Kraków: Ulicą Lema pojedziemy tramwajem, miasto zamawia koncepcję

Kraków: Ulicą Lema pojedziemy tramwajem, miasto zamawia koncepcję

Damian Daraż
Damian Daraż
Ulica Lema
adresKraków, Stanisława Lema
inwestorMiasto Kraków
REKLAMA
Jest pomysł, aby tramwajem podjechać pod samą halę sportową. Miasto zaraz po wyborze wykonawcy linii tramwajowej przez ulicę Meissnera przygotowuje koncepcję budowy nowego torowiska przez ulicę Stanisława Lema. Obie inwestycje mają być ze sobą skoordynowane.
Nowe torowisko ma przebiegać ulicą Lema i łączyć aleję Pokoju z al. Jana Pawła II. Takie rozwiązanie pozwoli ułatwić dojazd do Tauron Areny, jak i daje możliwość korekcji w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej na wypadek utrudnień w ruchu pomiędzy rondem Grzegórzeckim i Mogilskim.
Miasto ogłosiło przetarg na koncepcję funkcjonalno-użytkową wraz z decyzjami środowiskowymi.
REKLAMA
Urzędnikom zależy, aby w przyszłym roku przygotować dokumentację wraz z projektem do momentu, kiedy będzie się kończyć budowa tramwaju do Mistrzejowic, by rozpocząć budowę torowiska przez ulicę Lema. W przeciągu dwóch lat miasto zamierza ogłosić przetarg na wykonawcę torowiska, rok przed zakończeniem budowy tramwaju do Mistrzejowic.
Według map przygotowanych na potrzeby studium wykonalności budowy linii tramwajowej wynika, że o ile na odcinku bliżej alei Pokoju torowisko w dużej mierze pokryje się z pasem zielonym pomiędzy jezdniami, to im bliżej alei Jana Pawła II ingerencja w teren będzie większa, a torowisko przebiegnie w miejscu dwóch istniejących pasów ruchu, co oznacza konieczność przebudowy jezdni. Projektanci koncepcji mają uwzględnić przejście podziemne na wysokości Tauron Areny.
Urzędnicy chcieliby do końca sierpnia 2021 roku mieć projekt koncepcyjny i złożony wniosek o decyzję środowiskową, która powinna być uzyskana i prawomocna w połowie 2022 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA