REKLAMA
Napisz komentarz
Gregs
HSV – Polska Sp. z o.o.

Fabryka Opakowań i Izolacji Styropianowych

Powstaje nasza nowa fabryka opakowań i izolacji styropianowych we Wrocławiu

wiz-wroclaw.jpg

Foto HSV


2007-04-09

Firma HSV Polska sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podobny dokument w najbliższym czasie otrzyma również Steel's Poland sp. z o.o. HSV Polska, która powstała w 1999 roku, a swoją działalność oparła na doświadczeniach i kapitale holenderskiej firmy HSV Ede, jest producentem kształtek styropianowych (EPS) wytwarzanych metodą wtrysku w formach znajdujących zastosowanie jako opakowania, pojemniki izotermiczne, elementy izolacyjne i konstrukcyjne w budownictwie. Firma swoje zakłady produkcyjne ma w Pruszkowie i Łodzi, a trzeci zakład buduje we Wrocławiu.

Jarosław Zieliński, dyrektor handlowy HSV Polska sp. z o.o.: - Inwestycję na terenie wrocławskiej podstrefy ekonomicznej planujemy zakończyć na przełomie czerwca i lipca, a jej koszt pochłonie 18 milionów złotych. Oprócz fabryki opakowań i izolacji styropianowych powstanie tutaj również centrum dystrybucyjne, które będzie się zajmowało rozprowadzaniem naszych wyrobów na Dolnym Śląsku. We wrocławskim zakładzie zatrudnionych zostanie 50 pracowników.

Budowę zakładu kończy również firma Steel's Poland sp. z o.o., należąca do włoskiej Grupy Sassoli, która dwa lata temu nabyła działkę 4,19 hektara w żarowskiej podstrefie. W nowo powstającej fabryce wytwarzane będą części ze stali nierdzewnej, głównie do zamrażarek, lodówek i suszarek oraz dla przemysłu motoryzacyjnego. W zakładzie na pracę będzie mogło liczyć co najmniej 82 osoby.
MUR

BWR_407_06_HSV_CoC_600.jpg

http://wroclaw.biznespolska.pl/gazeta/a ... tid=139584
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA