REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Będą szybsze podróże koleją z Kielc w kierunku Buska-Zdroju i Połańcaartykuł
Pokaż artykuł
Będą szybsze podróże koleją z Kielc w kierunku Buska-Zdroju i Połańca
Podniesienie prędkości pociągów, skrócenie czasu przejazdu oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego będą efektem prac na linii kolejowej nr 73, pomiędzy Włoszczowicami a Nidą. Zadanie o wartości niemal 22 mln zł Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizują do końca tego roku. To kolejna inwestycja w poprawę komfortu podróży z Kielc w kierunku Buska-Zdroju, a w dalszej perspektywie również do Staszowa i Połańca, gdzie planowane jest przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich.
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Kolejny odcinek Rail Baltica na linii Białystok-Ełk z decyzją lokalizacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek Rail Baltica na linii Białystok-Ełk z decyzją lokalizacyjną
Zielone światło dla PKP PLK S.A. na rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej E75 na trasie Białystok - Ełk - na 22-kilometrowym odcinku przebiegającym przez Miasto Białystok oraz gminy Choroszcz i Dobrzyniewo Duże.
Dino Polska S.A. wybuduje nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino Polska S.A. wybuduje nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce
Dino Polska S.A. planuje budowę nowego, wielkiego centrum dystrybucyjnego. Tym razem zlokalizowane będzie w województwie opolskim, w Brzegu w pobliżu granicy z województwem dolnośląskim.
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskim
W Lubnie w powiecie gorzowskim (woj. lubuskie) uruchomiono kolejną w Grupie Enea farmę fotowoltaiczną. Farma, składająca się z trzech niezależnych instalacji, ma łączną moc 5 MW i zbudowana jest z ponad 9 tys. paneli.
Producent słynnych paluszków "Beskidzkich" rozbuduje swoją fabrykęartykuł
Pokaż artykuł
Producent słynnych paluszków "Beskidzkich" rozbuduje swoją fabrykę
Bardzo dobra informacja, która powinna ucieszyć entuzjastów paluszków "Beskidzkich". Ich producent, polska firma Aksam, w której fabryce doszło w lipcu do dużego pożaru, nie tylko odbudowuje swoją fabrykę zlokalizowaną w woj. małopolskim i systematycznie zwiększa produkcję, ale dodatkowo zainwestuje w jej dalszą rozbudowę.
Budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatia między Lubartowem a Lublinem przekroczyła półmetek  [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatia między Lubartowem a Lublinem przekroczyła półmetek [FILM+ZDJĘCIA]
Budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatia między Lubartowem a Lublinem zaawansowana jest w 55 proc. Przy budowie blisko 23-kilometrowego odcinka każdego dnia pracuje około 500 osób i prawie 200 maszyn budowlanych.
Otworzono oferty w przetargu na obwodnicę Białobrzegów, w ciągu DK8 [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Otworzono oferty w przetargu na obwodnicę Białobrzegów, w ciągu DK8 [LISTA]
Sześć firm jest zainteresowanych zaprojektowaniem i budową niespełna 3,5-kilometrowej obwodnicy Białobrzegów na DK8. To trzecia spośród pięciu obwodnic zaplanowanych do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic w województwie podlaskim.
Jest decyzja środowiskowa dla budowy S12 na wschód od Radomia [MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Jest decyzja środowiskowa dla budowy S12 na wschód od Radomia [MAPA]
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy S12 od Radomia do początku obwodnicy Puław (woj. lubelskie).
Odwołania uniemożliwiają zakończenie przetargu na opracowanie dokumentacji przedłużenia S8 w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Odwołania uniemożliwiają zakończenie przetargu na opracowanie dokumentacji przedłużenia S8 w woj. łódzkim
Trwają procedury odwoławcze związane z rozstrzygnięciem postępowania na opracowanie dokumentacji przedłużenia S8 w woj. łódzkim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dwukrotnie ogłaszała wybór najkorzystniejszej oferty i obecnie czeka na werdykt Krajowej Izby Odwoławczej.
Wiemy jak będą wyglądały dwa kolejne odcinki drogi Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wiemy jak będą wyglądały dwa kolejne odcinki drogi Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILM]
Budowę trasy S19 pomiędzy Jawornikiem i Domaradzem, z dwoma tunelami, podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Na pierwszy z nich, od Jawornika do Lutczy o długości 5,2 km, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę podpisała 14 listopada 2024 r. Na drugi, od Lutczy do Domaradza, o długości 6,4 km, 28 maja 2024 r.
Smart Park Kobyłka inwestycja
Pokaż inwestycję
Smart Park Kobyłka
Kobyłka, Gospodarcza
[Poznań] Ulica Jana Pawła II (rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Ulica Jana Pawła II (rozbudowa)
Poznań, Nowe Miasto
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Kącik 10inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Kącik 10
Kraków, Podgórze, Kącik 10
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizację
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a w poniedziałek – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
PKP PLK zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki [FILMY + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki. W efekcie towary jeżdżą szybciej i sprawniej w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Projekt za ponad 400 mln zł ze środków unijnych POIiŚ obejmuje także ostatnią część zadania – przebudowę stacji towarowej Katowice Szopienice Północne.
Rail Baltica: pierwsze pociągi pojadą nowym mostem nad Narwiąartykuł
Pokaż artykuł
Rail Baltica: pierwsze pociągi pojadą nowym mostem nad Narwią
Gotowe są nowe mosty kolejowe nad Narwią w Uhowie. Największa, bo prawie dwustumetrowa przeprawa na podlaskim odcinku trasy Rail Baltica, zapewni szybkie i bezpieczne podróże oraz sprawny przewóz towarów. Budowa realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 46 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczborkartykuł
Pokaż artykuł
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczbork
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczbork, łączącej województwa dolnośląskie i opolskie. Inwestycję o wartości blisko 400 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizuje ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Dzięki pracom na dwóch odcinkach linii o łącznej długości 22 km, skróci się podróż koleją między Wrocławiem a Kluczborkiem o ok. 10 min. Powstaną nowe perony i podniesiemy poziom bezpieczeństwa na trasie. Zakończenie prac planowane jest w 2026 r.
Ruszają prace przy remoncie kolejnego odcinka autostrady A4artykuł
Pokaż artykuł
Ruszają prace przy remoncie kolejnego odcinka autostrady A4
Po zakończeniu przerwy zimowej wykonawca wznawia prace związane z remontem autostrady A4 na odcinku pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. W ubiegłym roku prace skupiły się na dwóch etapach – zarówno na jezdni południowej (w kierunku Katowic), jak i północnej (w kierunku Wrocławia). Łącznie odnowiono nawierzchnię na około 13 km wraz z remontem na węźle Kędzierzyn-Koźle.
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku
Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce (powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie), której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.
REKLAMA