REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firmaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Wybuduje go polska firma
ORLEN rozpoczyna budowę hubu wodorowego w Szczecinie. Dzięki niemu w ciągu jednej godziny będzie mogło powstać nawet 90 kg wodoru jakości automotive. Inwestycja o wartości 75 mln zł będzie ważnym elementem rozwijanej przez koncern infrastruktury dla zeroemisyjnego transportu i gospodarki wodorowej w Polsce. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia została polska spółka Torpol Oil & Gas, wzmacniając udział krajowych firm w strategicznych inwestycjach energetycznych.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy (u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej na warszawskiej Woli), biurowiec VIBE, najnowsza inwestycja Ghelamco, jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu. Pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.
Poznaliśmy projektantów chcących opracować dokumentację przedłużenia S8 w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy projektantów chcących opracować dokumentację przedłużenia S8 w woj. łódzkim
Pięć firm chce opracować Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla łącznika drogi ekspresowej S8 do węzła Łódź Południe (A1/S8) do węzła Kozenin (S12/S74). Wszystkie złożone oferty mieszczą się w budżecie. Teraz będą szczegółowo badane i jeszcze w lecie tego roku powinniśmy poznać wykonawcę.
Rynek w Raciborzu przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek w Raciborzu przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno-architektoniczny na modernizację i przebudowę rynku w Raciborzu. Centralny plac tego ponad 50-tysięcznego miasta w województwie śląskim przejdzie prawdziwą metamorfozę.
IKEA otwiera nowe studio planowania i zamówień w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
IKEA otwiera nowe studio planowania i zamówień w Warszawie
W środę 31 maja zostanie otwarte nowe studio planowania i zamówień IKEA w centrum handlowym Westfield Mokotów przy ul. Wołoskiej 12 w Warszawie. Nowa placówka tej znanej i popularnej szwedzkiej marki ruszy o godzinie 10:00. Czynna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 22, a w niedziele handlowe do godz. 21.
Globalny gigant logistyczny zostaje na dłużej w GLP Warsaw I Logistics Centreartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant logistyczny zostaje na dłużej w GLP Warsaw I Logistics Centre
ID Logistics przedłużył umowę najmu 23 000 mkw. powierzchni w GLP Warsaw I Logistics Centre. Transakcja ta stanowi kontynuację współpracy rozpoczętej w 2018 roku i jest świadectwem atrakcyjności warszawskiego rynku logistycznego.
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencjiartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencji
Nowoczesne symulatory sterowania ruchem kolejowym poprawią jakość szkoleń pracowników oraz umożliwią realistyczne przygotowanie do sytuacji awaryjnych. Efektem będzie sprawny ruch pociągów i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskiej sieci kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły w środę 10 czerwca przetarg na zakup dwóch pierwszych urządzeń.
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + ZDJĘCIA]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy (u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej na warszawskiej Woli), biurowiec VIBE, najnowsza inwestycja Ghelamco, jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu. Pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.
Na warszawskiej Woli powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy (u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej na warszawskiej Woli), biurowiec VIBE, najnowsza inwestycja Ghelamco, jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu. Pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.
Nowy przystanek Mnichów zwiększy dostęp do kolei na linii Kraków – Kielceartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Mnichów zwiększy dostęp do kolei na linii Kraków – Kielce
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę nowego przystanku przy linii kolejowej nr 8. Perony i parking ułatwią komunikację mieszkańcom okolicznych osiedli. To kolejna inwestycja zaplanowana w województwie świętokrzyskim w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejny fragment śródmieścia Warszawy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w Śródmieściu. Ta niegdyś zastawiona parkującymi samochodami uliczka w ścisłym centrum miasta zmieniła się w efektowny, zielony deptak zachęcający do spacerów i odpoczynku w cieniu drzew.
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastachartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastach
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki konkursu „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny” w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. Celem naboru jest wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej jako elementu transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
GreenWay zbuduje w Polsce ładowarki 1MW dla ciężarówekartykuł
Pokaż artykuł
GreenWay zbuduje w Polsce ładowarki 1MW dla ciężarówek
GreenWay, wspólnie z E.ON i Voltix (Vinci Group), bierze udział w jednym z największych w Europie projektów budowy infrastruktury megawatowego ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych. Konsorcjum uzyskało 70,3 mln euro finansowania z Komisji Europejskiej (instrument CEF/AFIF) na instalację ok. 330 punktów ładowania MCS w dziewięciu krajach UE – w tym 46 punktów w 10 lokalizacjach w Polsce i na Węgrzech.
Za ponad 2 mld zł netto powstanie nowa linia kolejowa w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 2 mld zł netto powstanie nowa linia kolejowa w woj. małopolskim
PKP PLK S.A. ogłosiły przetarg na budowę pierwszego odcinka nowej linii kolejowej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Tory pomiędzy Szczyrzycem a Tymbarkiem poprowadzone będą przez dwa tunele, wiadukty i mosty. Ta część nowego połączenia kolejowego w Małopolsce gotowa będzie w 2029 roku. Szacowany koszt budowy to ponad 2 mld zł netto, który sfinansowany będzie ze środków budżetowych. Modernizacja i budowa nowych torów skróci czasy przejazdu pociągami z Krakowa do Zakopanego i Nowego Sącza.
Trademarc sprzedał magazyn BTS pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Trademarc sprzedał magazyn BTS pod Warszawą
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Platforma logistyczna Trademarc sprzedała magazyn w podwarszawskim Teresinie (powiat sochaczewski). Powierzchnia obiektu typu BTS wynosi prawie 37,6 tys. mkw.
W Lublinie dobiega końca budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Lublinie dobiega końca budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego [FILM + ZDJĘCIA]
Dobiega końca budowa jednej z największych i najważniejszych inwestycji w Lublinie. Pomiędzy ul. Młyńską, ul. Gazową i ul. Dworcową powstanie nowoczesny Dworzec Metropolitarny (Zintegrowane Centrum Komunikacyjne), który już w niedalekiej przyszłości stanie się centrum komunikacyjnym i wizytówką miasta.
Można rozpocząć prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Można rozpocząć prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyni
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury i Centralnym Portem Komunikacyjnym podpisała porozumienie o finansowaniu prac przygotowawczych dla budowy Drogi Czerwonej w Gdyni.
Został sprzedany duży park magazynowy pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Został sprzedany duży park magazynowy pod Warszawą
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Prologis zakupił od P3 Logistic Parks duży park magazynowy, zlokalizowany pod Warszawą. Dzięki transakcji, powiększyło się portfolio tej firmy w aglomeracji warszawskiej i województwie mazowieckim.
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnięartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnię
Stoen Operator, ORLEN Termika i miasto stołeczne Warszawa podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie nowych inwestycji w stołeczną infrastrukturę energetyczną. Potwierdziły tym samym plany budowy nowoczesnej rozdzielni 110 kV i 220 kV przez stołecznego operatora systemu dystrybucyjnego oraz bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Siekierki przez spółkę z grupy ORLEN.
REKLAMA