REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESAartykuł
Pokaż artykuł
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA – umowę ws. dostawy nowych składów podpisali we wtorek w Poznaniu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
Przy Murawachinwestycja
Pokaż inwestycję
Przy Murawach
Gorzów Wielkopolski, Słoneczna
Światowy lider z branży sanitarnej otworzy fabrykę w Wielkopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider z branży sanitarnej otworzy fabrykę w Wielkopolsce
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Amerykańska firma Satellite Industries zainwestuje w Kaliszu, na terenie strefy gospodarczej Dobrzec-Zachód. To największy na świecie producent przenośnych urządzeń sanitarnych. Powstanie około 100 miejsc pracy.
Nowy, wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity dla woj. małopolskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Nowy, wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity dla woj. małopolskiego
Uruchomienie dodatkowego pociągu z Krakowa do Pragi oraz sezonowych połączeń do Kołobrzegu, Łeby, Helu czy Świnoujścia. Wydłużenie na lato trasy Pendolino relacji Zakopane – Gdynia – Zakopane do Kołobrzegu. To zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity dla województwa małopolskiego, które zaczną obowiązywać w czerwcu.
Wielka inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych z decyzją lokalizacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych z decyzją lokalizacyjną
Kolejna wielka i strategiczna inwestycja elektroenergetyczna w Polsce. 25 kwietnia 2025 r. wojewoda dolnośląski wydał decyzję lokalizacyjną dla budowy linii 400 kV Dobrzeń – Pasikurowice (Ostrów). To kluczowy dokument umożliwiający budowę nowej linii przesyłowej w województwach dolnośląskim i opolskim. Jej 40-kilometrowa trasa przebiegnie przez sześć gmin: Namysłów, Wilków, Dziadowa Kłoda, Oleśnica, Syców i Twardogóra. W okolicy miejscowości Goszcz (gm. Twardogóra) linia zostanie podłączona do istniejącej linii 400 kV relacji Pasikurowice – Ostrów.
[Wrocław] Nowe inwestycje Archicomuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe inwestycje Archicomu
Od początku tego roku sprzedaż mieszkań Archicomu wzrosła o około 35% względem pierwszego kwartału r...
Ogródki działkowe na Głuszynie inwestycja
Pokaż inwestycję
Ogródki działkowe na Głuszynie
Poznań, Nowe Miasto, Przy lotnisku
Przebudowany zostanie najstarszy odcinek ciągu liniowego najwyższych napięć w Polsce, łączący aglomeracje Opola, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego i Częstochowyartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowany zostanie najstarszy odcinek ciągu liniowego najwyższych napięć w Polsce, łączący aglomeracje Opola, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego i Częstochowy
Polskie Sieci Elektromagnetyczne (PSE) uzyskały komplet pozwoleń na budowę dla linii 400 kV Dobrzeń – Pasikurowice (Ostrów), otwierając drogę do rozpoczęcia prac przygotowawczych i budowlanych zgodnie z harmonogramem przewidującym zakończenie inwestycji w 2028 r.
[Gorzów Wielkopolski] Żłobek, ul. Maczkainwestycja
Pokaż inwestycję
[Gorzów Wielkopolski] Żłobek, ul. Maczka
Gorzów Wielkopolski, Górczyn, Maczka
[Zielona Góra] Długa w Zielonej Górze zmieni obliczeartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Długa w Zielonej Górze zmieni oblicze
Prawdopodobnie pod koniec 2016 r. przy ul. Długiej w Zielonej Górze staną nowe budynki wielorodzinne...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Białystok] Nowe Bojary
Białystok, Bojary
Zwiększa się długość nowoczesnych dróg w Polsce [RAPORT+MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Zwiększa się długość nowoczesnych dróg w Polsce [RAPORT+MAPA]
Liczby dotyczące realizowanych odcinków, podpisywanych umów i ogłaszanych przetargów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ciągle się zmieniają. Wszystko zależy od etapu, na jakim znajdują się poszczególne inwestycje. Niezmiennie jednak zwiększa się długość nowoczesnych dróg, z których mogą korzystać ich użytkownicy. Dziś kolejna porcja danych.
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Po ulicach Wrocławia będą jeździć e-busy? Miasto włącza się w rozwój elektromobilności
Wrocław to jedno z 41 miast i gmin, które podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektromo...
MLP Gorzów Wielkopolskiinwestycja
Pokaż inwestycję
MLP Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski, Mosiężna 21
Panattoni Park Gorzów Wielkopolskiinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski, Metalowców
[Gorzów Wielkopolski] Nowe mieszkania na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wielkopolskim w sprzedażyartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Nowe mieszkania na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wielkopolskim w sprzedaży
Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży nową pulę mieszkań na Osiedlu Europejskim. To 130 lokali, któr...
[wielkopolskie] Swarzędz i okolice w modzieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Swarzędz i okolice w modzie
Okolice Swarzędza to świetne miejsce do życia. Świadczy o tym duże zainteresowanie inwestycjami prow...
Kolejny odcinek DK25 w Wielkopolsce w realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek DK25 w Wielkopolsce w realizacji
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk - Kokanin. Wykonawca, firma Strabag, na realizację zadania ma 39 miesięcy od dnia podpisania umowy, która opiewa na kwotę 484 134 160,50 zł. Kierowcy z nowej, 18-kilometrowej trasy skorzystają w IV kwartale 2029 r.
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuska
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza i wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak złożyli w Toruniu podpisy pod wspólnym apelem do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań zmierzających do budowy drogi ekspresowej S15. Inicjatywa zmierza do zbudowania szerokiego ponadregionalnego poparcia na rzecz powstania nowego korytarza transportowego łączącego północno-wschodnią i południową część kraju.
[Wrocław] Nowe wakacyjne inwestycje drogoweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe wakacyjne inwestycje drogowe
Wakacyjne miesiące to we Wrocławiu czas nowych inwestycji drogowych. W planach budowy jest realizacj...
REKLAMA