DODAJ

Metsä Group wybiera Gdańsk. Finowie stworzą w trójmiejskim OPERA Office centrum usług wspólnych

Biura / Gdańsk
Metsä Group wybiera Gdańsk.
Kajtman
2012-07-10 13:30:30

Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że Metsä Group, fińska firma z branży przemysłu drzewnego, zatrudniająca około 12 000 osób w ponad 30 krajach, podpisała umowę najmu na łączną powierzchnię ponad 1 000 mkw. w budynku OPERA Office w Gdańsku. Operacje w swoim trójmiejskim centrum usług wspólnych Metsä Group rozpocznie w połowie września br., jednak rekrutacja i organizacja pracy nowej jednostki już trwa.


Metsä Group specjalizuje się w najwyższej jakości produktach, powstających w procesie przetwarzania drewna - tzw. Nordic wood. Firma produkuje m.in. chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe do gotowania i pieczenia, karton i papier, włókna celulozowe oraz szereg innych tego typu materiałów. W Gdańsku Metsä Group uruchomi centrum usług wspólnych wspierające operacje finansowe i transakcyjne firmy.


Alan Aleksandrowicz, Prezes InvestGDA zapewnił „Cieszy nas, że fińska firma Metsä Group wybrała Gdańsk oraz to, że mogliśmy wspierać ją w tej decyzji od momentu, gdy pierwszy raz jej przedstawiciele pojawili się u nas. Finowie, którzy już zaczęli proces rekrutacji, docelowo utworzą około 100 nowych miejsc pracy w nowoczesnych i przyjaznych wnętrzach jednego z najnowszych gdańskich biurowców: OPERA Office. Kandydaci wykazują ogromne zainteresowanie pracą dla Finów. Ci zaś zapewniają o najlepszych standardach, jakich dostarczą swoim pracownikom. Trzymam kciuki za sukces gdańskiego oddziału Metsä Group oraz jego pracowników.”


Magdalena Reńska, Associate Directer, Jones Lang LaSalle, dodała: „Wybudowany przez EURO Styl przy zachowaniu najwyższych standardów technicznych, biurowiec OPERA Office dysponował powierzchnią, o rozmiarze i jakości, jakiej poszukiwali przedstawiciele Metsä Group. Szczególnie cieszy nas fakt, że po amerykańskich, niemieckich i szwedzkich inwestorach, również reprezentanci fińskiego biznesu dostrzegają potencjał Trójmiasta i decydują się na stworzenie w regionie swojego centrum usług wspólnych”.


OPERA Office, inwestycja EURO Styl – wiodącego trójmiejskiego dewelopera, oferuje około


7 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, przeznaczonej na wynajem. Obiekt składa się z dwóch skrzydeł – czteropiętrowej części A o powierzchni piętra około 700 mkw. oraz trzypiętrowej części B o powierzchni piętra około 1 000 mkw. Budynek posiada charakterystyczne zielone patio, które porasta zachowany na działce budowlanej starodrzew, nawiązujący stylem i charakterem do pobliskiego Parku Steffensa.


Projekt OPERA Office wyposażony jest we wszystkie udogodnienia techniczne dostępne w budynkach biurowych klasy A, w tym m.in. klimatyzację z nawilżaniem, agregat prądotwórczy, BMS, podnoszone podłogi (prześwit 12 cm), podwieszane sufity, instalacje elektryczne, okablowanie IT i puszki podłogowe oraz uchylne okna. Dzięki szeregowi nowoczesnych rozwiązań projektowych, najemcy OPERA Office mają możliwość aranżowania powierzchni zgodnie ze swoimi potrzebami - zarówno w formie tzw. open space, jak i oddzielnych biur. Najemcy i goście mają również do dyspozycji parkingi, podziemny oraz naziemny, na odpowiednio 122 i 79 miejsc postojowych. Na poziomie -1 znajduje się specjalny parking oraz prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach.


Budynek OPERA Office położony jest przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i stacji SKM Politechnika. Lokalizacja przy głównej arterii komunikacyjnej, zapewnia łatwy i szybki dojazd do wszystkich części Trójmiasta. Tuż obok obiektu znajduje się kompleks rekreacyjno-sportowy z siłownią, basenem, kortami tenisowymi i boiskiem do piłki nożnej. Przyszli najemcy będą mieli również możliwość skorzystania z udogodnień, jakie zapewnia bliskie sąsiedztwo kompleksu kinowego Multikino i Opery Bałtyckiej.