handlowe w Warszawie
Firma doradcza JLL podsumowała sytuację na rynku powierzchni handlowych w Aglomeracji Warszawskiej n...
Coraz więcej magazynów poza wielkimi aglomeracjami. Legnica, Bydgoszcz czy Zielona Góra przyciągają nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Coraz więcej magazynów poza wielkimi aglomeracjami. Legnica, Bydgoszcz czy Zielona Góra przyciągają nowe inwestycje
Polski rynek magazynowy to już nie tylko wielkie aglomeracje jak Warszawa, Górny Śląsk czy Poznań. Coraz częściej na celowniku inwestorów i najemców znajdują się perspektywiczne lokalizacje typu Zielona Góra, Bydgoszcz czy Legnica. Ich udział w rynku w ciągu ostatnich 10 lat istotnie wzrósł: z 10% w 2014 roku, do 25% w 2024. Potwierdzają to również wyniki Accolade. W ubiegłym roku poziom wynajętych powierzchni w obiektach inwestora i wyniósł ponad 200 tys. mkw. Jedna z największych firm rynku obuwniczego postawiła na Legnicę, a największa platforma zakupowa w Polsce na Bydgoszcz.
Volvo Buses zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Jej hale produkcyjne przejmie nowy inwestorartykuł
Pokaż artykuł
Volvo Buses zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Jej hale produkcyjne przejmie nowy inwestor
Jeden z największych pracodawców w stolicy Dolnego Śląska – szwedzka firma Volvo Buses zamknie swoją fabrykę autobusów we Wrocławiu. Zakład produkcyjny zlokalizowany na wrocławskich Swojczycach będzie działać tylko do początku 2024 roku.
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconnartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconn
Nadchodzi geopolityczny i technologiczny przełom, który ostatecznie ugruntuje pozycję Polski jako kluczowego gracza na globalnej mapie nowoczesnego przemysłu. Premier Donald Tusk oficjalnie ogłosił sformowanie strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem Foxconn. W ramach tej bezprecedensowej kooperacji na Dolnym Śląsku powstanie ultranowoczesna fabryka półprzewodników, która zagospodaruje strategiczne tereny po niedoszłej inwestycji amerykańskiego Intela.
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniejartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniej
Do Łomży pociągi wrócą, do Ostrołęki – dojadą sprawniej. Wygodne podróże będą efektem inwestycji realizowanych na liniach kolejowych prowadzących do obu miast. Roboty postępują, a pierwszych pozytywnych zmian należy spodziewać się w czerwcu. W planach Polskich Linii Kolejowych SA są także dalsze inwestycje zwiększające możliwości kolei w regionie.
REKLAMA