REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polska firma ECOGNOR wybuduje fabrykę profili i płyt wielkogabarytowych w Pasłękuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ECOGNOR wybuduje fabrykę profili i płyt wielkogabarytowych w Pasłęku
Do grona inwestorów Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. dołączyła polska firma ECOGNOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Pasłęku (powiat elbląski), w województwie warmińsko-mazurskim.
Dwie kolejne firmy otrzymały decyzje o wsparciu inwestycji od WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne firmy otrzymały decyzje o wsparciu inwestycji od WSSE "INVEST-PARK"
Dwie kolejne firmy otrzymały od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzje o wsparciu swoich inwestycji, które zostaną zrealizowane na terenie województw opolskiego i wielkopolskiego.
Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę z ok. 40 000 mkw. zajmie zakład produkcyjny Polmotorsartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę z ok. 40 000 mkw. zajmie zakład produkcyjny Polmotors
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją trzeciej hali Panattoni Park Bielsko Biała IV, której powierzchnia wyniesie blisko 40 000 mkw. Aż 22 000 mkw. wynajął Polmotors. Zakład produkcyjny firmy zatrudni ok. 1000 osób i pozwoli obsłużyć rynki na całym świecie. Po ukończeniu realizacji Panattoni Park Bielsko Biała IV obejmie 3 budynki o łącznej powierzchni ponad 100 000 mkw. Kompleks jest już bliski pełnej komercjalizacji.
[Wrocław] Muzeum Teatruinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Muzeum Teatru
Wrocław, Stare Miasto
[Wrocław] Trasa tramwajowa wzdłuż ulicy Hubskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Trasa tramwajowa wzdłuż ulicy Hubskiej
Wrocław, Krzyki, Hubska
[Kraków] Hotel, ul. Wojciechowskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Hotel, ul. Wojciechowskiego
Kraków, Nowa Huta, Stanisława Wojciechowskiego
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?artykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?
Czy w Jaworze, tuż obok budowanej wielkiej fabryki silników niemieckiego koncernu Daimler (silniki d...
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europieartykuł
Pokaż artykuł
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europie
Dębicka fabryka opon świętuje w kwietniu bieżącego roku 85 lat istnienia i bogatej historii – od powołanej do życia w 1939 roku Fabryki Gum Jezdnych Stomil po dzisiejszy nowoczesny zakład rozwijany od 29 lat przy wsparciu strategicznego inwestora, amerykańskiej firmy Goodyear. Dębicki zakład, który jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu, produkuje innowacyjne opony pod różnymi markami z portfolio Goodyear na rynek polski i europejski, w tym opony na tzw. pierwsze wyposażenie dla największych producentów aut. Polska fabryka jest największą fabryką Goodyeara w Europie.
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackim
Kolejna znana, zagraniczna firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Tym razem w liczącym blisko 33 tysiące mieszkańców Jaśle. Swoją nową inwestycję zrealizuje tam firma Kronoflooring, należąca do koncernu Kronospan.
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowaartykuł
Pokaż artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowa
Huta Częstochowa uratowana dzięki wsparciu państwa. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zostanie właścicielem Huty Częstochowa. W lutym 2025 r. Rada Ministrów zdecydowała o wpisaniu częstochowskiej huty na listę przedsiębiorstw strategicznych. Z kolei Minister Obrony Narodowej poinformował o skorzystaniu z prawa jej wykupienia od syndyka. Wartość przedsiębiorstwa została wyceniona na ponad 253 miliony złotych.
Rusza proces zwolnień grupowych w QEMETICA Soda Polska w Janikowie artykuł
Pokaż artykuł
Rusza proces zwolnień grupowych w QEMETICA Soda Polska w Janikowie
QEMETICA Soda Polska informuje o rozpoczęciu kolejnego etapu hibernacji zakładu produkcyjnego w Janikowie (powiat inowrocławski, województwo kujawsko-pomorskie). W ramach tego procesu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rusza procedura zwolnień grupowych. To najtrudniejszy, ale niezbędny krok w procesie dostosowawczym do zmieniających się realiów rynkowych i długofalowego planu stabilizacji działalności.
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie artykuł
Pokaż artykuł
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie
PERN S.A. oraz Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (ZIOTP) zawarły wstępne porozumienie o współpracy przy realizacji programu rozbudowy polskiej infrastruktury paliwowej w celu przyłączenia jej do systemu rurociągów NATO.
Polska firma Rockfin zainwestuje 33 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Gorlicachartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Rockfin zainwestuje 33 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Gorlicach
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Rockfin Sp. z o.o. Nowe przedsięwzięcie będzie polegać na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu w Gorlicach. Przedsiębiorca zainwestuje blisko 33 mln zł.
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiu
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w stolicy Dolnego Śląska. Szwedzka Aira, spółka należąca do Vargas Holding, do której należy produkujący baterie do elektrycznych aut Northvolt, rozpoczyna budowę fabryki pomp ciepła we Wrocławiu.
Polska firma Prymat rozbudowała fabrykę przypraw w Jastrzębiu-Zdroju [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Prymat rozbudowała fabrykę przypraw w Jastrzębiu-Zdroju [FILM + ZDJĘCIA]
Dla firmy Prymat Sp. z o.o. Generalny Wykonawca Unibep S.A. rozbudował zakład produkujący przyprawy w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach prowadzonych prac powstała hala magazynowa z częścią socjalno-biurową wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. W obiekcie zastosowano elementy prefabrykowane.
COGNOR S.A. realizuje wielką inwestycję w Siemianowicach Śląskich [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
COGNOR S.A. realizuje wielką inwestycję w Siemianowicach Śląskich [WIZUALIZACJE]
Hutnictwo powraca do Siemianowic Śląskich. Na terenie dawnej Walcowni Rur „Jedność”, przy ul. Pawła Stalmacha 8, firma Cognor Holding S.A. buduje wielką, nowoczesną walcownię.
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji krakowskiej. Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.
W woj. śląskim COGNOR S.A. buduje wielką walcownię za setki milionów złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim COGNOR S.A. buduje wielką walcownię za setki milionów złotych [FILM]
Hutnictwo powraca do Siemianowic Śląskich. Na terenie dawnej Walcowni Rur „Jedność”, przy ul. Pawła Stalmacha 8, firma Cognor Holding S.A. buduje wielką, nowoczesną walcownię. To najdroższa inwestycja przemysłowa realizowana obecnie w województwie śląskim.
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcji
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.) informuje o rozszerzeniu zakresu inwestycji oraz przyspieszeniu realizacji projektów w ramach planowanej modernizacji sektora obronnego. W 2024 roku Spółka zawarła 50 kluczowych kontraktów o łącznej wartości około 120 miliardów złotych. Jakich inwestycji możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Jakie są priorytety PGZ?
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
REKLAMA