REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"
W Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, produkowane będzie tzw. "różowe złoto". W Lidzbarku Warmińskim, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka i Centrum Badawcze polskiej Grupy Polmlek, ma być produkowana laktoferyna, białko, które wspiera odporność, pomaga w walce ze stanami zapalnymi, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Nazywane jest właśnie potocznie "różowym złotem". Polmlek jest pionierem sekwencjonowania i frakcjonowania białek.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanseartykuł
Pokaż artykuł
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanse
Rok po rozpoczęciu współpracy w ramach partnerstwa technologicznego z Geely – globalnym liderem w zakresie elektromobilności – spółka ElectroMobility Poland (EMP) podsumowała efekty prac nad projektem Izera.
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu to jedno z najważniejszych dzieł przemysłowej architektury XX wieku w Europie. Zaprojektowana przez berlińskich architektów Georga i Emila Zillmannów — autorów m.in. osiedla Nikiszowiec — przez dekady stanowiła fundament śląskiej energetyki i symbol technicznej potęgi regionu. Po zakończeniu jej eksploatacji w 2011 roku obiekt popadł w stan stopniowej degradacji. Kiedy wydawało się, że nic nie da zrobić, a obiekt zamieni się w gruzowisko, wiekowe konstrukcie zostaną zniszczone i wyprzedane na złom, pojawił się doświadczony w ratowaniu zabytków inwestor Grupa Arche.
Ogrody Sztukiinwestycja
Pokaż inwestycję
Ogrody Sztuki
Łódź, Bałuty, Czeremoska 6/8
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]
PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim piąty zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł przyczyni się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia skali produkcji skierowanej docelowo na 20 rynków europejskich. Jest to najbardziej zrównoważony środowiskowo, zaawansowany technologicznie i innowacyjny obiekt PepsiCo w Unii Europejskiej. To największa inwestycja w dotychczasowej historii Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych
W piątek 2 sierpnia br. wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski spotkał się w Poznaniu z dyrektorem EURO HPC Andersem Jensenem. Spotkanie było poświęcone realizacji strategicznych planów budowy największego komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie rozbudowania lokalnego ekosystemu kwantowego, w zakresie nauczania i budowania kwantowych kompetencji w Polsce, oraz kluczowe kamienie milowe projektu. Budowa komputera rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a w połowie 2025 roku zostanie on oddany do użytku. To będzie pierwszego tego typu urządzenie w Europie w ramach HPC Joint Undertaking.
Władysław Grochowski otworzył 24. hotel Arche Metalowiec w Muszynie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Władysław Grochowski otworzył 24. hotel Arche Metalowiec w Muszynie [ZDJĘCIA]
Znany hotelarz i prezes Arche Władysław Grochowski otworzył właśnie kolejny unikatowy hotel. Po wielkim sukcesie zrewitalizowanego dawnego “Sanatorium Milicyjnego” w Nałęczowie — największego hotelu w woj. lubelskim, kolejna zapomniana perła z czasów PRL odzyskała swój blask. Jest to położony w całorocznym górskim kurorcie uzdrowiskowym 24. z kolei obiekt sieci Arche — Metalowiec w Muszynie. Dysponujący nowoczesnymi przestrzeniami konferencyjnymi 373 pokojowy obiekt, będzie jednym z największych w województwie małopolskim i największym w Muszynie. Łączne koszty inwestycji Grupy Arche wyniosły blisko 150 mln zł, a zatrudnienie znajdzie tam docelowo około 200 osób.
Polska uruchamia Centrum Operacji Satelitarnych. Wojsko zyskuje zdolność operacyjną działań w kosmosieartykuł
Pokaż artykuł
Polska uruchamia Centrum Operacji Satelitarnych. Wojsko zyskuje zdolność operacyjną działań w kosmosie
W ramach wojskowej Agencji Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych ARGUS rozpoczęło działalność Centrum Operacji Satelitarnych (COS) — kluczowa instytucja odpowiedzialna za zarządzanie działaniami polskiego wojska w przestrzeni kosmicznej. To właśnie tutaj trafiać będą dane z wojskowych satelitów, których liczba ma w tym roku przekroczyć dziesięć. Nowa jednostka będzie nadzorować polskie satelity, bezpieczeństwo na orbicie i współpracę z sojusznikami.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Opole] Odnowienie parku Bolko
Opole, Stare Miasto
[Wrocław] Probusa 11inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Probusa 11
Wrocław, Śródmieście
[Wrocław] Osiedle "Śliwowa NOVA"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Śliwowa NOVA"
Wrocław, Fabryczna
[Wrocław] Osiedle "Łukowa"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Łukowa"
Wrocław, Fabryczna, Łukowa
[Wrocław] Remont kamienicy Ruska 34inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Remont kamienicy Ruska 34
Wrocław, Stare Miasto, Ruska 34
Budowa "Breast Unit" przy placu Hirszfeldainwestycja
Pokaż inwestycję
Budowa "Breast Unit" przy placu Hirszfelda
Wrocław, Stare Miasto, hirszfelda
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielany Wrocławskie] Hotel (3*) z pensjonatem
Bielany Wrocławskie, Rzeplin
Salon DS i Citroena, ul. Szczecińskainwestycja
Pokaż inwestycję
Salon DS i Citroena, ul. Szczecińska
Wrocław, Fabryczna, Szczecińska 7
[Warszawa] Stacja II linii metra – Płocka inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Stacja II linii metra – Płocka
Warszawa, Wola, Płocka 10
[Polska] Nowe projekty zmieniają układ sił na mapach handlowych miast; przebudowy oraz rozwój nowych formatów i ulic handlowych to nadal kluczowe trendy na polskim rynkuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nowe projekty zmieniają układ sił na mapach handlowych miast; przebudowy oraz rozwój nowych formatów i ulic handlowych to nadal kluczowe trendy na polskim rynku
Tak wynika z raportu Jones Lang LaSalle „Rynek handlowy w Polsce – II kw. 2013 r.”. Eksperci Jones...
Most, na który czekano od 1945 roku, wchodzi w kluczowy etap budowy. Zakończono nasuwanie przęseł, a przeprawa odmieni układ ruchu na pograniczu Śląska i Opolszczyznyartykuł
Pokaż artykuł
Most, na który czekano od 1945 roku, wchodzi w kluczowy etap budowy. Zakończono nasuwanie przęseł, a przeprawa odmieni układ ruchu na pograniczu Śląska i Opolszczyzny
Nowa przeprawa ma zastąpić jedyne na śląskim odcinku Odry połączenie promowe między Grzegorzowicami a Ciechowicami. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o zakończeniu operacji nasuwania przęseł nowego mostu na Odrze. To jeden z najważniejszych momentów w realizacji przeprawy, która ma rozwiązać problemy komunikacyjne trwające od czasu zniszczenia poprzedniego mostu w 1945 roku.
REKLAMA