Kraków: AGH zyska nową halę sportową. Ruszyła budowaźródło: Materiały Inwestora

Kraków: AGH zyska nową halę sportową. Ruszyła budowa

REKLAMA
Na rogu ulic Buszka i Tokarskiego rozpoczęły się prace budowlane nad nową halą sportową Akademii Górniczo-Hutniczej. Zadbano także o ekologię, na dachu powstanie zielony taras. 
Wczoraj ruszyły pierwsze prace. Budowa nowej hali sportowej jest odpowiedzią na rosnące potrzeby zarówno studentów, jak i licznych sekcji sportowych skupionych wokół klubu sportowego działającego przy uczelni. Co roku ponad 900 sportowców reprezentuje Akademię na wydarzeniach sportowych w kraju i zagranicą. 
REKLAMA
Nowa hala położona na terenie kampusu AGH, będzie liczyć 5 kondygnacji. Budynek zostanie wyposażony m.in. w salę sportową, boiska do gier zespołowych, stanowiska do badmintona oraz trybuny mogące pomieścić około 600 osób. Przewidziano również utworzenie siłowni, stref wypoczynkowo-rekreacyjnych typu SPA, sale gimnastyczne oraz korty do gry w squasha. Jednak głównym zadaniem całego obiektu jest pełnienie funkcji widowiskowo-sportowej. W nowej hali będzie możliwe równoczesne odbywanie się kilku treningów w jednym czasie. 
Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 7 tys. mkw. Na dachu powstanie zielony taras o powierzchni niemal 1,3 tys. mkw. Koszt budowy nowego obiektu sportowego AGH wyniesie 50 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA