REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Aglomeracja Wrocławska] NORDIS dostał pozwolenie na budowę fabryki we Wróblowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] NORDIS dostał pozwolenie na budowę fabryki we Wróblowicach
5 października NORDIS Chłodnie Polskie z Zielonej Góry otrzymały pozwolenie na budowę nowej fabryki...
[pomorskie] Rusza budowa ostatniego etapu Resortu Gwiazda Morza we Władysławowieartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Rusza budowa ostatniego etapu Resortu Gwiazda Morza we Władysławowie
Resort, w którego skład wchodzą dwa wcześniej oddane (2013 i 2015 rok) budynki apart hotelowe rozbud...
[Kraków] Pijany operator dźwigu, z trzema promilami alkoholu we krwiartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Pijany operator dźwigu, z trzema promilami alkoholu we krwi
Wyspecjalizowana grupa ratownictwa wysokościowego musiała wspiąć się na ogromny dźwig budowlany i pr...
Warszawa: Modern Space – Robyg zbuduje setki mikroapartamentów we Włochach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Modern Space – Robyg zbuduje setki mikroapartamentów we Włochach [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper zrealizuje nową inwestycję w ramach osiedla City Sfera. Powstanie przy ulicy Wi...
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześni
Produkująca takie modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze jak Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni, będącego II etapem budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu we Wrześni oznacza to docelowo zwiększenie mocy zainstalowanych tam instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochódartykuł
Pokaż artykuł
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochód
W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz przemyślanej organizacji linii produkcyjnych te dwa modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, ilością drzwi i okien. A to wszystko z możliwością wyboru jednej z sześciu jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
Technik elektromobilności. Nowy kierunek kształcenia branżowego rusza już we wrześniuartykuł
Pokaż artykuł
Technik elektromobilności. Nowy kierunek kształcenia branżowego rusza już we wrześniu
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, od września 2024 r. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe mogą uruchomić nowy kierunek: technik elektromobilności. O rozszerzenie klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego zawnioskował minister klimatu i środowiska ze względu na rosnące na rynku pracy zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę w branży motoryzacyjnej. Absolwenci nowego kierunku znajdą pracę w dynamicznie rozwijającym się obszarze elektromobilności oraz w całym sektorze motoryzacyjnym.
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce
– To niezwykle ważna inwestycja z uwagi na fakt, że dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców całego powiatu wielickiego będzie usprawniony. Już za dwa lata będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym i funkcjonalnym budynkiem – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś w poniedziałek, 11 września podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.
Trwa duża modernizacja Hotelu Katowice. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa duża modernizacja Hotelu Katowice. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco [WIZUALIZACJE]
Hotel Katowice, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo przygotowanym pokojem wzorcowym. Całkowitej modernizacji zostanie poddanych 167 pokoi. Docelowo hotel jako pierwszy w Polsce będzie funkcjonował pod marką voco, należącą do sieci InterContinental Hotels Group (IHG).
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln złartykuł
Pokaż artykuł
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie prowadzi trzy duże inwestycje. Największa to budowa budynku zabiegowo-anestezjologicznego o wartości 83 mln zł. Dwie pozostałe inwestycje dotyczą gruntownej modernizacji szpitalnej kuchni oraz pralni. Wyniosą łącznie 36,9 mln zł.
Rozkręca się rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
Rozkręca się rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu
Władze Elbląga zleciły przebudowę zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg od strony Wyspy Spichrzów wraz z zagospodarowaniem terenów przybrzeżnych. Zakończenie prac jest planowane w połowie 2025 roku. Całość planowanych robót wykona Korporacja Budowlana DORACO.
Centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi przeszło właśnie spektakularną metamorfozęartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi przeszło właśnie spektakularną metamorfozę
Centrum handlowe zyskało m.in. nową grafitowo-drewnianą elewację, modernizacji poddano także toalety. To już kolejne tego typu zmiany w obiekcie. Niedawno oddano tu do użytku m.in. strefę relaksu z food courtem i strefą kids.
