REKLAMA

Opinie o [Warszawa] Apartamentowiec "Klimt House" (1)

Napisz komentarz
Kajtman
Klimt House to elegancki i prestiżowy apartamentowiec, którego rangę wyznacza doskonała lokalizacja i wyjątkowa architektura.
Nazwa budynku i charakter wnętrz nawiązują do twórczości Gustawa Klimta – malarza i grafika wiedeńskiej secesji. Motywy twórczości artysty odnajdziemy między innymi w starannie zaaranżowanych przestrzeniach wspólnych budynku. Użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych sprawia, że Klimt House to wyjątkowy projekt, łączący to, co tak fascynuje w sztuce Klimta: elegancję, zmysłowość, kolor.

Stary Mokotów to jedna z najpiękniejszych i najbarwniejszych dzielnic Warszawy, ważny ośrodek edukacyjny i zaplecze rozrywkowe. To tutaj znajdują się m. in.: Biblioteka Narodowa, budynki Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej, Teatr Nowy i teatr dla dzieci Guliwer. Mokotów ma znakomite połączenie z innymi częściami stolicy. Przez dzielnicę przebiega linia metra, a Most Siekierkowski łączy ją z prawobrzeżną Warszawą.

Klimt House powstaje w sercu Starego Mokotowa, przy kameralnej ulicy Kazimierzowskiej. Apartamentowiec wkomponowany jest między przedwojenne kamienice, gdzie zachował się jeszcze klimat dawnej stolicy.

Klimt House jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie możliwość rekreacji i wypoczynku w otoczeniu zieleni. Wystarczy chwila, aby znaleźć się w jednym z malowniczych zakątków dzielnicy i poddać się jej urokowi. Tuż za rogiem możemy rozpocząć spacer w Parku Dreszera, przejażdżkę rowerem po Polu Mokotowskim, jogging w parku Morskie Oko, lub pójść na skwer Słonimskiego na przyjemną lekturę...

Wejście do Klimt House prowadzi przez reprezentacyjny hol z recepcją, którego elementy wystroju nawiązują do twórczości Gustawa Klimta.W budynku zaprojektowano 60 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 41 do 190 m². Każde mieszkanie ma balkon, loggię lub taras. Na dwóch ostatnich kondygnacjach zaprojektowano dwupoziomowe apartamenty o bardzo atrakcyjnym wnętrzu i funkcjonalnym układzie. W części pokoi dziennych na wyższej kondygnacji zaplanowano otwartą przestrzeń – antresolę umożliwiającą np. zaaranżowanie biblioteki.
Mieszkańcy mają do dyspozycji 82 miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Wewnętrzny dziedziniec Klimt House zaprojektowany został jako przestrzeń rekreacyjna z zaaranżowaną zielenią, starannie dobranymi elementami małej architektury i placem zabaw.

Komfort życia mieszkańców Klimt House poprawią wózki przeznaczone do transportu zakupów i cięższych przedmiotów. Wózki dostępne będą w hali garażowej apartamentowca, skąd na kondygnacje mieszkalne budynku można wjechać windą.

Budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

W projekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania monitoringu i kontroli dostępu. Cały kompleks zostanie ogrodzony. Wjazd na parking odbywać się będzie przy pomocy pilota, natomiast wejście do budynków możliwe będzie tylko przez recepcję. Goście będą mogli kontaktować się bezpośrednio z mieszkańcem lub z portiernią przez wideo-domofon umieszczony przy wejściu głównym.

Więcej informacji: www.klimthouse.pl
REKLAMA