REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymają 1,3 mld zł z KPO na siedem inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymają 1,3 mld zł z KPO na siedem inwestycji
Siedem projektów inwestycyjnych polegających na budowie lub modernizacji linii przesyłowych zostanie dofinansowanych ze środków bezzwrotnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Łączna kwota dofinansowania to blisko 1,3 mld zł.
Ogromna inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych w północnej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ogromna inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych w północnej Polsce
Kolejna wielka inwestycja w północnej Polsce. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) złożyły wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy ww. linii przesyłowej służącej wyprowadzeniu mocy z powstających na Bałtyku morskich farm wiatrowych w stronę Olsztyna.
Centralny Port Komunikacyjny pokazuje Master Plan dla lotniskaartykuł
Pokaż artykuł
Centralny Port Komunikacyjny pokazuje Master Plan dla lotniska
Spółka Centralny Port Komunikacyjny opublikowała szczegóły Master Planu, czyli kluczowego dokumentu określającego długoterminową koncepcję rozwoju lotniska. Opracowanie zawiera wytyczne dla projektantów i wykonawców oraz jest kopalnią wiedzy o założeniach i planach rozbudowy węzła, który zintegruje ruch lotniczy, kolejowy i drogowy.
7R wdraża plan dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
7R wdraża plan dekarbonizacji
Deweloper zgodnie z planem dekarbonizacji zakłada ograniczenie śladu węglowego przedsiębiorstwa o 42 proc. do 2030 r. oraz systematyczną dekarbonizację poszczególnych projektów magazynowych. Jednocześnie 7R przystępuje do SBTi oraz publikuje kolejny raport ESG.
PSE zakończyły budowę nowej, strategicznej linii 400 kV na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
PSE zakończyły budowę nowej, strategicznej linii 400 kV na Dolnym Śląsku
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakończyły budowę linii 400 kV relacji Mikułowa – Świebodzice. Nowa linia pomyślnie przeszła próby napięciowe i obciążeniowe. To kluczowy moment w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji przesyłowych na Dolnym Śląsku. Znacząco wzmocni bezpieczeństwo energetyczne całego południowo-zachodniego obszaru Polski.
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!
Polskę czeka największa i najbardziej kosztowna transformacja infrastrukturalna w nowoczesnej historii kraju. Ministerstwo Energii oficjalnie zaprezentowało długo wyczekiwaną aktualizację Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).
Narutowicza 34inwestycja
Pokaż inwestycję
Narutowicza 34
Łódź, Śródmieście, Narutowicza 34
Park przemysłowy EURO-PARKinwestycja
Pokaż inwestycję
Park przemysłowy EURO-PARK
Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok
[Szczawno-Zdrój] Park Technologiczny T-PARKinwestycja
Pokaż inwestycję
[Szczawno-Zdrój] Park Technologiczny T-PARK
Szczawno-Zdrój
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Rzeszów] Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny "AeroPolis"
Rzeszów, 1000-Lecia
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europie
W Polsce zostanie wybudowany największy wieloskalowy magazyn energii w Europie. Inwestor, Grupa PGE przygotowuje się do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii elektrycznej, o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh.
[Łódź/Katowice] Hotele B&B pną się w górę!artykuł
Pokaż artykuł
[Łódź/Katowice] Hotele B&B pną się w górę!
Już wkrótce na hotelowej mapie Polski pojawią się dwa nowe obiekty sieci B&B. Międzynarodowa mar...
Co dalej z wielką elektrownią w Rybniku? Do kiedy zostanie z blokami węglowymi?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką elektrownią w Rybniku? Do kiedy zostanie z blokami węglowymi?
PGE Polska Grupa Energetyczna i Polskie Sieci Elektroenergetyczne uzgodniły nowy harmonogram eksploatacji bloków węglowych w elektrowniach konwencjonalnych Grupy PGE.
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]
GAZ-SYSTEM zrealizował kolejną dużą, ważną inwestycję. Spółka uruchomiła 44 kilometrowy gazociąg o średnicy 700 mm, łączący miejscowości Oświęcim i Sławków. Nowa infrastruktura przesyłowa powstała w ramach programu inwestycyjnego „Coal to gas”.
Multifunkcyjne Centrum Rozwojuinwestycja
Pokaż inwestycję
Multifunkcyjne Centrum Rozwoju
Świdnik, Grota-Roweckiego
[Wrocław] Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
Wrocław, Śródmieście
GAZ-SYSTEM wybuduje nowe gazociągi w woj. opolskim i śląskimartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM wybuduje nowe gazociągi w woj. opolskim i śląskim
8 stycznia spółka podpisała umowy na budowę gazociągu Racibórz – Rybnik o długości 38,7 km oraz gazociągu Kędzierzyn Koźle – Racibórz o długości 37 km. Celem tych dwóch, połączonych ze sobą inwestycji jest doprowadzenie gazu ziemnego do bloku gazowo-parowego w Rybniku.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Tertio Ponteinwestycja
Pokaż inwestycję
Tertio Ponte
Włocławek, Kruszyńska
REKLAMA