Rzeszowski hotel Hetman przeszedł pełną modernizację. Będzie funkcjonował pod nową marką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rzeszowski hotel Hetman przeszedł pełną modernizację. Będzie funkcjonował pod nową marką [ZDJĘCIA]
Rzeszowski hotel Hetman, należący do Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego, przeszedł pełną modernizację. Całkowitej renowacji zostało poddanych łącznie 60 pokoi, przestrzeń konferencyjna, część restauracyjna oraz elewacja. Od jesieni hotel będzie funkcjonował pod nową marką sieci Best Western Plus.
W Łodzi powstają nowe wiadukty i trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstają nowe wiadukty i trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź realizuje kolejną ogromną inwestycję drogową. Zmodernizowane zostaną 3 kilometry ulicy Przybyszewskiego. Po remoncie pojedziemy po nowych wiaduktach, torach dostosowanych do niskoemisyjnych tramwajów i równej jezdni. Wyremontowane zostaną także chodniki, oświetlenie uliczne, a wzdłuż inwestycji pojawi się dodatkowa zieleń. Wartość inwestycji to prawie 87 mln zł.
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulic Chmielnej i Brackiej [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulic Chmielnej i Brackiej [FILM+WIZUALIZACJE]
Wyposażona w ławki oraz obsadzona drzewami i krzewami, a przez to przyjazna mieszkańcom i turystom – taka będzie wkrótce ul. Chmielna. Generalnym wykonawcą modernizacji tej śródmiejskiej, reprezentacyjnej ulicy, która przez ostatnie lata postrzegana była jako miejsce nieatrakcyjne i zdegradowane jest firma Balzola Polska.
Rusza renowacja biurowca UBC II na warszawskim Mokotowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza renowacja biurowca UBC II na warszawskim Mokotowie
Kolejna modernizacja starego biurowca w Warszawie. Atenor, belgijski deweloper odpowiedzialny za inwestycję biurową Lakeside na Mokotowie, zapowiada odnowienie sąsiedniego ponad 20-letniego budynku UBC II (University Business Center II), zlokalizowanego przy ulicy Szturmowej 2. Po rewitalizacji budynek będzie nowoczesnym, zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska biurowcem.
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod znaną, światową marką [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod znaną, światową marką [ZDJĘCIA]
W centrum Katowic trwa gruntowna modernizacja Hotelu Katowice. Po jej zakończeniu obiekt będzie funkcjonował pod nową, światową marką hotelarską. Właściciel budynku, Polski Holding Hotelowy podpisał w październiku 2020 r. z międzynarodową siecią InterContinental (IHG) umowę franczyzową na wprowadzenie 160-pokojowego hotelu Katowice pod markę voco z segmentu premium. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce działający pod tym światowym hotelarskim brandem. Przedsięwzięcie jest etapowane, aby w trakcie prac utrzymać nieprzerwaną działalność hotelu oraz innych podmiotów działających w budynku.
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulicy Chmielnej [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulicy Chmielnej [FILM+WIZUALIZACJE]
Wyposażona w ławki oraz obsadzona drzewami i krzewami, a przez to przyjazna mieszkańcom i turystom – taka będzie wkrótce ul. Chmielna. Generalnym wykonawcą modernizacji tej śródmiejskiej, reprezentacyjnej ulicy, która przez ostatnie lata postrzegana była jako miejsce nieatrakcyjne i zdegradowane jest firma Balzola Polska.
Kolejne modernizacje i nowi najemcy w Galerii Lesznoartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne modernizacje i nowi najemcy w Galerii Leszno
Ostatnie miesiące to czas intensywnych prac oraz licznych modernizacji sklepów w Galerii Leszno, która nieustannie dąży do podnoszenia standardów i zapewnienia klientom najlepszych doświadczeń zakupowych.
REKLAMA