REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
Francuska grupa RECTOR Lesage inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Francuska grupa RECTOR Lesage inwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejna inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Tym razem w Jaworzynie Śląskiej, w tamtejszej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Generalny wykonawca Harden Construction zakończył budowę fabryki dla firmy REACTOR Polska. Obiekt zlokalizowany w Jaworzynie Śląskiej zrealizowano w formule design & build. Na działce o powierzchni ponad 6 ha wybudowana została hala produkcyjna wraz z zapleczem biurowo-magazynowym.
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 roku
Energa z Grupy ORLEN podsumowała stan realizacji inwestycji dwóch nowoczesnych bloków energetycznych powstających w Grudziądzu i Ostrołęce. Zaawansowanie wspomnianych inwestycji – obejmujące prace projektowe, budowlane, a także zakupy i dostawy – na koniec grudnia 2023 r. wyniosło w przypadku CCGT Ostrołęka 59,5%, a CCGT Grudziądz – 64,1%.
Rynek nieruchomości w IV kw. 2023 r.: Rekordowe kredyty, rosnące ceny i ograniczona podaż mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Rynek nieruchomości w IV kw. 2023 r.: Rekordowe kredyty, rosnące ceny i ograniczona podaż mieszkań
Ponad 28 mld zł kredytów mieszkaniowych wypłacono w IV kw. 2023 r. To rekordowe wolumeny od dawna nie widziane na rynku. Siłą napędową wzmożonej akcji kredytowej stał się Bezpieczny Kredyt 2%. Jest on też w dużej mierze odpowiedzialny za wzrosty cen mieszkań.
Kiedy spadną ceny mieszkań w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Kiedy spadną ceny mieszkań w Polsce?
Wymarzone "M" jest na szczycie listy marzeń Polaków, tymczasem dla wielu osób to wciąż… tylko marzenie. Zbiurokratyzowane procedury, niejasne przepisy, czasem czynniki ludzki – to wszystko blokuje rozwój budownictwa mieszkaniowego. I ceny mieszkań – co składa się na wartość nieruchomości, dlaczego jest tak drogo i kiedy nastąpi stabilizacja na rynku, a w efekcie ułatwienie zakupu nieruchomości?
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicachartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach. Powstaną dwa gazowe bloki energetyczne w technologii CCGT w Elektrowni Kozienice, w woj. mazowieckim. Nowe jednostki o łącznej mocy 1336 megawatów brutto mają zostać oddane do użytku w pierwszej połowie 2029 roku. Inwestycja warta ponad siedem miliardów złotych w przeważającej części będzie realizowana siłami polskich firm.
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
[Gdańsk] Advertis dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Advertis dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Zespołowi Advertis powierzono projekt, produkcję oraz montaż kompleksowego systemu informacji wizual...
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora? artykuł
Pokaż artykuł
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora?
Gmina Miękinia wystawiła na sprzedaż blisko półhektarową nieruchomość na terenie Parku Przemysłowego...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Rynek 24/27
Wrocław, Stare Miasto
Ratuszinwestycja
Pokaż inwestycję
Ratusz
Wrocław, Stare Miasto, Ratusz
[śląskie] GDDKiA: 21 dni na złożenie wniosków od usługodawców i dostawcówartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] GDDKiA: 21 dni na złożenie wniosków od usługodawców i dostawców
GDDKiA, działając na podstawie Ustawy z dnia 28.06.2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych nal...
Pod Poznaniem powstanie "Browar Za Miastem"artykuł
Pokaż artykuł
Pod Poznaniem powstanie "Browar Za Miastem"
Nowy browar będzie w stanie wyprodukować około 30 tys. hektolitrów piwa. Obiekt powstanie w miejscow...
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
InPost inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
InPost inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSE
InPost jedna z kluczowych, najbardziej innowacyjnych firm logistycznych w kraju i w Europie inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Dolny Śląsk: Niemiecka firma z branży automotive szuka działki w okolicach Zgorzelcaartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecka firma z branży automotive szuka działki w okolicach Zgorzelca
Jedna z dużych niemieckich firm z branży podzespołów dla motoryzacji (elektronika samochodowa) jest...
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsce
Krajowy system elektroenergetyczny już wkrótce zyska nowy magazyn energii. Szwedzka firma OX realizuje w Osieku Jasielskim (powiat jasielski) w województwie podkarpackim swój pierwszy bateryjny magazyn energii w Polsce. Projekt o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh jest już w zaawansowanym stadium. Jego integracja z sieciami dystrybucyjnymi przysłuży się zwiększeniu ich niezawodności, elastyczności i wydajności.
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu wybudowane zostaną trzy boiska do piłki nożnej artykuł
Pokaż artykuł
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu wybudowane zostaną trzy boiska do piłki nożnej
Miasto Wrocław poinformowało o planach budowy na Pilczycach, tuż obok Stadionu Miejskiego trzech boi...
Rząd zamierza dofinansować budowę i remonty akademikówartykuł
Pokaż artykuł
Rząd zamierza dofinansować budowę i remonty akademików
Rząd zamierza dofinansować budowę nowych i remonty już istniejących akademików w Polsce. Fundusz Dopłat przy Banku Gospodarstwa Krajowego zamierza wspierać finansowo budowę i remonty akademików studenckich. Celem tego wsparcia jest poprawa dostępności mieszkań na wynajem dla młodych ludzi, którzy chcą się usamodzielnić lub migrują za pracą do największych miast.
REKLAMA