Ekologiczne osiedle Lema powstaje w centrum Krakowaźródło: Materiały inwestora

Ekologiczne osiedle Lema powstaje w centrum Krakowa

https://img.investmap.pl/user/3/3951_%s.jpg
Kajtman
REKLAMA
Wawel Service wprowadza do sprzedaży 67 mieszkań w osiedlu przy ulicy Lema w Krakowie. Natura w najbliższym otoczeniu oraz oryginalne elementy graficzne projektu francuskiego artysty Pierre`a VOISIN zdobiące części wspólne w budynku to znaki rozpoznawcze tej inwestycji.
W osiedlu Lema usytuowanym obok krakowskiego Parku Lotników powstanie trzeci budynek o tarasowym układzie, w którym znajdą się mieszkania o powierzchni od 31 do 97 mkw. Lokale wyposażone będą w przestronne balkony o metrażu do 10 mkw., a część mieszkań w duże tarasy, których wielkość dochodzić będzie do 52 mkw. 
Elewacje graniczne siedmiokondygnacyjnego budynku pokryją pnącza. Bujną roślinnością wypełniony będzie też rozległy dziedziniec rekreacyjny znajdujący się wewnątrz posesji. Dzięki temu zielonemu kwartałowi, obfitującemu w różnorodną gatunkowo roślinność, w tym  krzewy oraz kwitnące trawy lokalizacja stanowić będzie swoistą oazę w centrum miasta. Starannie zaprojektowana zieleń wpływać będzie na mikroklimat tego miejsca, które pomyślane zostało tak, by w jak największym stopniu sprzyjało wypoczynkowi.      
Budynek wielorodzinny Lema 28 cechuje uniwersalna, ponadczasowa architektura przejawiająca się w prostych formach i bryłach o jasnej kolorystyce oraz funkcjonalnych przestrzeniach wspólnych zaaranżowanych z dbałością o każdy detal. Specjalnie zaprojektowane dla tej inwestycji przez uznanego, francuskiego artystę Pierre`a VOISIN elementy graficzne zdobić będą hole i korytarze budynku. Geometryczne sygnatury zainspirowane figurami matematycznymi i symbolami ze świata science fiction stanowią niepowtarzalny znak firmowy projektu. Wyzwaniem dla artysty jest tworzenie wzorów graficznych, które wpisują się w estetykę abstrakcyjną i jednocześnie modelują niepowtarzalny wszechświat, skłaniający odbiorcę do własnej interpretacji wizji autora.   
Osiedle jest też atrakcyjną propozycją ze względu na swoją lokalizację. W pobliżu znajduje się lubiany przez mieszkańców miasta Park Lotników i hala widowiskowo-sportowa Tauron Arena, do których można dość spacerem. W sąsiedztwie usytuowany jest także Park AWF, Staw Dąbski, basen z centrum rekreacyjnym, a także centra handlowe Plaza i M1. Niedaleko znajduje się również Park Wodny i Multikino. Zaledwie kilkanaście minut zajmie mieszkańcom Lema 28 dojazd do ścisłego centrum miasta, na Bulwary Wiślane i krakowski Rynek. Przystanki tramwajowe i autobusowe mieszczą się tuż obok osiedla. 
Przemyślana koncepcja projektu sprzyja wygodzie zamieszkania. W inwestycji zaplanowane zostały, zarówno naziemne parkingi, jak i miejsca postojowe w garażu podziemnym. Na terenie osiedla w naturalny sposób tworzą się kameralne strefy, a lokale usługowe znajdujące się w parterach budynków zapewniają podstawowe usługi na miejscu.  
Wraz z realizacją kolejnych etapów inwestycji i sukcesie ich sprzedaży możemy mówić o dużej popularności osiedla Lema wśród osób poszukujących cichego, klimatycznego miejsca do zamieszkania w centralnej części Krakowa, chcących na co dzień korzystać z atrakcji oferowanych przez miasto. 
Za projekt Lema 28 odpowiadają architekci z pracowni Boniakowski i Skucińska-Dej Architekci we współpracy autorskiej z Małgorzatą Tobiasz, Jolantą  Szot-Grzywnowicz, Barbarą Kopiec, Lucyną Malinowską, Anną Żydzik, Katarzyną Piekarz i Jesús'em Ramírez Fernández.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa remont zabytkowych mostów Pomorskich [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska trwa remont zabytkowych mostów Pomorskich. Zapraszamy do obejrzenia najnows...
PKP Intercity inwestuje we Wrocławiu
PKP Intercity podpisało z firmą Mostostal Warszawa wartą blisko 30 mln zł umowę na przebudowę elemen...
Podróżni korzystają już z nowych przystanków kolejowych w Krakowie i Skawinie [ZDJĘCIA]
Nowe przystanki Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia zwiększyły dostęp do kolei. Od 13 czerwca zape...
W Warszawie powstają dwa 95-metrowe budynki Towarowa Towers [FILM + WIZUALIZACJE]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulic...
W centrum Wrocławia zamiast hotelu powstanie nowy biurowiec [WIZUALIZACJE]
Zabudowana zostanie kolejna działka w centrum Wrocławia. Przy zbiegu ul. Sikorskiego i Rybackiej w m...
Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku i...
W centrum Warszawy trwa budowa 155-metrowego wieżowca Skysawa [FILM]
Polski Holding Nieruchomości S.A. buduje w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 36 kompleks biurowo-...
Sprawniejsze przejazdy koleją z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola. Rusza modernizacja mostów i wiaduktów
Sprawniej pojadą pociągi i zwiększą się możliwości przewozowe na trasie z Wrocławia przez Siechnice...
Kraków: Trwa budowa kolejnego biurowca w kompleksie High5ive [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
W Warszawie powstaje nowy Dworzec Zachodni [FILM]
Postępuje przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Prace prowadzone są przez całą dobę. Przebudowa zape...