KMA Kabarowski Misiura Architekci
7komentarzy
21zdjęć
14wizualizacji
obserwuj
Komentarz do inwestycji [Zabrodzie] "Dom na wysoki kontrast"
Dzięki:) Budowa trwa i mamy nadzieję, że w przyszłym roku pokażemy zdjęcia skończonego i zamieszkałego domu. A tymczasem - szykują się nowe projekty, o których poinformujemy już niebawem!
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Zabrodzie] "Dom na wysoki kontrast"
Zabrodzie to chyba po prostu Zabrodzie, administracyjnie jeszcze nie Wrocław.
A ta elewacja ogrodowa - to nasze "oczko w głowie". Panoramiczne okna są już zamontowane - na wiosnę będzie można przez nie oglądać ogród:)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Zabrodzie] "Dom na wysoki kontrast"
"Dom na wysoki kontrast" to dom własny architektów, Anny Misiury i Łukasza Kabarowskiego, realizowany w podwrocławskim Zabrodziu (zakończenie budowy planowane jest na połowę 2013 roku).

Ten dom to kompozycja kontrastów: od strony ulicy białe, kubiczne bryły zestawione zostały z pasem ciemnej blachy korteńskiej. Natomiast elewacja ogrodowa to przede wszystkim ogromne przeszklenia, zacierające granicę między wnętrzem a otoczeniem.
Wyraźnie oddzielono strefę prywatną od strefy ogólnodostępnej - gabinet połączony z pracownią znajduje się w części frontowej i stanowi niezależną część domu; natomiast salon i pokój dzienny z aneksem kuchennym usytuowano na tyłach budynku – rozsuwane szyby umożliwiają połączenie salonu z ogrodem, a na piętrze panoramiczne okna zapewniają maksymalne doświetlenie sypialni i pokoi gościnnych.
Monolityczna, bezokienna fasada kryje świetliste wnętrza, a rdza, śnieżnobiałe ściany i chłodne tafle szkła stanowią perfekcyjną, minimalistyczną oprawę dla malowniczego starodrzewu pobliskiej lipowej alei.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Dom w stronę słońca - projekt domu jednorodzinnego, który będzie realizowany na Jerzmanowie, we Wrocławiu.
Projekt otrzymał III nagrodę w kategorii "Superwizje" na Dolnośląskim Festiwalu Architektury DOFA 2011.

Wolno stojąca, dwukondygnacyjna willa ma wyraźnie wyodrębnioną, horyzontalną część parteru, przypominającą prosty, solidny cokół, oblicowany od frontu drewnianym fornirem, a od ogrodu – czarnym marmurem. Nad parterem znajduje się nadbudówka, której lekkości nadają idealnie gładko otynkowane elewacje boczne oraz w całości przeszklone elewacje od ulicy i ogrodu (osłonięto je ukośnie ściętymi ścianami, zapewniając tym samym ochronę przed ostrym światłem i uzyskując dodatkowo wrażenie gościnnie otwierających się okiennic).
W budynku na planie wydłużonego prostokąta, z wejściem i dojazdem od strony zachodniej, większą część parteru zajmuje salon połączony z salonem muzycznym, kuchnią i jadalnią – ta przestrzeń, sprzyjająca wspólnemu spędzaniu czasu i obcowaniu z muzyką, otwiera się wielkimi przeszkleniami na trzy strony świata. Wysokie, przesuwane szyby umożliwiają pełne zintegrowanie wnętrza z otoczeniem – jadalnię i salon można zwiększyć o powierzchnię tarasów, a charakterystyczne murki, obłożone płytami marmuru i forniru, są wysunięte poza obrys domu, zapewniają prywatność i optycznie wydzielają prywatną strefę ogrodu i tarasów. Na piętrze okna sypialni i pokojów dzieci tworzą szklane ściany, dzięki którym, jak na panoramicznym ekranie, można oglądać wschody i zachody słońca.
 
