Kraków: Hala Hutnika lśni jak nowa

Kraków: Hala Hutnika lśni jak nowa

REKLAMA
Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Hucie przy ulicy Suche Stawy 4 została oddana do użytku 1970 roku. Przez wiele lat obiekt był świadkiem wielkich sukcesów kobiet i mężczyzn w koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. Wraz ze spadkiem sportowym klubu Hutnika obiekt zaczął popadać w ruinę.

Od kilku lat za sprawą Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie hala zaczęła odzyskiwać swój dawny blask. W 2014 roku modernizację rozpoczęto od generalnego remontu dachu, instalacji elektrycznej, oświetlenia oraz instalacji grzewczej. W 2015 roku zaczęły się prace nad termoizolacją obiektu. Prace te kosztowały ponad 3,4 miliona złotych, z czego 2,8 mln zł pochodziło z budżetu miasta.
Remontem objęto również teren wokół obiektu. Powstał nowy parking.
REKLAMA
Wnętrze hali przechodzi metamorfozę. Hol główny zyskał nową aranżację, wyremontowane zostały sanitariaty, pokoje dla sędziów, szatnie i pokój dla mediów. Centralna część hali również poddana została pracom modernizacyjnym: położono nową nawierzchnię firmy Gerflor, zamontowano nowe oświetlenie o mocy 4k luksów oraz nowe nagłośnienie. Trybuny zostały wymienione, drewniane ławki zastąpiono wygodnymi fotelikami, zamówiono również trybuny mobilne, dzięki którym zmagania sportowców będzie mogło oglądać na żywo ponad 1000 osób. Niebawem w hali pojawi się także centralna tablica medialna.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie w 2017 roku wydał na remont ok. 5,6 miliona złotych. Zakup nowych trybun mobilnych wraz z tablicą w 2018 roku miasto wyda ok. 120 tysięcy złotych.

To nie koniec modernizacji obiektu na Suchych Stawach. W budżecie miasta na kolejne prace remontowe obiektu zapisany został milion złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA