DODAJ

Kraków: Hala sportowa przy ulicy Grochowskiej oddana do użytku

Sport i rekreacja / Kraków
Kraków: Hala sportowa przy
Damian Daraż
2018-01-26 19:24:08
Zespół Szkół Sportowych Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika obchodzi w tym roku 40-lecie, wymarzonym prezentem jest oddany właśnie do użytku wielofunkcyjny obiekt sportowy.

Nowa hala sportowa, składająca się z trzech kondygnacji, powstała w miejscu starej wysłużonej salki gimnastycznej, która została rozebrana. Obiekt kosztował 14,5 mln zł, z czego 6 mln zł wpłynęło od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Hala jest o wymiarach 27,3 x 36,9 metrów. Posłuży do gry w koszykówką, piłkę ręczną, piłkę nożną halową, w wyposażeniu znajdują się wysuwane trybuny na 170 osób. Do dyspozycji uczniów oraz sportowców czeka zespół wysokich ścianek wspinaczkowych, sala fitness, siłownia, pokój do rehabilitacji, centrum odnowy biologicznej wraz z spa, sauna, wanny z hydromasażem.

Zadowolenia z otwarcia nowej hali sportowej nie ukrywa dyrektor szkoły Krzysztof Sobesto. – Taki obiekt to piękny prezent z okazji 40-tych urodzin szkoły, choć główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w październiku. Mamy nadzieje, że hala spełni marzenia uczniów i podniesie komfort uprawiania sportu – mówił podczas oficjalnego otwarcia obiektu.