Powierzchnia użytkowa wynosi 330 metrów kwadratowych. Projekt ma wydane pozwolenia na budowę - realizacja powinna zacząć się w 2012 roku.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Dom-niespodzianka to jednorodzinny dom w podwrocławskiej miejscowości (będzie ukończony na przełomie roku 2011-2012).

W tym projekcie należało połączyć potrzeby inwestora, który chciał mieć po prostu dom jednorodzinny pod miastem (a nie rezydencję), stąd standardowa powierzchnia (w sumie 220 m kw) i normalna, skromna skala. Z drugiej strony - chciał, żeby był to dom inny niż zwykłe katalogowce, nowoczesny, ale nie ostentacyjnie nowoczesny (znajduje się przecież w małej miejscowości, gdzie wokół są w większości domy jednorodzinne).
To wszystko architekci musieli wziąć pod uwagę - dodatkowym wyzwaniem były wytyczne z urzędu gminy, gdzie zastrzeżono, że domy w tej okolicy powinny mieć spadziste dachy. Na projekcie zaważył też fakt bliskości drogi, od której postanowiono się odizolować (stąd bezokienna fasada).
Na parterze znajduje się garaż, pomieszczenie gospodarcze, 2 pokoje dla dzieci i gabinet, mała łazienka dla gości, sypialnia z garderobą i łazienką oraz duży salon z kuchnią i jadalnią (ok. 50 m kw). Dom otwiera się na 3 strony  świata - z okien jest widok na ogród i pola, a także na nieckę z wodą.
Wejście po schodach na poddasze, gdzie znajduje się strych i jedno duże pomieszczenie, które można przeznaczyć na pokój. Z poddasza jest wyjście na taras na dachu (nad garażem).

W efekcie powstał dom łączący tradycję z nowoczesnością (klasyczny, spadzisty dach i czysta, graficzna forma), alternatywa dla kolorowych pseudodworków, budowanych obecnie na przedmieściach. Dom odizolowany od drogi i przechodniów, otwierający się na ogród dużymi przeszkleniami (panoramiczne okna można rozsunąć i zintegrować wnętrze z ogrodem), skromny, prosty i elegancki.

Dom-niespodzianka zdobył pierwszą nagrodę na IV Międzynarodowym Biennale Młodych Architektów "Leonardo 2011" w Mińsku (w kategorii "domy jednorodzinne - realizacja")
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Dzięki za pozytywne komentarze! Trochę się już zmieniło od czasu tych zdjęć - podjazd wybrukowany, jest już świeża trawa, a lada dzień zacznie się sadzenie drzew.
Jak wszystko dobrze pójdzie, to już niedługo dom będzie zamieszkały, a na wiosnę zapewne zrobimy porządną sesję zdjęciową, z wnętrzami i ogrodem.
Niedługo zakończy się też budowa dwóch podwrocławskich domów naszego projektu - i oczywiście również pokażemy je na forum.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Architekci z KMA zaproponowali właścicielom niewielkiego, zaniedbanego domu z końca lat 20. XX wieku modernizację, obejmującą zarówno zmiany we wnętrzu, jak i ujednolicenie elewacji. Na wrocławskim Biskupinie powstał budynek ewidentnie nowoczesny, mający jednak wyraźne konotacje z dawnym budownictwem i tradycyjną formą domu, przede wszystkim za sprawą prostej, zwartej bryły z wysokim, dwuspadowym dachem, krytym ceramiczną dachówką. Ten nowy-stary dom ma stonowaną i elegancką kolorystykę, z przewagą szarości, bieli i brązów. Zastosowano najwyższej jakości materiały wykończeniowe: grafitowe dachówki ceramiczne, biały beton, czarne szkło, a także niezwykle dekoracyjny i wytrzymały drewniany fornir. 
Elewacje pokryte zostały warstwą białego, cienkowarstwowego gładkiego tynku – takie ściany to doskonałe tło dla zieleni i drzewa na tarasie, które będzie osłaniać pokoje przed słońcem, a także dla odtworzonego skrzynkowego okna w elewacji zachodniej.
0
Zaloguj aby dodać komentarz