Włoska firma Savino Del Bene, która świadczy usługi transportu multimodalnego na całym świecie, jest nowym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI. W obiekcie będzie użytkowała 8000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Firma Savino Del Bene została założona w 1899 r. we Florencji. Specjalizuje się w transporcie multimodalnym i jest obecna w 55 krajach. Oferta Savino Del Bene skierowana jest do podmiotów z wielu branż, w tym spożywczej, meblarskiej, chemicznej, high-tech, farmaceutycznej czy automotive. Firma zatrudnia 4500 pracowników w 190 oddziałach.
– Z uwagi na plany rozwoju firma Savino Del Bene była zainteresowana wynajmem przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie Trójmiasta. Nasze zadanie polegało na znalezieniu obiektów spełniających oczekiwania Klienta i wsparciu go w procesie finalizacji umowy. O wyborze Panattoni Park Tricity East VI zadecydowały korzystne warunki najmu, dogodna lokalizacja – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska.
Inwestycja, w ramach której powierzchnię wynajęła firma Savino Del Bene, została zrealizowana przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Firma dostarczyła na Pomorzu już przeszło 400 000 mkw., co pozwoliło regionowi przekroczyć milion mkw. powierzchni przemysłowej.
– Pomorze, a zwłaszcza region Trójmiasta, dzięki nowoczesnej powierzchni przemysłowej może w pełni wykorzystywać swoje atuty lokalizacyjne dla biznesu. W kontekście nowego najemcy szczególnie istotna jest bliskość Portu Gdańskiego. Jeden z największych portów na Bałtyku w lipcu br. umożliwił przeładunek 5,8 mln ton towarów, pobijając kolejny rekord. Dodatkowo region Trójmiasta zapewnia bardzo dobry dostęp do infrastruktury kolejowej, która łączy Gdańsk, Warszawę, Bratysławę i Wiedeń. To kolejny dowód, że Panattoni potrafi doskonale uszyć inwestycję na miarę klienta nie tylko w kontekście technologii, ale również lokalizacji – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director z Panattoni.

Panattoni Park Tricity East VI to nowoczesny obiekt certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Jego atutem jest położenie sprzyjające świadczeniu usług transportowych (w tym transportu multimodalnego) i magazynowych.
Panattoni Park Tricity East VI znajduje się w odległości 8 km od portu morskiego w Gdańsku, 6 km od drogi krajowej nr 91 i 20 km od autostrady A1.


![Wkrótce ruszy odbudowa CH Marywilska 44, spalonego przez dywersantów na usługach Rosji [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/164/36/688804_100x70.jpg)
![Budowa najwyższego budynku w Katowicach, 128-metrowego ATAL Olimpijska na finiszu [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/161/33/688801_100x70.jpg)

![W Łodzi powstanie nowa siedziba Archiwum Państwowego [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/21/21/686613_100x70.jpg)
![2025 rokiem obwodnic! Podsumowanie inwestycji drogowych w Małopolsce [RAPORT]](https://investmap.pl/_i/image/230/102/78566_100x70.jpg)

![PKM Południe: "Gdańskie metro" połączy Śródmieście z Gdańskiem Południe [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/71/71/658759_100x70.jpg)
![Tak będzie wyglądał odcinek S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe pod Wrocławiem [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/226/98/78562_100x70.jpg)

![W Rzeszowie powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/253/125/677629_100x70.jpg)






![[Warszawa] Kompleks Oxygen Park wynajęty w ponad 90%](https://investmap.pl/_i/image/59/59/827_100x70.jpg)
![[Warszawa] Original Marines nowym najemcą Blue City w Warszawie](https://investmap.pl/_i/image/208/80/3536_100x70.jpg)